690 680 960

Miał prawie trzy promile, jechał po piwo. Na środku ulicy świadek wyciągnął pijanego kierowcę z auta

Kompletnie pijany mężczyzna wsiadł za kierownicę i ruszył w drogę. Przyjechał do miasta, aby kupić piwo. Na szczęście nie wyrządził nikomu krzywdy. W porę zareagował bowiem świadek, który uniemożliwił mu dalszą jazdę.

W niedzielę około godziny 15 jadący drogą krajową nr 74 Frampol – Janów Lubelski kierowca, zwrócił uwagę na poruszającego się wężykiem renaulta. Siedzący za kierownicą pojazdu mężczyzna miał wyraźne problemy z utrzymaniem prostego toru jazdy. Świadek podejrzewając, że mężczyzna może znajdować się pod wpływem alkoholu, powiadomił o wszystkim policję, sam zaś postanowił uniemożliwić mu dalszą jazdę.

Kiedy auto zatrzymało się przy rondzie w Janowie Lubelskim, świadek podszedł do kierowcy i poczuł od niego silną woń alkoholu. Będąc już pewien, iż mężczyzna jest pijany, wyciągnął go zza kierownicy i oczekiwał na przyjazd policji. Kierowca renaulta bełkotał, że jedzie po piwo. Ostatecznie później postanowił nie przyznać się do kierowania pojazdem.

Badanie alkomatem wykazało, że kierowca renaulta miał prawie 2,9 promila alkoholu w organizmie. Na miejscu pracują policjanci, którzy prowadzą czynności w tej sprawie. Mężczyźnie grozi teraz do dwóch lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna a także wieloletni zakaz kierowania pojazdami.

(fot. nadesłane)

17 komentarzy

  1. Kiedyś w podobnej sytuacji z kolegą zatrzymaliśmy pijanego kierowcę, miał trochę „wątpliwości”… Lekko dostał po buzi. Gdy przyjechała policja pojawili się również koledzy pijaczyny, zaczęła się wymiana zdań, oskarżenia. Policjant fajnie załatwił sprawę: ” Chłopaki zawijajcie się, sam jechałem i zatrzymałem pijaczka, a ty pijusie, nie dość że się dałeś złapać, to jeszcze tak paskudnie się potknąłeś”.

  2. Wszystko w temacie.

    Jechało pijane *** do Janowa po alkohol bo u niego na wsi najwidoczniej już był GS zamknięty. Dobrze że ten wieśniak nie zdążył nikogo zabić po drodze.

    • Ten Janów to jedna prosta wąska droga i kilka uliczek na krzyż, także miasto po uju fest.

Kursy walut

  • USD 4.0202zł 0.73%
  • GBP 5.0656zł 0.47%
  • EUR 4.3382zł 0.34%
  • CHF 4.5982zł 0.64%

Polub nas