Czwartek, 25 kwietnia 202425/04/2024
690 680 960
690 680 960

Miasto Lublin chwaliło się nowym placem zabaw. Doszło na nim do wypadku, teraz jest on zamknięty

W sierpniu 2022 r. Miasto Lublin chwaliło się placami zabaw i miejscami rekreacji zbudowanymi przy kilku ulicach w mieście . Jak się okazuje, jeden z placów zabaw od jakiegoś czasu jest zamknięty. Wszystko przez wypadek, w którym ucierpiało dziecko.

W 2022 r. Miasto Lublin oddało mieszkańcom do użytku kilka placów zabaw i miejsc rekreacji, m.in. przy ul. Baśniowej, Bluszczowej i Spokojnej.

– Dzieci już w tej chwili mogą bawić się na nowym placu zabaw przy ul. Bluszczowej (VII BO). Trafiło tam 9 urządzeń dostosowanych do różnego wieku dzieci i ich sprawności. Na placu znalazła się też specjalna karuzela integracyjna umożliwiająca wjazd dziecka na wózku. Nowy plac ogrodzono, wyposażono w ławki, kosze oraz tablicę – tak w sierpniu o tym miejscu informowało Miasto Lublin.

Niestety plac zabaw przy ul. Bluszczowej od kilku tygodniu jest zamknięty, ze względów bezpieczeństwa. Kilka dni temu od jednego z mieszkańców otrzymaliśmy informację, że na placu doszło do wypadku, w którym ucierpiało dziecko.

– Inwestycją chwalili się włodarze i Rada Ponikwody na Facebooku. Niestety okazało się, że to jakaś kicha, jedna z zabawek (karuzela integracyjna) bardzo szybko uległa uszkodzeniu, przygniatając dziecku nogę. Od prawie dwóch miesięcy plac zabaw jest zamknięty. I tak się żyje w naszym mieście – napisał do nas Czytelnik.

Jak się okazuje, na placu zabaw faktycznie doszło do niebezpiecznego zdarzenia, które potwierdza przedstawicielka Miasta Lublin i wyjaśnia, dlaczego plac zabaw został zamknięty.

– Faktycznie na placu zabaw przy ul. Bluszczowej doszło do zdarzenia. Szkodę zgłoszono do ubezpieczyciela. Plac miał odbiory techniczne, które zostały wykonane na podstawie między innymi tzw. certyfikatów dopuszczeniowych. Prawdopodobną przyczyną zdarzenia było wypłukanie po intensywnych opadach deszczu i burzy, ziemi oraz piasku przy urządzeniu, co spowodowało przechylenie podczas użytkowania i odkrycie krawędzi. Usterka została usunięta przez Wykonawcę placu. Plac zostanie otwarty po otrzymaniu zgody nadzoru budowlanego – wyjaśnia Monika Głazik z Biura Prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin.

Miasto Lublin chwaliło się nowym placem zabaw. Doszło na nim do wypadku, teraz jest on zamknięty

(fot. nadesłane Czytelnik)

27 komentarzy

 1. Miasto inspiracji PO. czego się nie dotkną to spiep… Nic nie dziwi to tylko rządzi w Lublinie PO. Byle jak, byle pod publiczkę.

  • Słomiane inwestycje za grube miliony wałki dewelopałki i dwa miliardy długu.

   • za Proszkowskiego tego nie było… Tylko kościoły były remontowane. Ale pruszkowski poszedł w biznes…. Woli ssać kasę bezpośrednio

 2. Odchodząc trochę od powyższych komentarzy, jak na plac oddany w tym roku wygląda nie najlepiej. Te czarne, plastikowe kratki gdzie zasiana jest trawa, tak miały wyglądać? Nie wiem czy to wina projektu czy wykonania, ale jako inwestor bym tego w takim stanie nie odebrał.

 3. co niektore starozytne hustawki z prl-u to to sie jeszcze nie wywrócily a wtedy to pracownicy wszystko kradli piasek cement szpadle.

 4. Te dzisiejsze dzieci nie przeżyły by placu zabaw lat 80/90?

 5. Za czasów Pani Marty Wcisło takie rzeczy były niedopuszczalne! Ileż to zdjęć miała na tle profesjonalnych placów zabaw w tym mieście. Bezpieczne tyle lat!

 6. Ciekawe kiedy naprawią plab zabaw na placu litewskim oraz na zalewem. Już chyba ze dwa lata nic nie zostało zrobione. Halo @lublin112 dacie radę ogarnąć temat?

 7. Bo powinni ławkę patriotyczną postawić i dla pisklaków byłoby ok

Z kraju