W Lublinie zapalą znicze ku pamięci 14-latka, który popełnił samobójstwo w wyniku prześladowania

Ponad 60 organizacji społecznych podpisało się pod oświadczeniem w sprawie samobójczej śmierci 14-latka, który był dręczony przez kolegów. Jutro w Lublinie uczczą jego pamięć.

Lubelskie organizacje włączają się w ogólnopolską akcję „Znicz dla Kacpra”. W niedzielę organizują spotykanie pod Kuratorium Oświaty w Lublinie przy ul. 3 Maja, aby o godz. 19.00 symbolicznie zapalić znicze. W ten sposób chcą uczcić pamięć 14-latka, który popełnił samobójstwo z powodu prześladowań na tle homofonicznym. Chcą zwrócić też uwagę na problem nietolerancji i homofobii oraz potrzebę przeciwdziałania im, w szczególności chronienia młodych ludzi przed dyskryminacją w szkołach.

Śmierć 14-letniego Kacpra z Gorczyna w województwie łódzkim obiła się szerokim echem w całym kraju. Chłopak na początku września zaczął naukę w nowej szkole, do której został przeniesiony ze względu na szykany, jakich był ofiarą w gimnazjum w Łasku. Prześladowali go koledzy za jego niby odmienność seksualną, nastolatek miał mieć inny styl ubierania oraz nie interesować się dziewczynami.

W nowej szkole również stał się celem szykan i prześladowań ze strony rówieśników. Przed kilkoma dniami, po powrocie do domu udał się do swojego pokoju, gdzie się powiesił.

(fot. lublin112)
2017-09-23 19:25:49

Zobacz również

86 komentarzy

 1. Głos gminu i zjednoczonego pospólstwa

  To już nowy święty, czy tylko męczennik?

  • Zamilcz kretynie !!!!

   • wielki pederasta

   • Sam zamilcz bałwanie, na miejscu matki z ojcem wziąłbym gnoja i nauczył normalności, a tymczasem tolerowali to jak robił z siebie barana ubierając się jak strach na wróble i zdziwienie wielkie że go środowisko nie akceptowało. A w jakich innych niby kręgach środowisko akceptuje odmieńców? Może niech ktoś spróbuje przyjść do roboty w szlafroku albo na egzamin w slipach i zobaczymy jakie będzie zdziwienie, a potem co? Płacz że egzaminator albo szef nas dyskryminuje za nasz „styl bycia”?

    • Jesteście prostymi zawistnymi polaczkami i wszystko co inne od waszego prostego widzenia świata jest chore i nie potrzebne. Mam nadzieje Ze z czasem będzie was ciemnych ludzi coraz mniej.

     • Komu potrzebne są pedały? Chyba tobie, abyś miał się z kim parzyć. Kim ty jesteś, że normalnie myślące, zdrowe bez odchyleń społeczeństwo, wyzywasz od polaczków?

     • wielki666lublin kogo nazywasz ,,polaczkami” jakiej narodowości jesteś, że obrażasz Polaków? Niemiec, Rosjanin, Żyd czy innej narodowości? Przyznaj się. Choć szczererze wątpię abyś to zrobił…

    • To idz i badz tym bydlem tepym bez zadnej wartosci wlasnej, rob co ci kaza i nie wychylaj sie.

     • tłumacz katolikowi co to jest tolerancja… a dla niego każdy kto inaczej się ubierze to „pedał do utylizacji” … takie katolicko-faszystowskie miłosierdzie… Hitler też chciał „tylko” „normalnie myślące, zdrowe bez odchyleń społeczeństwo…” i jeszcze czyste rasowo co ma odniesienie w dzisiejszym „bij islamiste”… Nigdy ludzie nie byli tacy sami i nigdy nie myśleli tak samo!!! Każdy kto chciałby inaczej jest takim czubem jak Hitler ..!! Got mit uns… Najbogatsze i najstabilniejsze a co za tym idzie bezpieczne miasta na świecie w przeszłości i obecnie to miasta wilokulturowe, wieloreligine itp gdzie ludzie tolerują swoją odmienność… A jedynym zagrożeniem są takie hitlerki które chciały by inaczej i mieszają…

