690 680 960

Miał nielegalne przyłącze do sieci energetycznej. Za kradzież prądu grozi nawet 5 lat więzienia

Bialscy policjanci na posesji zajmowanej przez 40-latka ujawnili nielegalne przyłącze prądu. Trwa ustalanie, jak długo trwał nielegalny proceder oraz jakie straty poniósł dostawca energii elektrycznej.

W miniony wtorek policjanci z Białej Podlaskiej zwalczający przestępczość gospodarczą wspólnie z pracownikami Zakładu Energetycznego w Białej Podlaskiej weszli na jedną z posesji na terenie miasta. Z informacji funkcjonariuszy wynikało, że zamieszkujący ją 40-latek może dokonywać nielegalnego poboru energii elektrycznej.

Funkcjonariusze ujawnili na strychu budynku nielegalne przyłącze umożliwiające podłączenie instalacji z pominięciem układu pomiarowego. Umożliwiło to mieszkańcowi posesji darmowe korzystanie z energii elektrycznej. Przyłącze zdemontowano i zabezpieczono.

Policjanci wyjaśniają teraz wszelkie okoliczności tej sprawy. Sprawdzają między innymi jak długo trwał nielegalny proceder i jakie straty poniósł dostawca prądu. Za kradzież energii elektrycznej grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Jest to zawsze przestępstwo bez względu na wartość poniesionych strat.

(fot. pixabay.com)

14 komentarzy

 1. Zaradny gość

 2. Ja pie… Do 5lat!!!
  Straszną krzywdę innym wyrzadzil.!

 3. Ciekawe skąd wiedzą? Nikt mu sam na strych nie wejdzie.
  Pewnie się sam po wódzie chwalił, lub ktoś z rodziny 'życzliwy’.
  Nadal podnoście ceny – dobra rada. Ludzie szczególnie na wsi będą Walić i grzać na potęgę, a znajdziecie i odłączycie z tego może z 5% Ale brawo 👏 Wy! Macie groźnego przestępcę!

 4. Spryciarz. I tak jest do przodu.

  • Kolo, nie jest do przodu bo kara wynosi od 30 tys. wzwyż a i w zawiasach wyrok może dostać, to raz po drugie będzie musiał na nowo budować przyłącze a to też dużo kasy kosztuje. Także to do przodu bokiem mu wyjdzie.

 5. I to nasza Polska sprawiedliwość, za kradzież prądu grozi prawie tyle co za rozbój, za fałszerstwo pieniędzy jest wyrok jak za zabójstwo, oby tak dalej 👌

  • No i trzeba się jeszcze wyspowiadać żałując czynu.

   • Wyspowiadać możesz się za darmo, ale jak popełnisz tzw. ciężki grzech (np. używasz prezerwatywy), to rozgrzeszenie kosztuje „cołaska”, ale nie mniej niż…

  • a za jazdę po pijaku: kolejny dożywotni zakaz prowadzenia aut i przyzwolenie na dokonanie zabójstwa kolejnym razem kierując po wypiciu…

 6. Żadna sztuczka teraz z zakładem energetycznym nie przejdzie, płacz i płać

 7. rozumiem, że moja czy twoja babcia może mówić: „rachunek za prąd”, „kradł prąd” czy „nie ma prądu” ale czy przystoi w portalu informacyjnym pisać: „kradł PRĄD” ?
  na żadnym rachunku za energię elektryczną nie widnieje słowo „prąd” skąd się to wzięło???
  równie dobrze można by mówić opłacając rachunek za bieżącą wodę, że idziemy płacić za ścieki…

  • Skąd się wzięło? Naród się kształci, coraz więcej wie, coraz więcej rozumie. Dawno, dawno temu płaciło się za „światło”.

Kursy walut

 • USD 3.9478zł -0.68%
 • GBP 5.0066zł -0.26%
 • EUR 4.3327zł -0.49%
 • CHF 4.5031zł -0.32%

Polub nas