W Lublinie odbędzie się Ogólnopolski Festiwal Kultury Młodzieży OHP

Występy młodzieży z Ochotniczych Hufców Pracy z całej Polski, grupy teatralne, wokalne, taneczne i soliści, wystawa prac plastycznych – rysunki, obrazy, grafiki, fotografie, rzeźby, metaloplastyka, tkaniny i inne formy rękodzieła artystycznego. To wszystko zaplanowano z okazji zbliżającego się Ogólnopolskiego Festiwalu Kultury Młodzieży OHP.

Ogólnopolski Festiwal Kultury Młodzieży OHP odbędzie się w dniach 11-13 czerwca 2018 r. w Lublinie. Punktem kulminacyjnym imprezy będzie uroczysty koncert galowy połączony z wystawą prac plastycznych, fotograficznych i graficznych w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. Rozpocznie się on w środę 13 czerwca 2018 r. o godz. 11 i potrwa do godz. 13.

Do Lublina przyjedzie 180 artystycznie uzdolnionych uczestników OHP ze wszystkich województw, wyłonionych przez komisje konkursowe podczas wojewódzkich przeglądów artystycznych OHP. Festiwal jest doroczną imprezą artystyczną organizowaną przez OHP. Głównym założeniem przedsięwzięcia jest prezentacja umiejętności artystycznych wychowanków OHP z całej Polski.

Ze względu na znaczenie historyczne i społeczne 100. rocznicy odzyskania niepodległości repertuar festiwalu w 2018 r. obejmuje m.in. zagadnienia związane z odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Uczestnicy poprzez formy teatralne, muzyczne, taneczne, plastyczne, fotograficzne oraz graficzne upamiętnią najważniejsze wydarzenia i postacie sprzed wieku, które pozwoliły odbudować suwerenne państwo polskie.

W programie:
– 11 czerwca w godz. 17.00-17.45 – otwarcie festiwalu na dziedzińcu Zamku Lubelskiego, zwiedzanie Kaplicy Trójcy Świętej i Baszty,
– 12 czerwca w godz. 09.00-13.00 – I etap przesłuchań uczestników OHP równolegle w trzech miejscach (Zajazd pod Gwiazdami ul. Lipska 37 w Lublinie; DDK SM Czechów ul. Kiepury 5a w Lublinie, GOKiS w Dąbrowicy Dąbrowica 133)
– 12 czerwca w godz. 16.30-17.30 – II etap przesłuchań w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie (wybór laureatów festiwalu w kategorii soliści i kategorii zespoły oraz osób do występów podczas koncertu galowego) / ocena prac plastycznych, graficznych i fotograficznych), a także warsztaty z ceramiki, witrażu i płaskorzeźby w Fundacji Odkrywamy Talenty ul. Lubartowska 77 w Lublinie,
– 13 czerwca w godz. 11.00-13.00 – koncert galowy w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, połączony z wystawą prac plastycznych, fotograficznych i graficznych.

Festiwal ma na celu rozwijanie i upowszechnianie umiejętności artystycznych młodzieży OHP, kształtowanie postaw patriotycznych, poczucia świadomości i tożsamości narodowej, upamiętnienie bohaterów i oddanie hołdu pokoleniom, dzięki którym Polska odzyskała niepodległość, pogłębianie wrażliwości uczestników na odbiór wartości kulturalnych, tworzenie dla uzdolnionej artystycznie młodzieży OHP możliwości prezentacji swojego dorobku artystycznego w profesjonalnych warunkach, możliwość wymiany doświadczeń artystycznych; wspieranie młodzieży w rozwijaniu i poszerzaniu własnych zainteresowań.

61

(fot. nadesłane)
2018-06-07 19:12:20

Komentarze wyłączone

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7978zł -0.09%
  • GBP 5.2235zł -0.27%
  • EUR 4.5481zł -0.14%
  • CHF 4.1279zł 0.2%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)