   • Głos gminu i zjednoczonego pospólstwa

    A co, zapytać się nie wolno?
    Po za tym nie widzę powodu dla którego miałbym łapć w garść świeczkę i gnać z nią na jakiś spęd.
    Nie chciał żyć, to „cha” mu w „de”, Społeczeństwo da sobie radę i bez niego, a rodzice niech mu wystawia pomnik, ale za własne pieniądze.

  • W opinii gminu i pospólstwa nic się przecież nie stało. Prześladowania ze względu na orientację seksualną to w Polsce coś najzupełniej normalnego.

   • Zapewne jesteś z tych wyższych sfer, gdzie bycie gejem jest cool. Teraz rozumiem większość twoich komentarzy i pogląd na wiele spraw. Może i też masz odmienne „poglądy” od Matki Natury?

    • Zapewne nie:
     https://pl.wikipedia.org/wiki/Homoseksualne_zachowania_zwierząt

     To ty masz poglądy niezgodne z naturą a popierane jedynie przez twoją ideologię…

     • To ty też gey? Do zwierząt się porównujesz? Jeszcze niech bimmer zabierze głos w obronie takich zachowań a każdy będzie mógł stwierdzić szkodliwy wpływ marki BMW na zachowania seksualne.
      Tylko dzięki osobnikom hetero seksualnym świat się rozwinął i trwa nadal; wbrew dążeniom osobników homoseksualnych do jego zagłady.

     • no to sam swój link Kubusiu przeczytaj, ale tym razem ze zrozumieniem, to może ideologiczne spustoszenie w twojej głowie się naprawi

    • A kto niby tworzy homoseksualistów, jeśli nie Matka Natura, którą masz czelność wycierać sobie ryj?

     • To nie Matka Natura tworzy homoseksualistów tylko czynniki środowiskowe i błędy w prawidłowym kształtowaniu osobowości młodego homo sapiens. Dlaczego w zakładach penitencjarnych kwitnie homoseksualizm? Brak argumentów na obronę swojej dewiacji i zaczynasz używać wulgaryzmów? Oj nieładnie.

  • Pomnik mu postawia 🙂
   Zabil sie i nie widze powodu by nad tym zaplakac.

  • Jestem katolikiem i wieżę w to że będzie zbawiony przez cierpienie jakiego doświadczył…to że się takim urodził nie znaczy że był grzesznikiem ….kto jest bez grzechu niech pierwszy rzuci kamień!

  • Ty łajzo nie wiesz chyba co piszesz.

  • milcz kretynie

  • Santo subito!

  • nie…tylko słaby psychicznie chłoptaś…wina rodziców, że w takim małomiasteczkowym środowisku pozwolili się inaczej ubierać od innych…dzieci są okrutne…zresztą dorośli też…jakby to miało znaczenia czy ktoś lubi czerwony czy niebieski…
   jakby w szkole były mundurki…nie było by problemu…skoro w pracy obowiązuje jakiś dress code…to w szkole tym bardziej…

 2. Homofobiczne komentarze 3… 2…1… Start. :-/

 3. Co wy tu wypisujecie? Masakra. Kogo to interesuje?

  • Jasiek na tę wieść oderwany od Kaśki

   Sprecyzuj to co napisałeś bo nie wiadomo do kogo skierowałeś swoje słowa, do komentujących czy do Redakcji?

 4. Zuk ale ten z fsc

  To jest choroba a redaktorki biznesmena szukaja sensacji. Chłopaki….ehh

  • A Ty jesteś lekarzem i stawiasz diagnozę? Homofobia to choroba. Homoseksualizm występuje u ponad 450 gatunków. Homofobia – tylko u jednego.

   • Pseudolekarzu, najpewniej trollu – w której z klasyfikacji chorób znajduje się ten wymyślony przez lewactwo potworek „homofobia”?

