Niedziela, 26 maja 202426/05/2024
690 680 960
690 680 960

Lublin rozpoczął czwartą kolejkę biegów CITY TRAIL (zdjęcia)

W pierwszą sobotę 2023 roku nad Zalewem Zemborzyckim odbyła się czwarta już odsłona przełajowych biegów CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden Lublin. Tym razem aura była zdecydowanie mniej wymagająca niż w grudniu, kiedy ścieżki pokrywała gruba warstwa świeżego śniegu. Zwycięstwo wśród kobiet odniosła dzisiaj Dominika Łukasiewicz, która tym samym został triumfatorką klasyfikacji generalnej. Wśród mężczyzn jako pierwszy do mety dotarł – podobnie jak w grudniu – Rafał Gontarczyk. Ostatni bieg edycji 2022/2023 jest zaplanowany na 11 marca.

Biegi CITY TRAIL odbywają się na dystansie 5 km. To ogólnopolski cykl biegów przełajowych organizowany – poza Lublinem – w Bydgoszczy, Katowicach, Łodzi, Olsztynie, Poznaniu, Szczecinie, Trójmieście, Warszawie i Wrocławiu. W trwającej edycji jak dotąd pewne zwycięstwa w końcowej klasyfikacji były Agnieszka Gortel-Maciuk w Katowicach i Dominika Wiecha w Łodzi. Dzisiaj dołączyła do nich Dominika Łukasiewicz.

–  Sobotni bieg odbył się w o wiele lepszych warunkach niż poprzedni, pomimo błota i kilku powalonych drzew, które były mieliśmy tym razem na trasie. Dla mnie nie były to łatwe zawody, bo jestem dopiero co po przeziębieniu i niestety trochę osłabiona, ale z wyniku, jak i z miejsca jestem zadowolona. Dzięki dzisiejszemu biegowi plasuję się na pierwszym miejscu w końcowej klasyfikacji, choć muszę przyznać, że nie jest to aż tak satysfakcjonujące. Zabrakło mi rywalizacji z Natalią Zych i innymi dziewczynami. Tegoroczne wyniki trudno porównać do tych z poprzednich lat, bo pogoda była bardzo kapryśna – powiedziała wczoraj Dominika Łukasiewicz, zwyciężczyni dzisiejszego biegu i klasyfikacji generalnej

Dzisiejszy wynik Dominiki Łukasiewicz to 20:12. Drugie miejsce zajęła Magdalena Sekuła (20:53), a trzecia była Natalia Zych (21:17). Rezultaty najszybszych mężczyzn to: Rafał Gontarczyk – 16:41, Michał Orzeł – 17:41, Artur Jendrych – 17:43. Zwycięstwo Rafała Gontarczyka w dzisiejszych zawodach oznacza, że ma on na koncie już dwie wygrane i ma duże szanse na końcowy sukces.

Pełne wyniki dzisiejszego biegu znajdują się TUTAJ. W zawodach dla dzieci i młodzieży wzięło udział 65 młodych bohaterów.

Organizatorem imprezy jest Fundacja Krok do Natury. Współorganizatorem są InesSport oraz Perfect Runner Team. Lubelską edycję cyklu wspiera Miasto Lublin.

Lublin rozpoczął czwartą kolejkę biegów CITY TRAIL (zdjęcia)

Lublin rozpoczął czwartą kolejkę biegów CITY TRAIL (zdjęcia)

Lublin rozpoczął czwartą kolejkę biegów CITY TRAIL (zdjęcia)

Lublin rozpoczął czwartą kolejkę biegów CITY TRAIL (zdjęcia)

(fot. mat. prasowe CITY TRAIL)

2 komentarze

  1. Super sprawa ! Gratuluję uczestnikom. To na prawdę fajna inicjatywa, nie to co jeżdżenie boltem czy uberem i ryzykowanie życia. Pozdrawiam

  2. Widać że niektórym brak zajęcia przy dużych dochodach.