Sobota, 13 kwietnia 202413/04/2024
690 680 960
690 680 960

Masz problemy z zadłużeniem lub windykacją? Przyjdź na spotkanie z Fundacją Zaradni

W środę na Placu Zamkowym w Lublinie pojawi się autokar Fundacji Zaradni. Będzie okazja do bezpłatnych porad w zakresie spraw dotyczących zadłużenia czy problemów z windykacją.

Autokar Fundacji Zaradni objeżdża Polskę od 17 do 26 listopada. Zaradni zaczęli objazd kraju w Gdańsku, inaugurując ogólnopolski Dzień bez Długów. Później byli w Słupsku, Szczecinie i Toruniu. W środę przyjeżdżają do Lublina. Od godziny 10:30 do 15:00 będzie można skorzystać z porad specjalistów.

Autokar będzie ustawiony na Placu Zamkowym. W środku będą: prawnik, specjalista ds. windykacji, pracownik Fundacji Zaradni. Udzielają oni porad z zakresu wszystkich spraw dotyczących nadmiernego zadłużenia, windykacji, postępowań sądowych i komorniczych, dziedziczenia długów, konstruowania domowych budżetów itd. Listę dotychczasowych, najczęściej zadawanych pytań znajdziecie poniżej. Mieszkańcy otrzymują również kilkanaście różnego rodzaju materiałów informacyjnych, w tym m.in. poradniki, tzw. mapę wyjścia z długów, dzienniczek do prowadzenia domowego budżetu.

Cała pomoc jest darmowa, wszystkie materiały również. Można nawet wziąć udział w konkursie i wygrać nagrody pieniężne. To bardzo ciekawa i potrzebna akcja społeczna o charakterze edukacyjnym. Spotkała się z dużym odzewem we wszystkich dotychczas odwiedzanych miastach.

Dotychczas osoby szukające pomocy prosiły o porady w następujących sprawach:
– Jak sobie radzić w sytuacji wielości długów? – od czego zacząć?, jak rozpocząć spłatę zadłużenia?
– Jak reagować w sytuacji otrzymania wezwania od komornika?
– Jak negocjować z wierzycielem w sytuacji, gdy sprawa trafiła do komornika? Jak w tej sytuacji doprowadzić do wycofania sprawy od komornika?
– Czy warto kontaktować się z firmą windykacyjną? Jakie korzyści można w takiej sytuacji uzyskać?
– Dziedziczenie długów – zmiany prawne – zasady dziedziczenia na podstawie starych i nowych przepisów; krąg spadkobierców uprawnionych do dziedziczenia, przyjęcie i odrzucenie spadku i konsekwencje z tym związane;
– Konsekwencje wpisu do BIG – z czym wiąże się niespłacanie zadłużenia i wpis do rejestru Biura Informacji Gospodarczej;
– Upadłość konsumencka – przesłanki ogłoszenia upadłości i konsekwencje związane z ogłoszeniem upadłości;
– Co może zająć komornik w toku egzekucji, a co nie podlega zajęciu?
– Zwolnienie spod egzekucji ruchomości należących do osób trzecich;
– Ugoda z wierzycielem – na czym polega, kiedy i jak ją negocjować?
– Jak wpływa zawarcie ugody z wierzycielem na postępowanie egzekucyjne?

W większości przypadków, osoby szukające porady, nie wiedzą od czego zacząć proces oddłużania. Nie mają świadomości na czym polegają procedury windykacyjne. Potrzebują impulsu do rozwiązania swoich problemów.

2015-11-24 07:05:10
(fot. ilustr. lublin112.pl)

Jeden komentarz

  1. uwolnić zawód komorniczy i ograniczyć liczbę przestępców w tym światku

Z kraju