Poniedziałek, 24 czerwca 202424/06/2024
690 680 960
690 680 960

Ma dożywotni zakaz kierowania pojazdami. Zupełnie mu on nie przeszkadza

Miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie i wsiadł za kierownicę opla. Mężczyznę zauważył dzielnicowy i zatrzymał go do kontroli. Jak się okazało, 39-latek posiada dożywotni zakaz kierowania pojazdami. Wkrótce odpowie on przed sądem za swoje zachowanie na drodze. Grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w środę około godziny 17.40 w miejscowości Przegaliny Małe, w gminie Komarówka Podlaska w powiecie radzyńskim. Dzielnicowy z radzyńskiej komendy w trakcie pełnionego obchodu zatrzymał do kontroli drogowej samochód osobowy marki Opel Astra, którego styl jazdy kierującego wskazywał, iż kierujący może znajdować się pod działaniem alkoholu.

– Podczas prowadzonej kontroli drogowej funkcjonariusz wyczuł od mężczyzny woń alkoholu. Po przebadaniu 39-latka, mieszkańca gminy Komarówka Podlaska okazało się, że jest pijany. Badanie wykazało niemal 3 promile alkoholu w jego organizmie. Dodatkowo w czasie kontroli drogowej na jaw wyszedł również fakt, że mężczyzna posiada dożywotni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi – relacjonuje podkomisarz Piotr Mucha z radzyńskiej Policji.

Wkrótce amator jazdy „na podwójnym gazie” za swoje czyny odpowie przed sądem. Kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości w okresie obowiązywania zakazu zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności. 39-latek musi się także liczyć ze świadczeniem pieniężnym na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w kwocie nie mniejszej niż 10 tysięcy złotych.

14 komentarzy

 1. chcę zagłosować na partię która zmieni prawo tak, że osoba, która złamała zakaz kierowania OD RAZU trafia do paki na np 2 lata-wszystko jedno, czy była w trakcie trzeźwa, czy działała w stanie wyższej konieczności>>>>>PAKA !!

  • Tak jak w Szwecji, dygną Cię za kółkiem wypity to lecisz na 90 dni do ciupy auto zostaje na miejscu. Blokuje ? Zholują na parking na twój koszt.

 2. I takich to się ceni. Aż kogoś zabije, wtedy coś może z nim zrobią, a tak wolna amerykanka, jak od zawsze było. Tylko tępy naród myśli, że jest takie wspaniałe prawo i jak o nas dbają politykierzy z kasta sądowniczą.

 3. A to ci niespodzianka…

 4. To teraz będzie miał drugi dożywotni zakaz ,buhahahaha prawo wg jełopów z pis

 5. Patyczkują się z tymi pijakami jak z jajkiem…!!

 6. Jeszcze tylko miesiąc i zaczną zapełniać sie parkingi ochlejskimi wozidłami. 🙂

 7. i po co te zakazy front wschodni tylko

 8. I to samo z pijanymi rowerzystami…

 9. Wojtek bez portek

  wolne sonty zasądzą odszkodowanie, bo w stanie wyższej konieczności jechał po wódkę do GS’u

 10. No ale przecież, tak jak pan Roman G. można udać, że się zemdlało podczas przedstawiania zarzutów aby potem zgłosić do sądu, że składa się wniosek o oddalenie zarzutów, bo takowe były nieprawidłowo przedstawione…
  I takich ludzi potem targowica umieszcza się na listach wyborczych, którzy nie stawiają się na przesłuchania ale w wyborach mogą brać udział. Według mnie nawet jak na standardy targowiczan to jest policzek dla ludzi inteligentnych.

Dodaj komentarz