Piątek, 12 kwietnia 202412/04/2024
690 680 960
690 680 960

Mieli być na kwarantannie. Za jednego podawał się inny mężczyzna, drugi wyjechał z domu samochodem

Kolejne osoby mające obowiązek przebywania na kwarantannie złamały jej zasady. Jeżeli okaże się, że mężczyźni byli zakażeni, obaj odpowiedzą za przestępstwo z art. 161 kodeksu karnego.

W miniony piątek ryccy policjanci podczas kontroli osób przebywających na kwarantannach udali się do 44-letniego obywatela Ukrainy. Mężczyzna mimo obowiązku przymusowej izolacji opuścił miejsce pobytu. W czasie sprawdzania za poddanego kwarantannie mężczyznę podszywał się inny mężczyzna. Policjanci nie dali się oszukać.

Z kolei w sobotę, podczas sprawdzania kolejnej osoby, która miała być na kwarantannie, mundurowi ustalili, że w miejscu zamieszkania nie ma 45-letniego mieszkańca Ryk. Mężczyzna wyjechał z domu samochodem.

W obydwu przypadkach policjanci wdrożyli czynności wyjaśniające w sprawach o wykroczenie. Jeżeli okaże się, że mężczyźni byli zakażeni odpowiedzą za przestępstwo z art. 161 kodeksu karnego, za które grozi kara do roku pozbawienia wolności.

(fot. lublin112.pl)

32 komentarze

  1. Dlaczego będą surowiej ukarani,gdy się okaże,że są zarażeni? Wyszli z domu z pełną świadomością,że mogą być nosicielami i mogą zarażać innych,za nic kwarantanny nie dostali. Sam fakt odosobnienia o czymś świadczy. Od razu karać dla przykladu

  2. Te 30 tys czy inne mandaty nie są po to by uczyć karząc karanych, tylko żeby innym nie przyszło do głowy pod groźbą że dostaną mandat albo karę jak ci co już dostali. Ludzie, domagacie się karania, ale gdy przyjdzie co do czego, to jeśli was stać by nie bać się 30 tys kary, to się nie będziecie bali tych 30tys. Wyjdziecie, najwyżej, zapłacicie, najwyżej zwolnicie kogoś z waszej firmy.

Wiadomości z info112