690 680 960

Mateusz Morawiecki w Świdniku. „Wzywam wszystkich do obrony dobrego imienia Polski. Jesteśmy dumnym Narodem!” (zdjęcia, wideo)

W piątek 22 września premier Mateusz Morawiecki spotkał się z mieszkańcami Świdnika, gdzie powiedział, że film A. Holland szkaluje dobre imię polskiego żołnierza i polskiego funkcjonariusza służb mundurowych. Ostro również zareagował na słowa prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego.

– Mamy do czynienia z pewnym zabiegiem, który jest próbą splugawienia polskiego munduru. Dlatego tym bardziej chcę podziękować żołnierzom i funkcjonariuszom Straży Granicznej oraz policji za ich służbę na polsko-białoruskiej granicy. Nasi przeciwnicy w oparciu o film A. Holland chcą powrócić do pedagogiki wstydu. Już chciano nazywać Polaków nazistami – to była polityka mediów III RP. Oni w tym filmie pokazują Polaków, jako prymitywów, a to my otworzyliśmy serca i domy dla uchodźców wojennych z Ukrainy. R. Trzaskowski wyłożył pieniądze z budżetu miasta Warszawy na produkcję filmu A. Holland. Nasi żołnierze i funkcjonariusze bronią polskiej granicy w niełatwej służbie. Zamiast oddać im hołd to pseudoelity opluwają polski mundur. Wzywam wszystkich do obrony dobrego imienia Polski. Jesteśmy dumnym Narodem! – zaznaczył.

Porównał politykę obronną rządu PiS i rządu PO-PSL.

– Posłowie PO atakowali polskich mundurowych, którzy bronili granicy. Jeden z posłów Platformy biegał z reklamówką na granicy. Rząd PO-PSL miał plan obrony Polski na linii Wisły. To oznaczałoby pozostawienie niemal połowy Polski na pastwę ruskich żołnierzy. Prawo i Sprawiedliwość nigdy na to nie pozwoli! Rząd PO-PSL likwidował jednostki wojskowe. Dziś my otwieramy nowe jednostki wojskowe, zwiększyliśmy Wojsko Polskie liczebnie, kupujemy nowoczesny sprzęt oraz inwestujemy w rodzimy przemysł zbrojeniowy. Dzięki naprawie finansów publicznych w przyszłym roku na obronność przekażemy ponad 150 mld zł – poinformował.

Zaznaczył, że Prawo i Sprawiedliwość zawsze broni polskiego interesu.

– Kilka dni temu D. Tusk wysłał do Brukseli M. Kołodziejczaka – oni obiecali, że załatwią unijne embargo na ukraińskie zboże. I okazuje się, że oni nic nie załatwili. My stawiamy interes polskiego rolnika na pierwszym miejscu, dlatego nałożyliśmy jednostronnie embargo na ukraińskie zboże. Na Ukrainie toczy się wojna i wspieramy Ukrainę militarnie. Ale chcę powiedzieć Prezydentowi Ukrainy, aby już nigdy nie obrażał Polaków, jak ostatnio na forum ONZ. Zapewniam, że będziemy bronić naszego interesu – podkreślił.

Przestrzegł przed działaniami Platformy.

– Chcę przestrzec przed Platformą Obywatelską. Oni widzą, że idziemy po trzecie zwycięstwo. Dlatego będą chcieli podmienić D. Tuska na R. Trzaskowskiego, który mówił, że CPK nie jest potrzebny, bo będzie port w Berlinie – oznajmił.

Zaapelował o udział w referendum oraz o oddanie głosu w wyborach na Prawo i Sprawiedliwość.

– Przed nami jest referendum, w którym będą pytania o likwidację bariery na polsko-białoruskiej granicy, o przyjmowanie imigrantów, o wyprzedaż polskiego majątku narodowego oraz o podwyższenie wieku emerytalnego. Proszę Polaków o udział w referendum i w wyborach. Proszę o to, aby przekonywać nieprzekonanych do głosowania na Prawo i Sprawiedliwość. Przez 8 lat udało się zmienić Polskę na lepsze. Proszę o mobilizację i pójście na wybory oraz oddanie głosu w referendum 4 x NIE. Proszę o oddanie głosu w wyborach na drużynę Prawa i Sprawiedliwości. Polska na to zasługuje, zasługują na to młode pokolenia i polskie rodziny. Zwyciężymy! – zapowiedział.

Na koniec, osoby chętne mogły zrobić sobie z premierem zdjęcie, a także porozmawiać. Po ponad godzinie zgromadzenie zostało zakończone.

 

83 komentarze

  1. Spiertalaj…

  2. Gdzie młodzi ludzie na tym wiecu? Same emeryty.

Dodaj komentarz

Kursy walut

  • USD 3.991zł 0.25%
  • GBP 5.0557zł 0.41%
  • EUR 4.3494zł 0%
  • CHF 4.567zł 0.35%

Polub nas