Środa, 29 maja 202429/05/2024
690 680 960
690 680 960

Łuków: Ćwiczyli wypadek autobusu z samochodem osobowym

Dwadzieścia jeden osób rannych, dwie nie żyją- Taki obraz wypadku zastały służby ratunkowe gdy przyjechały na zgłoszenie o wypadku. Na szczęście były to tylko ćwiczenia.

W piątek około godziny 11-tej na ulicy Parkowej w Łukowie doszło do zderzenia samochodu osobowego marki ford z autobusem przewożącym młodzież szkolną. W autobusie znajdowało się 28 osób w tym 25 uczniów i 2 opiekunów, zaś w samochodzie osobowym kierowca i pasażer. Siła zderzenia była tak duża, że dwie osoby z forda ponoszą śmierć na miejscu, zaś 21 osób z autobusu odnosi szereg różnego rodzaju obrażeń. Na dodatek samochód osobowy staje w płomieniach.

Po zgłoszeniu wypadku na miejsce przyjeżdża kilka zastępów straży pożarnej, karetki pogotowia ratunkowego oraz policja. Ratownicy jednocześnie starają się ewakuować osoby poszkodowane z miejsca zdarzenia oraz ugasić płonące auto. Dodatkowo działania utrudnia fakt, iż wśród poszkodowanych jak i gapiów, którzy zgromadzili się wokół wybucha panika. Niektórzy z nich usiłują na własną rękę pomagać ratownikom, co powoduje kolejne zamieszanie, zaś grupa innych kieruje wobec służb negatywne komentarze oraz przeszkadza w sprawnej akcji. Powoduje to że na miejsce skierowane zostają kolejne zastępy strażaków oraz radiowozy policji. Na szczęście ratownicy sprawnie przeprowadzili akcję ratunkową, dzięki czemu pozostałe osoby zostają uratowane.

W ten sposób służby ratunkowe z powiatu łukowskiego sprawdzały swoje przygotowanie do działań w przypadku zdarzenia o charakterze masowym. Jednocześnie doskonalone zostały umiejętności współdziałania policji, straży pożarnej i pogotowia ratunkowego oraz pracy w sytuacji głębokiego stresu. W rzeczywistości nikt nie odniósł żadnych obrażeń.

Łuków: Ćwiczyli wypadek autobusu z samochodem osobowym(fot. KWP Lublin)
2013-10-26 20:01:14

Komentarze wyłączone

Wiadomości z info112