   • a ty jesteś lekarzem? z Homofobią jest jak z antysemityzmem, pierwszą zarzucają homoseksualiści heteroseksualistom, a drugie żydzi wszystkim którzy im nie sprzyjają

   • To poczytaj jeszcze o tolerancji dla odmieńców wśród zwierząt to przysiądziesz

  • Właściwie to nie jest choroba. Poczytaj trochę książek. Papier nie gryzie.

   • @a, chorobą dla cebulactwa jest nie to, co jest chorobą, ale to, co cebulactwo uważa za chorobę.

 5. To on z Lublina był ?

 6. Rodzice powinni go zaprowadzić do lekarza a nie do innej szkoły…

 7. Już lecę ze zniczem, trzymajcie mnie !

 8. W sumie to dajcie wykaz tych 60-ciu organizacji społecznych. Ciekawi mnie co to też działw w tym moim Lublinie.

  • Masz rację bardziej interesującu będzie wykaz tych organizacji oraz fakt ile z nich dostaje pieniądze od Sorosa.

 9. Ja tam widzę „….potrzebę przeciwdziałania im, w szczególności chronienia młodych ludzi przed ….” działaniem środowisk LGBT i ideologią Gender. Już z Księżniczki Elsy z bajki „Kraina Lodu” wymienione środowiska domagają się od wytwórni Disneya, by z księżniczki zrobić lesbijkę. Dla zgłębienia tematu https://parezja.pl/gender-edukatorzy-poczynaja-sobie-coraz-smielej-broncie-swoich-dzieci/.
  Na pewno szkoda tego młodego człowieka ale nie wmawiajcie ludziom, że homoseksualizm jest rzeczą naturalną i winne jest środowisko, które tego nie akceptowało. Zostało udowodnione, że to choroba. Czy dwóch facetów udających kobietę i mężczyznę może wychować dziecko na zdrowego, zgodnego z naturą człowieka? Po za tym, homoseksualizm i pedofilię dzieli bardzo cienka granica. Warto się nad tym zastanowić.

  • Przedstaw te swoje dowody !!!! Pod każdą taką teorią podpis złożył jakiś ksiądz na pewno pedofil

  • Zocha, tak, homoseksualizm jest zjawiskiem naturalnym. Tak, winne śmierci jest środowisko, które szykanuje, bez względu na to czy szykany dotyczą orientacji, koloru skóry, koloru włosów, wieku, płci czy niepełnosprawności. Homoseksualizm nie wpisuję się w żadną znaną definicję choroby i nie widnieje w ICD-10 ani żadnej innej poważnej klasyfikacji chorób. ‚Udawanie’ faceta lub kobiety to transwestytyzm, a nie homoseksualizm (nie myl też z transseksualizmem). Nie ma żadnego związku pomiędzy homoseksualizmem a pedofilią. Warto się natomiast zastanowić, zanim zacznie się wygłaszać swoje – krzywdzące – poglądy na temat, którego ewidentnie się nie rozumie. Oby twoje dziecko Zosiu, nie popełniło samobójstwa kiedy z jakiegoś powodu będzie szykanowane przez takiego osobnika bez uczuć jak ty.

   • Moje dzieci mają już dzieci więc mam spokojne sumienie, że je dobrze wychowałam, zgodnie z prawami natury i Boskimi. Od dziecka homoseksualnego, radości i pociechy z wnuków nie doczekasz.
    „…Tak, winne śmierci jest środowisko….” dlaczego wykluczasz nieodwzajemnioną miłość do heteroseksualnego kolegi? Jakoś o ukaraniu winnych lub toczącym się postępowaniu w sprawie ustalenia winnych nic nie napisano. Łatwiej jest wskazać ” środowisko „

   • homoseksualizm jest tak naturalny jak choroba, zmniejsza populację gatunku

  • Kto i kiedy udowodnił, że homoseksualizm jest chorobą!? A jeśli tak, to czy się ją leczy i jakimi sposobami? A może jest chorobą śmiertelną (nieuleczalną). Na takiej samej zasadzie, mogę napisać: zostało udowodnione, że jesteś idiotką. Szkoda słów!!!

