Czwartek, 29 lutego 202429/02/2024
690 680 960
690 680 960

Posterunek Policji w Wilkołazie uroczyście otwarty (wideo, zdjęcia)

W czwartek odbyło się uroczyste otwarcie Posterunku Policji w Wilkołazie w pow. kraśnickim. Nowy obiekt został wykonany w systemie modułowym 3D. Symboliczny klucz do posterunku kierownikowi tej jednostki przekazał Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie nadinsp. Artur Bielecki.

Posterunek powstał w ciągu 330 dni

Posterunku Policji w Wilkołazie wybudowany został na działce o pow. całkowitej 1 517 m², która znajduje się w trwałym zarządzie KWP w Lublinie na podstawie umowy darowizny. Decyzja o pozwoleniu na budowę wraz z niezbędną infrastrukturą została wydana 8 lutego br. przez starostę kraśnickiego.

Umowę z firmą „Mroncz & Nadstawek”, która wykonała roboty budowlane, podpisał 21 lipca ub. r. Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie. Termin realizacji budowy wynosił 330 dni. Budynek powstał w wyznaczonym terminie, a łączna wartość inwestycji wraz z wyposażeniem wyniosła blisko 3,8 mln złotych. Budowę Posterunku Policji w Wilkołazie wykonano w systemie modułowym. Roboty budowlane polegały na montażu wcześniej przygotowanych modułów 3D.

Część administracyjno-biurowa i garażowo-magazynowa

Posterunek Policji w Wilkołazie to budynek administracyjno-biurowy o powierzchni 158 m2. Znajdują się w nim pomieszczenia administracyjne z wydzieloną strefą dla interesantów, pomieszczenia socjalne, magazynowe i techniczne. Powstał także budynek garażowo – magazynowy z powierzchnią zabudowy około 70 m2. Źródłem finansowania tej inwestycji były środki z Programu Modernizacji Policji, Centralnego Funduszu Wsparcia Policji oraz Wojewódzkiego Funduszu Wsparcia Policji – darowizna z Gminy Wilkołaz.

Służbę będzie pełnić 8 policjantów

W posterunku pełnić będzie służbę 8 funkcjonariuszy. Dzięki temu policja będzie bliżej ludzkich spraw, zaś mieszkańcy będą mogli liczyć na stały kontakt z funkcjonariuszami. Przełoży się to na szybką szybszą reakcję na zagrożenia i przypadki łamania prawa.

Uroczyste otwarcie

Symbolem otwarcia jednostki było przekazanie okolicznościowego klucza do nowego budynku posterunku kierownikowi tej jednostki – aspirantowi sztabowemu Hubertowi Herzogowi przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie nadinsp. Artura Bieleckiego.

Następnie nowy posterunek został poświęcony przez duchownych – kapelana Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie ks. Bogdana Zagórskiego oraz ks. kan. mgr Adama Pudło – Proboszcza parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Wilkołazie.

Podczas dzisiejszej uroczystości Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie nadinsp. Artur Bielecki wręczył tabliczki okolicznościowe. Otrzymał je wójt Gminy Wilkołaz Paweł Głąb oraz prezes zarządu firmy Mroncz & Nadstawek Tomasz Nadstawek. Po zakończeniu uroczystej zbiórki przyszedł czas na zwiedzanie nowego posterunku oraz wpis do Księgi Pamiątkowej.

9 komentarzy

  1. Przyjdzie Tfusk to zlikwiduje wszystko.

  2. Działka 1517m2, zabudowa 228m2, kilka komputerów i parę radiowozów? Koszt blisko 3,8 mln zł. Mają rozmach skur…. 3,8 mln złotych, ja pierniczki.

  3. Narodzie – Zrozum. Budynki nie poprawią bezpieczeństwa ludzi. Załoga 8 osób – nie gwarantuje całodobowego funkcjonowania (czynne poniedziałek-piątek w godz. 8-16 ) i to nie wszyscy. Koszt OBIEKTU = 3,8 mln złotych.
    Jakby te pieniądze -wydać na dodatkowe służby-patrole to gmina Wilkołaz miałaby na swoim terenie co najmniej dwa radiowozy skład-dwuosobowe – przez cały ROK na każdej zmianie !!!

  4. Pisowski posterunek, wiadomo nie ma parytetów żadnej kobiety tylko im sutanny założyć i pilnować kto wagaruje na religii 😀

  5. To seksizm i dyskryminacja, gdzie jakaś policjantka?

  6. w tym na pewno 3 komendantów komisariatu kierownik i dyżurny czyli na patrol zostaje 3osoby no ale co tam 4 miliony wydane i czynny jak sklep od 7 do 16 ktoś dobrze napisał że za te kasę gmina miała by przez cały rok patrole na terenie gminy

    • ale wójt nie miałby swojego kierownika, który przyjdzie na sesję rady i zda raport ze stanu bezpieczeństwa w gminie. od razu prestiż urzędu rośnie. A z Krasnik to faktyczniee kilkanaście minut jazdy, czasem jeszcze oddelegowany patrol może być na terenie gminy.

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo