690 680 960

Masz spółkę? Postaw na profesjonalne usługi księgowe

Jeśli należysz do spółki, przed Tobą poważne wyzwanie – konieczność prowadzenia pełnej księgowości. W przeciwieństwie do uproszczonej, wymaga znacznie większej wiedzy, choćby z zakresu podatków. Dlatego też warto zdać się na profesjonalne usługi księgowe, które odciążą cię od tego odpowiedzialnego obowiązku.

 

W odróżnieniu od uproszczonej, pełna księgowość jest niezwykle skomplikowaną oraz bardzo zaawansowaną formą opodatkowania. Do jej prowadzenia zobowiązane są wszystkie podmioty gospodarcze, które w roku podatkowym poprzedzającym aktualny rok podatkowy osiągnęły przychód z działalności w kwocie przekraczającej 800 tysięcy euro. Ponadto, niezależnie od wysokości osiąganego przychodu rocznego, do prowadzenia ksiąg handlowych zobowiązane są m.in. spółki jawne, spółki komandytowe, spółki komandytowo-akcyjne. Szczegółowe zasady prowadzenia ksiąg handlowych reguluje ustawa o rachunkowości (Dz. U. z 2002 Nr 76, poz. 694).

 

 

Jak wybrać profesjonalne biuro rachunkowe?

 

W związku z tym, że pełna księgowość związana jest z koniecznością prowadzenia skomplikowanego i bardzo szczegółowego ewidencjonowania zdarzeń dotyczących spółki, a jednocześnie wymaga profesjonalnej wiedzy, ciężko samodzielnie prowadzić księgi handlowe. Dlatego koniecznością jest skorzystanie z usług biura rachunkowego, które podejmie się tego zadania.

 

By jednak mieć pewność, że firma księgowa wszelkie prace wykona rzetelnie i prawidłowo – zgodnie z obowiązującym prawem – należy przeanalizować wszystkie dostępne na rynku firmy. Na co zwrócić uwagę?

  • Doświadczenie – im biuro księgowe działa dłużej na rynku i ma sporą liczbę klientów w postaci spółek, tym większe prawdopodobieństwo profesjonalnego podejścia.
  • Opinie – profesjonalne biuro księgowe powinno cieszyć się nieposzlakowaną opinią. Warto więc zasięgnąć informacji o wybranej firmie, by przekonać się o jakości świadczonych usług.
  • Odpowiedzialność za pełną księgowość – ważne jest, by biuro rachunkowe wzięło odpowiedzialność za świadczone usługi. Dobrze, jeśli reprezentuje interesy klienta przed urzędem skarbowym oraz innymi instytucjami.

 

Gdy prowadzenie księgowości nie wystarczy…

 

Wiele spółek ma coraz większe wymagania co do działalności biur rachunkowych. Dlatego zwykle wybierają one te firmy, które nie świadczą wyłącznie usług w zakresie prowadzenia ksiąg handlowych. Tak naprawdę liczy się coś więcej, czyli dostęp do dodatkowych usług.

 

Właścicielom spółek zależy na profesjonalnych usługach doradczych, w ramach których mogą otrzymać wsparcie od ekspertów z zakresu bankowości i finansów. Powiązane z tego typu usługami są również usługi finansowania przedsiębiorstw. Profesjonalne biura rachunkowe zatrudniają specjalistów od spraw bankowości, którzy na bieżąco analizują aktualne oferty bankowe. W ramach współpracy z klientem, porównują propozycje aż 14 banków i dobierają rozwiązania pod kątem indywidualnych potrzeb i oczekiwań. W ten sposób spółka może zaciągnąć, np. szybki kredyt inwestycyjny z decyzją online, kredyt obrotowy, kredyt na innowacje technologiczne, a także założyć rachunek bankowy z darmowym debetem.

 

Biura rachunkowe, świadcząc tak rozbudowane usługi, mogą liczyć na większe zainteresowanie ofertą nie tylko małe podmioty, ale również duże spółki.

Kursy walut

  • USD 4.3258zł 0.01%
  • GBP 5.3609zł 0.19%
  • EUR 4.716zł 0.18%
  • CHF 4.7054zł 0.2%

Polub nas