   • W zasadzie śmiertelna. Matka natura zadbała by pary homoseksualne nie mogły się rozmnażać. Chyba to oczywiste, że w sposób naturalny, eliminuje osobniki które nie przedłużają gatunku i chwała jej za to. Z drugiej strony, choroba nieuleczalna nie musi być śmiertelną jak też i na odwrót. Argumenty zastępujesz obelgami? Gratuluję.

    • To ma być dowód na to, że jest to choroba!? Ty też umrzesz, na takiej samej zasadzie. To, że zostawisz swoje geny, nie znaczy, że będziesz żył. Czyli twoja orientacja też jest śmiertelną chorobą!?
     P.s. Nikogo nie obrażam. Na tezę postawioną przeze mnie, w poprzednim poście, Zocha (w swoim) dała mnóstwo dowodów.

  • „homoseksualizm i pedofilię dzieli bardzo cienka granica” cały komentarz był dość głupi a to zdanie było przepiękną wisienką na torcie. Przyznam, że się nawet zaśmiałam.

   • To tylko dziewczynki padają ofiarą pedofila. No tak, pedofila-homoseksualistę należy rozgrzeszyć. Wiesz ty ciemnogrodzie, ilu nieletnich chłopców jest molestowanych seksualnie a ilu świadczy usługi starszym panom? Takich „kochających inaczej” dewiantów płci męskiej, można spotkać na każdym dworcu. Dziwne, że na ogół, wybierają osoby małoletnie.

 10. Co za ciemnogród, występowanie homoseksualizmu jest udowodnione naukowo, zawsze obejmuje jakiś % populacji, i nie jest to żadna choroba po prostu inna orientacja, ale w Polsce oczywiście średniowiecze i zabobony.

  • Natura dopuściła ten % populacji, by zdrowym osobnikom pokazać NIE TĘDY DROGA. Aby gatunek przetrwał, musi się rozmnażać. Na szczęście, homoseksualiści nie mogą. W jakim ciemnogrodzie trzeba tkwić, by tego nie rozumieć?

  • Zresztą, jaki %? Nawet nie promil. Nie potrzeba rozpraw naukowych by tą dewiację zauważyć i stwierdzić, że występuje. Obnoszą się ze swoją ułomnością wszędzie i przy każdej okazji robiąc sztuczny tłok.

 11. Już się pedały podpinają pod tragedię a prawda jest taka ,że chłopiec nie był odmiennej orientacji tylko był za spokojnym chłopcem i wyzywali go od p..w . Nazywając go gejem robicie mu to samo co ci znęcający się nad nim . pn gejem nie był i nie chciał nim być

 12. Za orientację homoseksualną odpowiada gen ! a czy to choroba to już sprawa dystusyjna

  • nie gen tylko błędy w wychowaniu i niewłaściwe wzorce, więc w rodzinie coś „było nie tak”, wychowywała babcia, niepełna rodzina, albo patologia w domu

 13. Ja osobiście uważam że powinni wprowadzić powrzechny zakaz pedałowania bo jest to nie moralne i nie naturalne. Tego nie można tolerować a pomagać tym ludziom w leczeniu bo jak zalegalizuja homo to stwierdzą później że i pedofile też mają prawa bo w końcu to normalni ludzie tylko o odmiennych przekonaniach. Nie popieram napietnowania ale wszystkie akcje by takich zagubionych ludzi leczyć.

 14. Ktoś kiedyś homosiową orientację wpisał do tej listy chorób, a potem USA wymyśliło, że fajnie będzie ją wykreślić i mieć kolejny argument „wolnościowy” w zimnej wojnie z państwami socjalistycznymi. Normalny pociąg to nie jest, co jednak nie znaczy, że można gnębić słabszych.

