Materiały wybuchowe, broń i kilka tysięcy sztuk amunicji w mieszkaniu, gdzie doszło do pożaru (zdjęcia)

W mieszkaniu w Kraśniku, w którym doszło do pożaru w miniony czwartek, policjanci natrafili m.in. na granaty oraz zapalniki, amunicję, słoiki z prochem, broń i petardy. W sprawie tej prowadzone jest śledztwo pod nadzorem prokuratury.

W ubiegły czwartek w jednym z mieszkań na terenie Kraśnika doszło do pożaru. Kilka zastępów straży pożarnej walczyło z ogniem. Akcja gaśnicza była utrudniona, gdyż paliło się mieszkanie, w którym znajdowała się amunicja. Ogień sprawił, że zaczęła ona eksplodować.

79-letni poparzony właściciel mieszkania został zabrany przez zespół ratownictwa medycznego do szpitala. Pomoc medyczna potrzebna była również dwóm kobietom zamieszkującym w tej samej klatce.

W przedmiotach wyrzuconych z mieszkania na zewnątrz przez strażaków, policjanci ujawnili ponad 800 sztuk amunicji różnego typu oraz kilkadziesiąt sztuk petard. Do środka mieszkania mundurowi mogli wejść następnego dnia, po ocenie inspektora nadzoru budowlanego. W zgliszczach mieszkania policjanci kolejno ujawniali przedmioty zabronione.

W akcję przeszukania mieszkania zaangażowana została jednostka Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Lublinie wraz ze specjalistycznym sprzętem. Mundurowi w trakcie przeszukania ujawnili: 2 granaty oraz zapalniki, niemal 1200 sztuk amunicji do KBKS, blisko pół tysiąca amunicji różnego kalibru, kilkadziesiąt sztuk amunicji myśliwskiej, dwa słoiki z prochem strzelniczym, kilka jednostek broni długiej oraz krótkiej, szkielet broni maszynowej, lufy do broni długiej różnej długości, kilkanaście sztuk amunicji świetlno – sygnałowej oraz petardy.

Policjanci na amunicję i broń natrafili także w piwnicy i na działce 79-latka. Wszystkie przedmioty zostały zabezpieczone, a najbardziej niebezpieczne zostały zneutralizowane przez policyjnych kontrterrystów. W sprawie prowadzone jest śledztwo pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Kraśniku.

(fot. Policja Kraśnik)

30 komentarzy

 1. O skubany. A piszą że Polacy są rozbrojeni.

  • bo są rozbrojeni, od czasów powojennych Polacy są sukcesywnie rozbrajani najpierw przez radzieckiego okupanta, następnie przez socjalistyczne rządy współczesnej sceny politycznej i od pewnego czasu marksistowską UE na dokładkę, ale nie to jest ważne, że jesteśmy rozbrajani, najgorsze to to, że ogranicza nam się naturalne prawo do posiadania – w tym wypadku jest to naturalne prawo dane od Boga do posiadania broni i bronienia się – w Polsce możemy „mieć” broń niejako w „dzierżawie” jeśli łaskawie nasza władza wyda nam taką decyzję, że możemy broń „posiadać”

  • Nie ośmieszaj się. Polacy nie są na szarym końcu w posiadaniu broni palnej. Dodatkowo mamy prawo gdzie za postrzelenie napastnika idziesz siedzieć jak za usiłowanie zabójstwa. Lepiej wyjeżdżać z tego burdelu i nigdy nie wracać.

 2. 🔫🔫🔫🔫🔫🔫

  Na co sataremu trykowi tyle wszystkiego???i to w bloku .

 3. Powinni mu jakieś badania psychiatryczne zrobić nikt normalny nie trzyma takich rzeczy w domu jeszcze w bloku. Niech się cieszy że nikomu nic się nie stało, sam powinien ponosić koszty naprawy tego wszystkiego i dodatkowo wypłacić odszkodowanie dla sąsiadów. Wtedy może czegoś by się nauczył!

