690 680 960

W Lublinie trwają eliminacje do XXXI edycji konkursu Policjant Ruchu Drogowego 2018

Funkcjonariusze drogówki lubelskiego garnizonu stanęli po raz 31. do rywalizacji w zawodach o tytuł najlepszego Policjanta Ruchu Drogowego. Dzisiaj funkcjonariusze m.in. musieli zmierzyć się z ruchem drogowym na jednym ze skrzyżowań w Lublinie.

Policjanci z Lublina po raz 31. biorą udział w edycji konkursu na Policjanta Ruchu Drogowego. Jego głównym celem jest podniesienie wiedzy i praktycznych umiejętności funkcjonariuszy pełniących służbę na drogach, sprawniejsza obsługa zdarzeń drogowych, a tym samym poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W bieżącej edycji udział bierze 25 funkcjonariuszy reprezentujących komendy miejskie, powiatowe oraz KWP w Lublinie.

Konkurs składa się z sześciu konkurencji. Pierwszego dnia policjanci przystąpili do rozwiązywania testów sprawdzających ich poziom wiedzy z zakresu prawa o ruchu drogowym, karnego i wykroczeń. Następnie prezentowali swoje umiejętności strzeleckie. Następnie na skrzyżowaniu ulic Wolska, Łęczyńska, Droga Męczenników Majdanka, Fabryczna musieli zmierzyć się z ruchem drogowy. Komisja sprawdzała ich umiejętności ręcznej regulacji ruchem.

W piątek drugi dzień konkurencji, jutro poznamy zwycięzcę.

2018-06-07 16:49:04
(fot. lublin112.pl)

8 komentarzy

 1. Czy dobrze widzę, że na głównym zdjęciu znajduje się dzielny, nieustraszony policjant ruchu drogowego spod lubelskiej wioski Pan Marcin K.? pewnie wygra, jest ambitny, ale może nie,bo tam nie ma konkurencji łapania pijaków.

  • Niech dalej łapie pijaków mnie to nie przeszkadza, aninie drazni, ale ja nie jeżdżę na bani.

 2. Czy wy tez uważacie ze spośród służb ratunkowych policja jest najmniej użyteczna? Ostatnio poprosiliśmy policje o sprawdzenie autokaru przed wycieczka dzieci. Zgłosiliśmy się odpowiednio wcześniej i co ? Policja spóźniła sie godzinę a dzieciaki stały i czekały od 6 rano !!!! Sorry ale taki wielki szum robią o tym że sprawdzaja autokary a pozniej spoźniaja sie i katuja dzieciaki czekaniem. To są nieroby i lenie, I nie … nie mieli nic innego do roboty. Dzwoniłam i pytała … tylko cos im sie zapomniało.
  Poza tym w zadnej z sytuacji kiedy potrzebna była policja to mieli mnie daleko gdzieś. Od dwóch lat nie mogą ustalić złodziei mojego samochodu !!! Zero szacunku dla tej bezuzytecznej masy przypadkowych ludzi.

  • W mojej okolicy jest sporo stłuczek i wypadków. Pierwsza zawsze jest karetka. Potem laweta. Następne są straż pożarna i kontrola ruchu (jeśli w zderzeniu brał udział tramwaj. Policja zjawia się po jakimś czasie, ale i tak nie kieruje ruchem. Zabezpieczać terenu też nie muszą, bo zrobili to wcześniej strażacy.

 3. Pijak aleś zazdrosny o to, że ktoś jest ambitny .Nie bądź Pijakiem ani Łajdakiem…po prostu stań do konkurencji.Oni (policjanci) są nadal w pracy,rozumiesz??Powodzenia im życzę!

 4. Olena masz na myśli służby mundurowe, czy ratunkowe? Sprecyzuj swoja myśl….:)))). Pisać każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej ale nie o to chodzi ….lalalala

 5. A może tak by ktoś ich skierował w okolice Krochmalnej, Diamentowej, Wrotkowskiej, Nadbystrzyckiej to i wykazać by się mogli i jakiś pożytek dla ludzi marnujących czas w korkach.

 6. wystarczy by sprwdzanie autokarów było za kasę a co myślisz ,że pojechali na ryby z miast sprawdzić ten autokar ?
  widać mieli wazniejsze zadania

Kursy walut

 • USD 4.4834zł 0.1%
 • GBP 5.438zł -0.28%
 • EUR 4.6968zł -0.06%
 • CHF 4.7608zł 0.29%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Strażacy ze Strzeszkowic Dużych organizują Bal Sylwestrowy
Koncerty, wystawy, spektakle… – zapraszamy na projekty stypendystów!
UMCS zaprasza na Akademicki Jarmark Świąteczny
32 Mikołajki Folkowe w Lubelskiej Chatce Żaka 8-11.12.2022 [PROGRAM]
Mikołajkowe szkolenie dla kierowców w ODTJ