Środa, 22 maja 202422/05/2024
690 680 960
690 680 960

Miał prawie 3 promile. Stracił prawo jazdy, wkrótce stanie przed sądem

39-latek z gminy Tomaszów Lubelski odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna mając niemal 3 promile wsiadł za kierownicę hyundaia i ruszył w drogę. Wpadł podczas policyjnej kontroli.

W niedzielę przed godziną 8.00 w Podhorcach w powiecie tomaszowskim, policjanci z wydziału ruchu drogowego zatrzymali do kontroli kierującego hyundaiem.

Jak się okazało, po sprawdzeniu stanu trzeźwości, mężczyzna wydmuchał prawie 3 promile alkoholu. Policjanci zatrzymali 39-latkowi prawo jazdy, a sprawę o ukaranie nieodpowiedzialnego kierującego skierują do sądu.

Pijany kierowca to potencjalny sprawca wypadku

O tym, że pijani kierowcy stwarzają ogromne zagrożenie na drodze nie trzeba nikogo przekonywać. Są oni potencjalnymi sprawcami niebezpiecznych wypadków.

Według specjalistów, stan upojenia alkoholem w graniach do 3 promili powoduje: zaburzenia mowy, wyraźne spowolnienie i zaburzenie równowagi, wzmożoną senność oraz znacznie obniża zdolność do kontroli własnych zachowań. Jest to stan, w którym nie powinno się nawet myśleć o jeździe pojazdami mechanicznymi! Warto zatem wcielić w życie jedną zasadę: „Piłeś? Nie jedź!”.

(fot. Policja)

6 komentarzy

 1. sądowy zakaz jazdy to żadna kara

  • A jaki chcesz? Chcesz mu odciąć ręce? Wy pisowcy jesteście bez wyobrazni jak dzieci. Chorzy na nienawic i głupotę.

 2. nie piłeś ? WYPIJ ! CZŁOWIEK NIE WIELBŁĄD.

 3. Ja bym Panowie był wstrzemięźliwy z tymi promilami. Mi w szpitalu w Janowie Lubelskim dobre kilka lat temu wyszło około 7promolla alkoholu we krwi. Wiec zostalem przewieziony do Lublina jeszcze wtedy to się nazywał-oddzial detoksykacji i kardiologii. A tam już wyszło z krwi poniżej 3 promilla alkoholu. Więc pytanie skąd ta rozbienosc ? Oczywiście na czas transportu i przyjęcia na oddział powiedzmy wtedy minąło około 2 godz
  To była noc. Ale skąd taka rozbieżność? A ilu osobom w sytuacji np do sądu na policję wyszedł podobny wynik??

 4. Jak to wygląda czy ktoś ma kontrole i jak to wygląda. Nad powiedzmy takim oddziałem w prowincjonalnym miasteczku jak Janow,?
  NFZ ? NIK ? Czy jakie jeszcze instytucje Państwa,,,? Jeżeli ono jeszcze działa pod tymi rządami. Jeśli chodzi o lekarzy to nawrócili nie pytam. Ale chodzi o tą sytuację.
  .

Dodaj komentarz