Niedziela, 14 kwietnia 202414/04/2024
690 680 960
690 680 960

Masz czworonożnego przyjaciela? W Lublinie, w najbliższą sobotę zostanie otwarta Strefa Psa

SKENDE tworzy kolejne miejsce do wypoczynku i spotkań dla mieszkańców Lublina i okolic. Tym razem to Strefa Psa, przestrzeń do bezpiecznej zabawy i treningów z czworonogami. Bezpłatnie będzie można tam skorzystać z profesjonalnego toru przeszkód dla psów. To pierwsze takie miejsce w mieście.

Z okazji otwarcia Strefy Psa, w najbliższą sobotę, na właścicieli czworonogów czekają m.in.: darmowe warsztaty, dog fitness, lekcje pierwszej pomocy dla zwierząt, fotobudka dla psów i inne atrakcje.

– Kilka miesięcy temu zauważyliśmy, że w naszej okolicy regularnie pojawia się całkiem spora liczba czworonogów wraz ze swoimi właścicielami. Widzieliśmy, że nasze tereny zielone stały się ulubionym miejscem spacerów i rekreacji, ale brakowało tam strefy do treningów i ćwiczeń dedykowanej właśnie psom. Ponieważ od początku tworzymy SKENDE jako przestrzeń przyjazną naszym sąsiadom, podjęliśmy decyzję o rozbudowie miejsca nazywanego przez nas Sąsiedzkim Skwerem i tak zrodziła się Strefa Psa – mówi Jacek Garbaczewski, Dyrektor Centrum Handlowego SKENDE Shopping.

Strefa Psa powstaje na terenach zielonych SKENDE za pumptrackiem. Miejsce zostanie wyposażone w przeszkody, które umożliwią zabawę i trening dla czworonogów. Będą tam m.in.: labirynt, slalom z drążków, tunele, równoważnia i inne. Dobór urządzeń był konsultowany ze specjalistami zajmującymi się psami. Zadbano także o bezpieczeństwo, dlatego do Stefy Psa będzie można wejść przez dwie bramki oddzielone ogrodzeniem (tzw. śluzę). Oprócz tego wydzielono także specjalne miejsce na toaletę dla psów.

W późniejszym czasie Strefa Psa zyska także ścieżkę sensoryczną, na której szczeniaki będą mogły przyzwyczajać się do nowych nietypowych nawierzchni, ucząc się odpowiedniego zachowania na rożnych rodzajach podłoża.

Strefa Psa dostępna będzie od 19 września. W tym dniu od godziny 10:00 do 18:00 na miłośników i ich czworonogów czekają atrakcje i niespodzianki, m.in. specjalna fotobudka, w której będzie można zrobić zdjęcie ze swoim pupilem lub stoisko rękodzieła, na którym można kupić personalizowane gadżety dla psa. Dodatkowo, podczas wydarzenia będzie możliwość, aby zgłosić chęć otrzymania „adresówki”, czyli plakietki z imieniem psa i numerem telefonu właściciela.

Otwarcie Strefy Psa to też darmowe warsztaty prowadzone przez specjalistów, m.in.: Psie rozmówki, zajęcia dla psów lękliwych, dog fitness oraz pierwsza pomoc. Organizatorzy przewidzieli także coś dla najmłodszych. Dzieci, które nie mają swoich piesków mogą nauczyć się podstawowych zasad zabaw z czworonogami. Na warsztaty obowiązują zapisy drogą mailową.

Ale to nie wszystko. Wydarzenie to też doskonała okazja, aby pomóc potrzebującym psom, ponieważ w tym dniu prowadzona będzie zbiórka karmy dla Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie oraz plastikowych nakrętek dla Fundacji Ex Lege w ramach akcji Ukręcamy Okrucieństwo.

– Otwarcie Strefy Psa w SKENDE to dobry czas na początek stałej współpracy z lokalnymi organizacjami, które zajmują się opieką na zwierzętami w regionie. Chcemy i będziemy wspierać potrzebujące zwierzęta i angażować się w akcje na rzecz adopcji psów – dodaje Jacek Garbaczewski.

Wydarzenie i atrakcje są bezpłatne, ale organizatorzy zachęcają, aby pojawić się z przysmakiem dla bezdomnych zwierząt.

(fot. nadesłane)

17 komentarzy

 1. No i fajne 🙂

 2. Dziwne, że w Lublinie powstało coś innego niż kolejne hektary parkingów.

  • albo pomnik kaczymnsiego lub innych ofiar szaleństwa

  • Mieczysław Krab operator działa Krab

   Tak, brakuje prakingów w Lublinie. Masz rację, kolego. Najlepszym rozwiązaniem, według moich obserwacji, byłoby zlikwidowanie tych najmniej uczęszczanych ścieżek bicyklowych – czyli większości – i udostępnienie ich normalnym rodzinom z dziećmi. Chociażby na zaparkowanie samochodu.

 3. wow wow hał hał

 4. No i super!!!!

 5. Mieczysław Krab operator działa Krab

  Czy wstęp tylko dla LPG-TDI? Czy kaganiec ma mieć pies czy sługa psa? A może oboje?

 6. Pchlaże na wybiegu.

 7. wszystko zostało napisane a ja nie widzę adresu tego miejsca…gdzie to jest????

 8. SKENDE, Al. Spółdzielczości Pracy 88, Lublin

 9. strefa lgbt kiedy

Z kraju