Środa, 17 kwietnia 202417/04/2024
690 680 960
690 680 960

Osiem nowych zakażeń koronawirusem w Polsce. Kolejne zakażenie na terenie woj. lubelskiego

W poniedziałek przed godziną 17 Ministerstwo Zdrowia przekazało kolejną informację dotyczącą ilości osób zakażonych koronawirusem w Polsce. Wśród nowych zakażeń, jedno jest z terenu woj. lubelskiego.

– Mamy 8 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 2 osób z woj. dolnośląskiego, 2 osób z woj. łódzkiego i 2 osób z woj. zachodniopomorskiego oraz po 1 osobie z woj. lubelskiego i podkarpackiego – poinformowało w poniedziałek po południu Ministerstwo Zdrowia.

Nowy przypadek zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 na terenie woj. lubelskiego, potwierdzony pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych, dotyczy kobiety w przedziale wieku 41-60 lat, z powiatu puławskiego, w stanie dobrym, która miała styczność z przypadkiem potwierdzonym.

Na dzień 23 marca 2020 r., na terenie województwa lubelskiego jest w sumie 44 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych; 1 osoba zmarła.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem w Polsce: 692/8 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

(fot. lublin112.pl)

20 komentarzy

 1. Skąd redakcja ma dokładne informacje odnośnie osób z województwa? Pozdrawiam

 2. Czy to już effekt przemianowania szpitala na jednoimienny? Czy to pracownik szpitala lub osoba z jego najbliższego otoczenia?

  • Jaka eskalacja epidemii… jak tak dalej pójdzie to do wakacji będziemy mieli kolejne 500 osób zarażonych… armagedon…

 3. Jak dalej będą zwozic turystów będzie rosnąć.
  Ja też byłem za granicą jak była pandemia swinskiej grypy jakoś do Polski nie uciekalem Kiedy sie przestrzega wszystkiego nic sie nie powino stać. Druga sprawa to turyści bo taniej we Włoszech to jedziemy a tam już było zle teraz pozarżali swoje rodziny jak ktoś umrze to będą mieli na sumieniu

 4. Zatem co lezy na przeszkodzie podanie nazwy gminy? Z cała pewnością nie jest to RODO. Czy urzędnicy tego zacnego gmachu nie rozumieją, że może to wzmóc uwagę i ostrożność mieszkańców?

  • Dokładnie. Redakcjo wystosuj może prośbę do UW, żeby podawać w jakiej gminie potwierdzono koronowirusa.
   Mieszkańcy będą wiedzieli, czy COVID19 jest na tyle blisko, żeby wzmożyć czujność i zaostrzyć środki bezpieczeństwa. To chyba jest dla dobra ogółu.

   • Staraliśmy się o to. Stanowisko Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego jest takie: „Ze względu na ochronę prawa pacjenta do prywatności, ochronę danych osobowych oraz prawo pacjenta do zachowania w tajemnicy informacji z nim związanych, nie będą udzielane ŻADNE inne szczegóły dotyczące pacjentów”

    • Ale to przecież nie jest podanie adresu zamieszkania, tylko nazwa gminy w tym przypadku powiatu puławskiego np. wirus w gminie Kurów, Wąwolnica itp

     • W przypadku Niedrzwicy podano miejscowość a ludzie od razu domyślili się z nazwiska i imienia kogo to dotyczy i od razu go osądzono i o mało co nie zlinczowano…
      jak sie później okazało niesłusznie…
      Ciekawy jestem czy też byś był taki za podawaniem gminy czy miejscowości jak by ciebie to dotyczyło lub twojej rodziny…?

 5. Dobre i jasne przekazywanie danych przez redakcję, pozdrawiam

  • Zenob ! Szkoda ,że Ciebie nie zaraził
   . Bo po Twoim glupim komentarzem przydałoby Ci się trochę problemów !

 6. Znalazł się obrońca zarazonego nie odpowiedzialnego gościa który ze swoją żoną zarażał lekarzy , pielegniarki i mieszkańców . Jak tak bardzo go żałujesz to zaproś na obiad do swojej rodziny !

 7. @Zenob, tak chciałbym aby podawano, ba powiem więcej – to obowiązek władzy aby chronić ludzi w tych ciężkich czasach, dać im szansę na autoochronę. Jestem pewien (i sami mieszkańcy to potwierdzają), że dzięki tej informacji wiele osób w Niedrzwicy wzmogło czujność, ograniczyło wyjścia, pozostało w domu – zanim Sanepid cokolwiek zalecił czy wymógł. Gdyby nie wiedzieli to ilość zakażonych byłaby znacznie większa.
  Co do osób które chciały zlinczować rodzinę – niestety zawsze znajdzie się pewien irracjonalny odsetek. Ludzie nie wiedzą, że takim zachowaniem robią sami sobie źle, bo po takiej akcji osoby które wróciły z Włoch w zbliżonym czasie nie puściły o tym pary z ust…

Z kraju