Sobota, 25 maja 202425/05/2024
690 680 960
690 680 960

Wpadła rowerem w poślizg, przewróciła się i uderzyła głową o jezdnię. Miała ponad dwa promile

W miniony piątek w miejscowości Księżomierz doszło do groźnie wyglądającego wypadku z udziałem rowerzystki. Kobieta wpadła jednośladem w poślizg, a następnie przewróciła się uderzając głową o jezdnię.

Do zdarzenia doszło w piątek w miejscowości Księżomierz w powiecie kraśnickim. Policjant z Annopola podczas służby zauważył leżącą na jezdni kobietę. Obok niej znajdowało się dwóch mężczyzn, którzy próbowali udzielić jej pomocy.

Funkcjonariusz zatamował jej krwawienie z głowy, a do pomocy włączyła się też przejeżdżająca kobieta, która okazał się być pielęgniarką. Rowerzystce założono opatrunek. Jak się okazało podczas przejażdżki kobieta wpadła w poślizg, straciła panowanie nad jednośladem i uderzyła głową o jezdnię.

Kobieta w chwili zdarzenia była nietrzeźwa. Badanie alkomatem wykazało w organizmie mieszkanki Kraśnika ponad dwa promile alkoholu. Co więcej, kobiecie w przejażdżce rowerowej towarzyszyli dwaj mężczyźni, którzy także byli nietrzeźwi. Pierwszy miał niemal promil, a drugi prawie dwa promile alkoholu w organizmie.

Oprócz bolesnej nauczki pokrzywdzona i koledzy rowerzyści muszą się liczyć z karą. W przypadku jazdy po drodze publicznej rowerem w stanie nietrzeźwości grozi kara aresztu albo grzywna wg kodeksu wykroczeń. Sąd może też orzec zakaz prowadzenia pojazdów innych niż mechaniczne.

(fot. pixabay.com)

17 komentarzy

  1. Redachtor naczelny

    Czego nie kupiła roweru z kontrolą trakcji? No i teraz ma kłopot. A może oponki zimowe???????

  2. Zaliczyła dachowanko na rowerze?

  3. jerzy z wieży

    Kobita nogi ma silne to i nie opanowała mocy!