690 680 960

To już ostatni krok do budowy przedłużenia ul. Węglarza. Ruszyło poszukiwanie wykonawcy prac

Zarząd Dróg i Mostów w Lublinie ogłosił postępowanie na realizację przedłużenia ul. Węglarza. Wykonawca będzie zobowiązany do realizacji inwestycji do końca października 2025 r.

To już pewne. W przyszłym roku powinna rozpocząć się budowa przedłużenia ul. Węglarza. Powstać ma ok. 2,6 km trasy do ul. Trześniowskiej. Droga będzie w takim samym kształcie, jak istniejący już odcinek, czyli dwie jezdnie z dwoma pasami ruchu w każdym kierunku. Po obu stronach znajdą się też chodniki i ścieżki rowerowe. Do tego dochodzą zatoki przystankowe, sygnalizacja świetlna i oświetlenie.

Przedłużenie ul. Węglarza ma usprawnić ruch drogowy w tym rejonie miasta oraz zapewni mieszkańcom lepszy dostęp do komunikacji miejskiej. Wpłynie także na poprawę dostępności przystanku kolejowego Lublin – Ponikwoda.

– Rozpoczynamy ważną inwestycję w dzielnicy Ponikwoda. O konieczności realizacji prac drogowych przy ul. Węglarza rozmawialiśmy z mieszkankami i mieszkańcami podczas spotkań w ramach „Planu dla Dzielnic”. Jesteśmy w pełni przygotowani do rozpoczęcia robót budowlanych, posiadamy dokumentację projektową i wszelkie niezbędne decyzje. Co ważne, pozyskaliśmy również na to zadanie finansowanie w postaci środków zewnętrznych. To wszystko pozwala nam na rozpoczęcie procedury przetargowej – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

W czerwcu w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim podpisana została umowa na przekazanie wsparcia z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Miasto otrzymało wówczas 30 mln z. Część z tych środków mają trafić również na rozbudowę ul. Wallenroda. W tym przypadku obecnie finalizowane są prace przy aktualizacji dokumentacji projektowej.

4 komentarze

  1. To już nie ma w Lublinie bardziej potrzebnych dróg ? Kto tam mieszka?

  2. fakt proponuję pomnik PISu , musieli by non stop pilnować by Polacy czerwoną farbą nie oblewali

  3. Już obwodnicę w okół Niemiec koło Lublina budują, 20 lat 🤣🤣🤣

Dodaj komentarz

Kursy walut

  • USD 3.991zł 0.25%
  • GBP 5.0557zł 0.41%
  • EUR 4.3494zł 0%
  • CHF 4.567zł 0.35%

Polub nas