690 680 960

Ma 6 aktualnych zakazów kierowania pojazdami. Przewoził 12 osób, zamiast 9 (zdjęcia)

Na tym kierowcy zakazy prowadzenia pojazdów nie robią wrażenia, ma ich aż 6. Pomimo braku prawa jazdy wsiadł za kierownicę busa, co więcej, zamiast 9 przewoził w pojeździe 12 osób.

W czwartek radzyńscy policjanci w miejscowości Zbulitów Duży zatrzymali do kontroli pojazd marki Renault. Samochód posiadał uszkodzenia w przedniej części.

W trakcie kontroli okazało się, że zgodnie z dowodem rejestracyjnym maksymalna liczba osób, które mogły być przewożone w tym samochodzie, wynosiła dziewięć. Podczas kontroli mundurowi stwierdzili, iż 32-letni mieszkaniec gminy Drelów w samochodzie przewoził 12 osób.

Co więcej, mężczyzna nie miał prawa jazdy. Funkcjonariusze z policyjnego systemu dowiedzieli się, że 32-latek posiada…6 aktualnych zakazów kierowania pojazdami mechanicznymi.

32-latek przewożąc większą liczbę osób niż zezwala na to wpis w dowodzie rejestracyjnym pojazdu określający liczbę miejsc popełnił wykroczenie, za co został ukarany mandatem karnym. Za popełnienie kolejnego przestępstwa mężczyzna stanie przed sądem.

Kodeks karny za złamanie zakazu sądowego przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności. Funkcjonariusze zatrzymali również dowód rejestracyjny za uszkodzenia, a samochód został odholowany na parking strzeżony.

(fot. Policja Radzyń Podlaski)

32 komentarze

  1. Tylko sześć ?? Jaki jest rekord Polski w tej dziedzinie ??

  2. kolekcjoner ?

  3. Brawo sąd !!! za wyjatkową „skutecznsość ” .Ja rozumiem ze można wydać jeden zakaz ,ale żeby sześć ? nie ogarniam tego toku myślenia sądu

  4. Brawo dla tego pana co miesiąc kontrola i kara a on i tak jeździ i co gorsza po dopalaczach. Wozi ludzi na kury bez umowy, nikomu nie płaci wielki prezes 😄 i pomyśleć że był w seminarium i miał być ksiedzem🤭😆

Kursy walut

  • USD 4.5111zł 0.02%
  • GBP 5.4497zł -0.08%
  • EUR 4.6884zł -0.23%
  • CHF 4.7729zł -0.17%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej
Zbiórka darów dla potrzebujących w Ukrainie
CITY TRAIL nad Zalewem Zemborzyckim po raz drugi
FILM „SUPERHEROES”. Wolontariuszom oraz osobom zaangażowanym w pomoc Ukrainie…