  • Jak się nie stało jak się stało, stanie ciężkim przynajmniej jedna osoba wylądowała w szpitalu/

 4. jak nic terrorysta z PZŁ – czyli tzw. myśliwy

 5. Po co mu to w bloku? W mieszkaniu? Myśliwi to są jednak niedorozwinięci… trzymałby to w jakiejś szafie pancernej, w jakimś tam klubie strzeleckim albo coś… to on ku/rwa sobie arsenał w mieszkaniu i w piwnicy urządził…

 6. Żołnierz wyklęty po prostu 😉

 7. Komentujące baranki! Gość miał te rzeczy nielegalnie z tego, co tutaj napisano. Ale gdyby miał pozwolenie to mógłby mieć to i znacznie więcej w swoim mieszkaniu. Oczywiście oprócz granatów. I miałby wtedy wszystko w szafie, dzięki czemu prawdopodobnie nic by nie wybuchło ani się nie uszkodziło.

 8. Przecież można trzymać broń w domu i człowiek miał na tę broń pozwolenie .W szafie jej nie trzymał a w specjalnym sejfie bo takie są wymogi .Jedynie te granaty nielegalne na działce miał .To jego pasja ,całe życie kolekcjonował i tyle .

  • coś mi się zdaje, że w sejfie to nie leżało …. poza tym jak ma się pozwolenie to się nie zbiera dodatkowych „rzeczy”, chyba, że chce się nie mieć pozwolenia, proste

  • Kobieto, znałaś tego człowieka? To żaden myśliwy, człowiek chory psychicznie…O jakim sejfie Ty mówisz….tam w mieszkaniu wysypisko śmieci było, brud, syf, robactwo i biedne, głodne zwierzęta…

 9. Ten człowiek jest chory psychicznie prawdopodobnie ma na to papiery. Tu ludzie miały z nim same problemy prosili o pomoc ale NIK nic nie zrobił. Znosił wszystko do domu co popadnie. Na działce to samo wszyscy mieli z nim co.dobrego wiem bo moi znajomi mają działkę niedaleko jego działki. Psów pełno jeden długiego gryzie policja wzywana co wraz NIK nic nie zrobił. Z całej sytuacji szkoda aby ludzi którzy ucierpieli i tych psiaków. A on powinien pęknąć za to aż miło.

  • bo policja jest po to, żeby obywateli karać, zastraszać i czerpać kasę a nie po to żeby Tobie czy mi pomóc jak jest taka potrzeba,
   Jak trzeba było na wołania ludzi już dawno sprawą tego człowieka się zająć to nie było nikogo, jak teraz wyszło że miał jakiś złom w domu to KGP będzie chwalić się na całą Polskę jakiego to groźnego „terrorystę” udaremniła, ale raczej nie pochwali się wcześniejszymi nieudanymi interwencjami w jego sprawie…

 10. Mkkkk Jak ma te „papiery ” o których piszesz ,to mogą mu co najwyżej wiesz co …..

  • Żadnych „papierów” nie miał….chociaż powinien być od dawna leczony psychiatrycznie.

 11. No to jak? Miał żółte papiery i jednocześnie pozwolenie na broń?

  • Typ ma takie papiery i pracuje w lubelskiej policji… ma broń służbową… Jego stary, to stary policjant i mu załatwił. Można?…

 12. Mkkk co ma Najwyższa Izba Kontroli do tego? Dziadek pewnie na koronawirusa się zbroił😜

 13. Dziadzia bum bum

 14. Matko bosko. Dobrze że śrut nie wystrzelił.

 15. Jak widać komu hem się jest do końca, im bardziej stary tym więcej potrzeba… Obawa nie przemija…

 16. A gdzie zastrzęgł mój komentarz droga redakcjo?

 17. Ciachu masz pojecie tam gdzie kura jajo…

 18. Pozdrawiam wuja Andrzeja byłego policjanta z tego osiedla

 19. pewnie jakis UBek stary

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8665zł -0.18%
  • GBP 5.0608zł -0.31%
  • EUR 4.5772zł -0.23%
  • CHF 4.2732zł 0.04%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Spektakl słowno – muzyczny „Nasz papież” w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim
  Targi marki Festool w Lublinie. Przedstawią rozwiązania dla branży stolarskiej i budowlanej
  Nabór do drużyny cheerleaderek – Perełki Tytanów
  „Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Uroczyste obchody 81 rocznicy masowego mordu w Szczuczkach