Piątek, 23 lutego 202423/02/2024
690 680 960
690 680 960

Małe dziecko poparzone wrzątkiem. W akcji ratunkowej strażacy i śmigłowiec LPR (zdjęcia)

Dzisiaj po południu w jednej z miejscowości w powiecie puławskich miała miejsce akcja ratunkowa w związku z poparzonym dzieckiem. Jak się okazało, wylało ono na siebie wrzątek.

Do zdarzenia doszło w niedzielę około godziny 15:30 w miejscowości Kośmin w gminie Żyrzyn w powiecie puławskim. Służby ratunkowe zostały zaalarmowane o poparzonym dziecku.

Z uwagi na potrzebę jak najszybszego udzielenia specjalistycznej pomocy, liczyła się każda sekunda. Dlatego też do działań skierowano strażaków z JRG w Puławach oraz z jednostek OSP w Żyrzynie i Skrudkach, a także zespół ratownictwa medycznego oraz lotnicze pogotowie ratunkowe.

Jak nam przekazano, małe dziecko wylało na siebie wrzątek. Po udzieleniu mu pierwszej pomocy zostało przetransportowane do szpitala.

Małe dziecko poparzone wrzątkiem. W akcji ratunkowej strażacy i śmigłowiec LPR (zdjęcia)

Małe dziecko poparzone wrzątkiem. W akcji ratunkowej strażacy i śmigłowiec LPR (zdjęcia)

(fot. nadesłane)

13 komentarzy

 1. Pan Anioł Cieć z Alei Lubartowskich w Mieście Inspiracji

  To bardzo bolesne i trudno gojące sie rany, oby lekarze potrafili złagodzić ból i zapobiec bliznom…

 2. Pewnie wypadek, trzeba życzyć malcowi jak najmniej bólu, i szybkiego powrotu do zdrowia

 3. Hrabia Monte Cristo

  Chyba oparzenie, nie ma czegoś takiego jak WSCHODNIE CENTRUM LECZENIA POPARZEŃ tylko WSCHODNIE CENTRUM LECZENIA OPARZEŃ !!!!!

 4. Hrabia Monte Cristo

  Ten slownik to chyba jeszcze z czasów komuny

  • Nie mamy obecnie komuny, ale mamy dobre słowniki 😉

  • Jak ocenić rodzaje oparzeń?

   Poparzenie I stopnia to zaczerwieniona skóra z niewielkim obrzękiem i uczuciem bolesnego pieczenia. Takie oparzenie, występuje wówczas, gdy na skórę wyleje niezbyt gorąca woda, zbyt długo zadziała słońce lub para wodna z gotującego się naczynia.

   Poparzenie II stopnia to pojawiające się na zaczerwienionym miejscu pęcherze, wypełnione żółtawym płynem. Oderwany naskórek, a zwłaszcza skóra pod nim jest powodem silnego bólu. Taki stopień oparzenia występuje po oblaniu wrzątkiem, olejem czy krótkotrwałym zetknięciem z ogniem.

   • Jest jeszcze III stopień a mianowicie zwęglenie skóry bądź uszkodzenie tkanki nerwowej na tyle, że ból jest nieodczuwalny. Jest to też rana głęboka. Niemniej jednak wiele ma się do stopnia oparzenia jego powierzchnia.

 5. Pewnie na stole był obrus. Nauczcie się że jak w domu jest małe dziecko to nie kładziemy na stol obrusów!!

Z kraju

Polityka i społeczeństwo