Lublin: Zmiany w komunikacji miejskiej. Więcej autobusów jeździ nad zalew, jest też nowa linia

Łatwiejszy dojazd nad Zalew Zemborzycki, nowa linia autobusowa jak też dodatkowe kursy na niektórych liniach. Od początku maja wprowadzono zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej w Lublinie.

Jak co roku wraz z nadejściem długiego majowego weekendu, nad Zalew Zemborzycki w Lublinie zaczyna kursować więcej autobusów komunikacji miejskiej. We wszystkie dni tygodnia do pętli w Dąbrowie wydłużono trasę większości kursów linii nr 37. Z kolei w weekendy na liniach nr 8, 15, 37 i 40 będą jeździły tylko autobusy przegubowe, zaś na linii nr 21 autobusy 12-metrowe zamiast 9-metrowych.

W okolice zalewu będzie też można dojechać nowo uruchomioną linią nr 38, która miała ruszyć dopiero od wakacji. Autobusy kursują z Węglina przez: al. Kraśnicką, Bohaterów Monte Cassino, Armii Krajowej, Jana Pawła II, Diamentową, Romera, Nałkowskich, Żeglarską, Zemborzycką, Kunickiego, Abramowicką do pętli w Abramowicach.

– Zgodnie z pierwotnymi założeniami linia miała zostać uruchomiona od wakacji, z uwagi jednak na wnioski pasażerów została ona uruchomiona wcześniej, od 1 maja – wyjaśnia Justyna Góźdź z Zarządu Transportu Miejskiego w Lublinie. Do końca czerwca autobusy będą kursować tylko w weekendy, od lipca w każdy dzień tygodnia. Obecnie częstotliwość kursowania wynosi w sobotę co 40 minut zaś w dni świąteczne co godzinę.

To jednak nie koniec zmian. Na wniosek pasażerów zwiększono liczbę kursów na linii nr 151. Trolejbusy będą częściej podjeżdżać na przystanki w czasie porannego i popołudniowego szczytu komunikacyjnego w dni powszednie a także przez cały dzień w weekendy. Pojedyncze dodatkowe kursy uruchomiono też na liniach nr: 13, 22, 154, 157, 161 i 912. Zmieniono również godziny niektórych odjazdów z przystanków początkowych na liniach nr: 5, 14, 20, 30 oraz 33.

(fot. ilustr. lublin112.pl)
2016-05-02 19:50:53

6 komentarzy

 1. Ja być skośnooka obca krajowca, ale znać mentalność tubylców i polska zwyczaja

  Już towarzysz Ilicz Lenin mówił:”Jeszcze się taki nie urodził, żeby wszystkim dogodził”.
  Zaraz się zaczną „żadania” żeby jeden kurs przyspieszyć o minutę i 25 sekund, a inny opóźnić tylko o 7 sekund, a przystanek „x: przenieść do przodu o 12 metrów i 40 centymetrów, a przystanek „y” cofnąć o 73 i pól centymetra. 😆

 2. Co za debil puszcza autobus na pętle w abramowicach ? Tam i tak jest ciasno przez linie 17 , to jeszcze puscili kolejną linie . Kolejny wymysł kre…w na stołkach w ZTM-ie .

  • Może puścili tam autobus na wniosek mieszkańców? Ale dla Ciebie to zbyt trudne.

 3. Dyrdymałkówna

  Masz rację „skośnooka obca krajowca” – zaczęło się. :>

 4. Ale ZTM ma pracy az im wspolczuje ale to nie koniec ich wypocin w maju ,zamykaja Pl. Litewski i znowu zmiany ,niedlugo wakacje i znowu zmiany w wakacje korekta rozkladow na wniosek pasazerow (teraz juz nie o minute czy dwie bo zorientowali sie ze to przypal)wiec o 5 minut we wrzesniu znowu zmiana itd.. podpowiem urzednikom ze na osiedlach sa ulice gdzie moga jezdzic autobusy wiec wymyslcie nowa linie .Powodzenia .

 5. mieszkanka Wrotkowa

  a ja poproszę linię 38 przez cały rok nie tylko w czasie weekendu i nie tylko na wakacje i nie tylko żeby mieszkańcy Węglina mieli jak dojechać nad zalew

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Kiermasz rękodzieła Klubu Twórców Ludowych w Puławach
Kiermasz Produktów Regionalnych w Janowie Lubelskim
Festiwal Folkloru w Janowie Lubelskim
Najbardziej kolorowa impreza zawita do Lubartowa
W Biłgoraju odbędzie się Zlot Kapel Podwórkowych