 15. Pedofile też mają odmienna orientację i przekonania więc po co ich za to karać i napietnować. Trzeba im pomagać się jeszcze rozwijać w imię tolerancji. Dewiaciom mówmy głośno NIE.

 16. Szczerze, pierwsze słyszę. Czyżby i do Nas dotarło szaleństwo grup propagujących gender/LGBT?
  Biorąc pod uwagę zachowania młodzieży w tym określonym wieku, to fakt, że był homoseksualistą niewiele tu wnosi, po prostu wspomniana grupa społeczna ostatnimi czasy przejawia objawy zdziczenia i atakuje słabe jednostki na wszelkie możliwe sposoby. Podejrzewam, że gdyby wszyscy oburzeni poczytali statystyki samobójstw wśród nastolatków, to inaczej spojrzeliby na ten problem. Stawianie znaku równości pomiędzy „zabił się bo był szykanowanym homoseksualistą” a problemem nękania wśród młodzieży jest prymitywną próbą wspomnianych środowisk, które za wszelką cenę chcą pokazać jakim to rzekomo zaściankowym krajem jest Polska.

  „Homofobia to choroba. Homoseksualizm występuje u ponad 450 gatunków. Homofobia – tylko u jednego” – tekst żywcem przerżnięty z demotów xD Tylko czego ta wypowiedź ma rzekomo dowodzić??

  • A za co niby był szykanowany? Postarałeś się bardzo, by wykazać brak związku pomiędzy orientacją chłopaka, a szykanami, które go spotykały, ale to zadanie Ciebie przerosło. On był szykanowany, bo wciąż istnieje przyzwolenie społeczne na nienawiść wobec osób nieheteroseksualnych. Istnieje w Polsce pewien faszystowski kanon, którego jeśli w nie spełniasz choć w JEDNYM punkcie, to jesteś jak w III Rzeszy podczłowiekiem. Ten kanon to: biały, heteroseksualny, Polak-katolik, piorący skarpetki (noszone koniecznie do sandałów) co trzy dni i w niedzielę obżerający się schabowym (wegetarian i wegan też się tu nienawidzi, bo to przecież lewactwo i „ekooszołomy”).

   Nikt nie miał prawa, by prześladować tego chłopaka z powodu jego orientacji. Każdy, kto jego oprawców broni bądź relatywizuje ich winę jest zwykłym, faszystowskim śmieciem.

   • Ehh, sięganie po kartę faszysty, skąd ja to znam. A później się dziwisz, że nikt nie traktuje poważnie Twoich wypowiedzi. Słyszałeś o grupie Social Justice Warriors, podobno prowadzą rekrutację…

    Wiesz ile jest rocznie samobójstw wśród nastolatków należących do Jego grupy wiekowej – około 500. Czy naprawdę uważasz, że wszystkie te przypadki są spowodowane szykanami z powodu orientacji seksualnej? Ale jakoś nie zauważyłem, żeby w sytuacji gdy młoda osoba odbiera sobie życie (np. z powodu szykan na tle wyglądu) wokół całego zajścia był robiony festiwal tak jak w tym przypadku. Problem relatywizowania istnieje od zawsze i raczej przed tym nie uciekniemy, ale ja wolę temat postrzegać w szerszym sensie, a nie jak koń dorożkarski podążać wytyczonym tokiem rozumowania i twierdzić, że moja racja jest najmojsza.

    PS. Wyzywanie ludzi od faszystów nie świadczy zbyt dobrze o zdolnościach do prowadzenia dyskusji. 😉

 17. Jakoś wyznawcom naszej wiary nie przeszkadza fakt że kościół katolicki założył Konstantym który słyną z organizowania orgii przy których homoseksualizm to malutkie wypaczenie. Pozostałość nadal funkcjonuje w naszym kościele pod nazwą pedofilia. Ludzie nie potrafią za akceptować homoseksualizmu ale pedofilie w kościele i konkubinat owszem. Homoseksualizm był od zawsze, jest i będzie. Możemy to tylko za akceptować. Mdli mnie jak pomyślę o dwóch całujących się facetach, ale to nie znaczy że będę w nich rzucał kamieniami albo ich piętnował w inny sposób.

 18. Żal mi was cioteńki – komentatorki.

 19. Dobrze zrobił, inni powinni brac przyklad to może było by mnie pedalstwa…

 20. Zaraz sie jakis pedofil zabije bo jest przesladowany … i tez bedziecie ze zniczami latac?

 21. Porownywanie do zwierzat jest glupie. Wsrod zwuerzat sie morduja by cos zjesc …. wsrid zwierzat istnieje kanibalizm… zwierzeta pozeraja swoje mlode …
  Mamy akceptowac wsrod ludzi zachowania zwierzat? Zastanowcie sie zanim naliszecie glupoty. I tym rozni sie czlowiek od zeierzat ze panuje nad swoimi czynami i kieruje sie mysleniem a nie instynktem.
  Chociaz czytam i czytam i mam wrazenie ze jednak niektorzy maja problem z mysleniem.

 22. Dobrze zrobił, inni powinni brać przykład z kolegi. ..

 23. Dobry koń i po błocie pójdzie lubi niech brnie tak całe życie.Jak homo chcą niech sobie żyją mi nic nie szkodzą. Oby tylko nie chcieli adoptować dzieci oraz wykonywać różnych zawodów z nimi związanych. Tak niech sobie żyją bo to też ludzie tylko myślący wbrew naturze. Czy są szkodliwi to pytanie wg uznania będzie miało wiele odpowiedzi. Nie powinnismy jednak ich piętnować i przesladować

 24. Masakra co tu się wypisuje!!!!!! To jest chyba karalne? To było zaszczute 14letnie dziecko! Czy miało inną orientację sesualną czy nie nie ma tu znaczenia. Aż tak nie znam się na modzie, żeby stwierdzic czy np dresy są fajniejsze od rurek, czy ci co noszą spodnie z rozporkiem do kolan, noszą je z uwagi na rozbudowaną fizjologię? Każdy ma prawo ubierac się jak chce. Mężczyźni hetero rządzą? Jak najbardziej!!!!! Widac to ze statystyk gwałtów na kobietach, które w dzisiejszych czasach są zmuszane by rodzić dzieci z gwałtów. Jesteście mądrzy sami dla siebie a tak naprawdę to z wam słoma z butów wyłazi. Polacy doskonali i obecni patrioci…niszczyc i gnoić wszystkich kto odbiega od normy! ps. ale Jana Pawła II kochacie?

  • jak ci sie nie podoba to wracaj do wyborczej, albo newsweeka

   • Konkretny, na twoim i twoich dzieciach twój ród się nie kończy, może masz już wnuki, a wnuki będą miały dzieci ….pewien jesteś za te pokolenia wstecz ,że geja nie będzie? może się jeszcze dziadzio zdziwić!

    • „….pokolenia wstecz, że geya nie będzie? ..” Dobre. Jak by się gey trafił to komentarzy raczej by nie pisał. Jakoś o homoseksualiście, który urodził dziecko nie słyszałem. Czy to tak trudno zrozumieć? W normalnych zdrowych rodzinach takie rzeczy się nie zdarzają.

 25. 14 lat i orientacja homoseksualna!!!!!!! Nie za młody trochę na takie igraszki?
  Do szkoły chodził po to żeby się uczyć czy żeby manifestować swoją orientację seksualną?

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7499zł 0.9%
  • GBP 4.9125zł 0.69%
  • EUR 4.4168zł 0.22%
  • CHF 4.0887zł -0.14%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Festiwal Baniek Mydlanych w Łukowie
   Kino CSK: W piątek będzie można obejrzeć „Babyteeth”
   Kino na dachu CSK. Będzie można obejrzeć film „Szczęki”
   Meeting Of Styles, Lublin Poland 2020
   Największe w Europie dmuchane tory przeszkód pojawią się w puławskiej Marinie