Mierzył z pistoletu w głowę mężczyzny. Policjanci zatrzymali 25-latka

Policjanci zatrzymali 25-letniego mężczyznę, który groził bronią 68-latkowi. Mieszkańcowi gminy Stanin grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

W miniony weekend łukowscy policjanci otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że na jednej ze stacji paliw znajduje się mężczyzna posiadający broń.

Zanim na miejsce dotarli mundurowi, wszyscy młodzieńcy odjechali ze stacji paliw. Funkcjonariusze ustalili wstępnie, że jeden z młodzieńców faktycznie wyjął z samochodu pistolet i dodatkowo mierzył nim w głowę starszego mężczyzny.

Policjanci ustalili też, że 68-latek do którego mierzył z pistoletu młody mężczyzna nie doznał żadnych obrażeń i nic mu się nie stało. W międzyczasie mundurowi dowiedzieli się również, że młodzieniec kierując pistolet w stronę pokrzywdzonego kilkakrotnie nacisnął „spust” broni. Na szczęście broń nie była załadowana.

Funkcjonariusze zatrzymali do tej sprawy 25-latka z gminy Stanin. Młody mężczyzna w samochodzie miał opisywany przez świadków pistolet. Broń została zabezpieczona, wkrótce zostanie przekazana do badań laboratoryjnych w celu określenia, czy jest bronią palną w rozumieniu ustawy o broni i amunicji oraz czy jest sprawna technicznie i zdolna do oddawania strzałów.

Prowadzący postępowanie ustalą też, w jaki sposób mężczyzna zdobył broń oraz do czego ją wykorzystywał.

Zatrzymany 25-latek już usłyszał zarzuty. Za kierowanie gróźb wobec 68-latka grozi mu wysoka grzywna, a nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Sprawa ma charakter rozwojowy. Mundurowi nie wykluczają kolejnych zarzutów dla 25-latka.

(fot. Policja Łuków)

Zobacz również

19 komentarzy

 1. Tym wsiórom to już kompletnie odj….. , wincy dopłat do hehtarów, wincy.

  • A wszystko po to by zaistnieć w wiejskim środowisku jako kozak .
   Teraz przydałby mu tłumik z pistoletu , ale do odbytu by nie było słychać jak pierdzi ze strachu podczas przesłuchań .

 2. Zawiedziony Leon

  Wielki gangster… z pistoletem hukowym haha
  Dla ciekawskich „Walther P22 czarny kal. 9mm Hukowo-alarmowy”

  • No to od pół roku do 8 lat jak nie miał na to pozwolenia 😀

   • Na hukowe nie trzeba mieć zezwolenia, co nie zmienia faktu, że w tej sytuacji groził facetowi przedmiotem przypominającym broń, a to już samo w sobie może skutkować pierdlem.

 3. dać gangstera na sztywną celę i podpisać umowę z red tubem

 4. Naprawdę „za kierowanie gróźb” i przystawienie broni „grozi mu wysoka grzywna, a nawet do 2 lat pozbawienia wolności”?! No cóż za zamordystyczne prawo mamy w tym kraju! Ale gdyby zamiast tego miał tak w kieszeni jakiś zabłąkany nabój to groziłoby mu do 8 lat więzienia!

 5. No i dzięki durniowi poszedł w świat jeszcze jeden argument, że zwykły, statystyczny Kowalski nie zasługuje na swobodny dostęp do broni.
  Znów będzie wciskany kit, że do obrony obywateli jest policja – pod warunkiem, że potrzebujący natychmiastowej pomocy, dodzwoni sie w porę na 112, a bohaterscy policjanci zdążą dojechać zanim zostanie ranny, albo zabity, przez ćwoków, którzy mają broń bez pozwolenia.

  • A z Twojego komentarza znowu idzie w świat argument, że Polska ma wyjątkowo zamordystyczne prawo, które obywatelowi nie pozwala na posiadanie żadnych środków samoobrony, bo nie ma powszechnego dostępu do broni palnej. Tymczasem, w Polsce najzupełniej legalnie bez pozwolenia dostępny jest cały arsenał środków samoobrony: pałki teleskopowe, ręczne miotacze gazu, pistoletowe miotacze gazu, paralizatory, kubotany.

   W UK i Irlandii nie możesz mieć legalnie nawet gazu pieprzowego (o pałkach teleskopowych i paralizatorach nie wspominając). W Belgii podobnie. W Niemczech gazu pieprzowego możesz użyć tylko przeciwko agresywnym zwierzętom. We Włoszech gaz pieprzowy możesz posiadać tylko i wyłącznie jeśli masz pozwolenie na broń. Podobnie jest w Portugalii i Szwecji.

   Okazuje się więc, że Polska na tle krajów europejskich ma całkiem liberalne przepisy dotyczące prawa do posiadania bez zezwolenia środków obrony osobistej. Broń palna natomiast natomiast bardzo słusznie do takich środków się nie zalicza, bo nie służy do obrony, tylko do zabijania, bo niemal każde postrzał z broni palnej może być śmiertelny.

   • zapomniałeś o broni czarnoprochowej, na którą pozwoleń nie trzeba, a w kwestii obrony niczym nie ustępuje innym rodzajom broni palnej.
    możesz ją nosić za paskiem w miejscu publicznym, a w kieszeni 2 rundy przygotowanych nabojów – i jakoś nie słychać, by się tym ludzie na dyskotekach mordowali…

   • Broń nie służy do obrony? Dziwna logika!
    Jakby służyła do zabijania to ten rzeczownik byłby „zabijak”.

  • to nie jest broń tylko pistolet hukowy tzw. straszak 🙂

 6. Nom. Grubo. Bardzo grubo. Jeśli nie jest to zdjęcie poglądowe, a prawdziwe – to stróże prawa powinni się dokształcić, bo to hukowy pak. Natomiast starszy pan może podziękować politykom, że nie ma narzędzi do obrony przed młodymi byczkami. Może co najwyżej zadzwonić i modlić się, żeby policja dojechała na miejsce, zanim straci zdrowie i życie…
  W Szwajcarii takie rzeczy się nie dzieją. Dlaczego? Ano dlatego, że młody dobrze wie, że wszyscy starzy mogą mieć broń. I że mogą się obronić, bo prokurator stanie po ich stronie, a nie napastnika.I to wystarczy, żeby było spokojnie na ulicach.
  A „minigangus”? – Najlepiej jak poleca kolega XYZ.

 7. Wykształcenie podstawowe zapewne miejsce zamieszkania daleko id szosy gdzieś na wschodzie. Wymarzony elektorat dla wiodącej siły narodu

 8. To nie jest broń tylko urządzenie akustyczne w kształcie pistoletu.

 9. Krzysiu jeżyna ze szczecina

  To milicjanci nie są szkoleni żeby rozpoznać czy to broń palna czy straszak?

 10. A co tu badać. Przecież to hukowa zabawka która można kupić bez pozwolenia

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7978zł -0.09%
  • GBP 5.2235zł -0.27%
  • EUR 4.5481zł -0.14%
  • CHF 4.1279zł 0.2%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku
  Oprowadzania po wystawach w Galerii Labirynt
  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS
  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja