Czwartek, 18 kwietnia 202418/04/2024
690 680 960
690 680 960

Miał ponad 3 promile, dachował mazdą na łuku drogi

W sobotę wieczorem w rejonie drogi S12 doszło do dachowania pojazdu osobowego. Jak się okazało kierujący mazdą mężczyzna miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu.

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę wieczorem na drodze gminnej w pobliżu drogi S12 w miejscowości Sielce w gminie Końskowola w powiecie puławskim. Policjanci otrzymali zgłoszenie o dachowaniu pojazdu osobowego.

Świadkowie relacjonowali, że kierujący samochodem marki Mazda zjeżdżając z wiaduktu znajdującego się nad trasą S12, na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, wypadł z drogi i sunąc bokiem po jezdni wpadł do przydrożnego rowu gdzie dachował, po czym znowu znalazł się w rowie.

Chwilę po zdarzeniu kierujący wysiadł z auta i zaczął sprzątać rzeczy, które wypadły podczas dachowania. Jemu samemu nic się nie stało. Na miejsce przyjechali policjanci wezwani przez świadków. Kierowca mazdy, 29-latek z gminy Końskowola został zbadany na trzeźwość. Okazało się, że miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy.

Dalsze konsekwencje czekają na 29-latka w sądzie. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2, wysoka grzywna i zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi przez co najmniej 3 lata. Będzie musiał także zapłacić wysokie świadczenie na rzecz Funduszu Sprawiedliwości.

(fot. Policja Puławy)

9 komentarzy

  1. Fundusz sprawiedliwości? A jest w tym kraju jakaś sprawiedliwość?

  2. A miało być bezpieczniej bo mandaty wysokie ....

    Hehe ….znaczy wysokie mandaty nie działają tak jak miału działać ,czyli prewencyjnie ….ale kasa z mandatów do budżetu płynie i nie czepiajmy się szczegółów …..

    • jesteś naiwny jeśli naprawdę sądziłeś, że jak za sprawą czarodziejskiej różdżki, znikną wszystkie wykroczenia i przestępstwa drogowe

  3. Ani prawa ani sprawiedliwości – został sam fundusz.

  4. Ale jak to ? To te wysokie mandaty nie odstraszają pijaków za kółkiem ? A miało być tak pięknie i bezpieczniej …

  5. baran zaliczył akrobacje

Z kraju