690 680 960

Mateusz Morawiecki: „Przedłużamy wszystkie regulacje, aby dalej ograniczać rozprzestrzenianie epidemii” Łukasz Szumowski: „Od następnego czwartku obowiązkowe maseczki” (wideo)

Podczas konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki poinformował o przedłużeniu obostrzeń dotyczących walki z epidemią koronawirusa w Polsce. Minister zdrowia przekazał informację, że od następnego czwartku obowiązkowe będzie noszenie maseczek w przestrzeni publicznej.

– Zdajemy sobie sprawę, że okres kwarantanny jest dla wszystkich uciążliwy. Mamy wiele analiz, że gdybyśmy nie stosowali tych nakazów i zakazów to bylibyśmy dzisiaj w zupełnie innym miejscu. Mielibyśmy nie 5,5 tys. zachorowań, a może 40 tys. i więcej. Przyrosty zachorowań na pewno będą mocno zauważalne i dotkliwe, ale nasza strategia, zwłaszcza dla osób w grupie ryzyka, się sprawdza. Dziękuję gorąco wszystkim pracownikom służby zdrowia i wszystkim innym służbom. Przedłużamy wszystkie regulacje, aby dalej ograniczać rozprzestrzenianie epidemii. Te obostrzenia potwierdzają i pokazują, że działają dobrze – powiedział premier Mateusz Morawiecki.

Szef rządu zaapelował o cierpliwość i podziękował Polakom za zdyscyplinowanie. Możliwe jest, że niektóre obostrzenia będą funkcjonowały jeszcze dłużej.

– Na ten moment, o jeden tydzień, do 19 kwietnia, przedłużamy obostrzenia dot. galerii handlowych, kin, teatrów, wszystkich tego typu miejsc, zakładów fryzjerskich, kosmetycznych i punktów usług. Dotyczy to też limitu osób w sklepach i kościołach. Chcemy po świętach przedstawić bardzo dokładnie przemyślany plan powrotu do nowej rzeczywistości gospodarczej. Tych kilka najbliższych dni jest szczególnie ważne. Ten nadchodzący czas jest dla Polaków szczególny. Mam prośbę, żeby wszyscy państwo zostali w domach – dodał premier.

Mateusz Morawiecki przekazał również, że przesunięte w czasie zostaną egzaminy maturalne i ósmoklasistów. Informacje o planowanym terminie egzaminów pojawią się na trzy tygodnie przed.

Od przyszłego czwartku wejdzie obowiązek noszenia maseczek dla wszystkich w przestrzeni publicznej, poinformował minister zdrowia Łukasz Szumowski.

Szczegóły zmian i zaleceń znajdziecie tutaj: https://www.gov.pl/web/koronawirus/aktualne-zasady-i-ograniczenia

(fot. KPRM)

73 komentarze

 1. Co do maseczek, ja z góry oświadczam że nosić nie będę, dlatego że noszę okulary. Mając maskę okulary parują i NIC nie widzę. Bez okularów też nie widzę.. Także nie mam technicznej możliwości noszenia maseczki.

 2. Ludzie, trochę rozsądku!

  Epidemia strachu, ogłupiania i pozbawiania nas wszelkich praw i wolności przez zydomasónskich globalistów i ich sługusów rozkręca się…. Od samego początku starają się nam obrzydzać wolność gotówkii i codziennie przygotowują nas do zbliżającego przymusu kagańca szczepień i certyfikacji!.
  Kiedys byl fake bin laden, al-kaida, hussein, isis,… teraz naczelny terrorysta to korona, popularny wirus.
  I nikt nie mówi prawdy, że nie ma skutecznych szczepionkek na wirusy!.
  Natomiast są już liczne doniesienia ze świata medycyny o wysokiej skuteczności leczenia koronawirusa zwyklymi lekami na malarię. Niestety, są tanie w produkcji, big-pharma nie posiada patentu, a terapia jest krótka ok. 6-14 dni. Tymczasem, szczepionkowy alfons, globalista Gates i jego utrzymanki WHO-ONZ juz od 15 lat szykują biznes… Tu nie ma przypadku.

  • Zgadzam się w pełni. Przecież już w zeszłym roku były jakieś pomysły o szczepieniach dla dorosłych obowiązkowych i w czerwcu 2019 miało być wiadomo co i jak. Było też podawane że jeśli ktoś się nie stawi to kara będzie 50000 zł i policja będzie siłą doprowadzać. Wtedy potraktowałam to jak niesmaczny żart , ale teraz nie jestem już taka pewna czy to był żart.

Kursy walut

 • USD 4.4492zł -0.93%
 • GBP 5.461zł 0.08%
 • EUR 4.685zł -0.09%
 • CHF 4.7576zł -0.01%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Mikołajkowe szkolenie dla kierowców w ODTJ
Mikołajki z myślą o seniorach i osobach z niepełnosprawnościami
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
A może tak w ostatnim miesiącu roku warto odwiedzić Teatr Muzyczny? Sprawdź!
Mikołajki w VIVO! Lublin