690 680 960

Lublin: Wysłał królika paczką pocztową. Zwierzę nie przeżyło

W czwartek w Lublinie pracownicy Poczty Polskiej natrafili w jednej z paczek na martwego królika. Zwierzę prawdopodobnie padło w drodze do odbiorcy.

Do zdarzenia doszło w czwartek w placówce Poczty Polskiej przy ul. Moritza w Lublinie. Pracownicy poczuli, że z jednej z paczek wydobywa się nieprzyjemny zapach, postanowili więc ją otworzyć. Jak się okazało wewnątrz znajdował się martwy królik. Pocztowcy postanowili o znalezisku powiadomić lubelskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt, które odbiera padnięte zwierzęta z terenu Lublina.

Jak nam przekazała Dorota Okrasa z lubelskiego schroniska, pracownik poczty przekazał informację, że poczta dopuszcza przesyłki z żywymi zwierzętami. Na pytanie, czy sprawa martwego królika została zgłoszona na policję, odparł że zdaje sobie sprawę z przepisów, ale uznał, że jest to mała szkodliwość czynu i nalegał na zabranie padłego zwierzęcia. Schronisko nie odebrało królika, ponieważ pani Dorota powiedziała, że mogą przyjechać po padłe zwierzę, ale na wezwanie policji.

– Przekazałam mu, że jego osobiste zdanie na temat przepisów, szkodliwości pewnych czynów, jest najmniej ważne. Nalegałam, aby pracownik poczty zgłosił to policji. Powiedziałam, że jeśli policja nas wezwie na miejsce, wtedy przyjedziemy po te zwłoki. Poza tym sprawa odbioru takich zwłok jest wątpliwa, ponieważ nie były to zwłoki leżące na terenie miasta Lublin. Jest nadawca paczki, jest adresat paczki. Mamy tu do czynienia z formą znęcania się nad zwierzętami. Rozmówca w pewnym momencie się rozłączył – wyjaśnia pracownica schroniska.

Mail wysłany przez nas w tej sprawie do Poczty Polskiej pozostał bez odpowiedzi.

2017-06-22 21:24:44
(fot. pixabay.com)

28 komentarzy

 1. Jak by wysłała od razu pasztet to by nie było sprawy a tak wyslała to w wersji zrób to sam .

 2. Zamknąć tego świra nadawcę i drugiego odbiorcę! Jak to zwierzę musiało się bać i cierpieć!

  • te aga zajmij sie swoim rudym bekartem a nie bronisz scierwa krolika. 39lat dopiero urodzilas dziecko a meza nie masz hahaha

   • Bardzo „inteligentny” komentarz xD Średniowiecze się skończyło i traktowanie rudych jako dziwnych również. To szczyt tępoty wypominać rudy (czy jakikolwiek) kolor włosów komukolwiek. Podobnie jak to kiedy rodzi się dziecko. Badania naukowe dowiodły, że dzieci urodzone po trzydziestym roku życia matki są inteligentniejsze 🙂 Zaś współczucie w stosunku do słabszych (np. do zwierząt) świadczy tylko i wyłącznie o dobrym sercu.

 3. Onanis Samokopulos

  Ktoś zamówił sobie truchło królika na rękawiczki i zaraz afera…

 4. Jakim gnojem trzeba być, by zrobić coś takiego?

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Festyn Rodzinny na Rynku w Modliborzycach
Koncert: Śpiewajmy Piosenki Żołnierskie
Zlot motocyklowy w Szczebrzeszynie
Obchody Święta Wojska Polskiego w Garnizonie Lublin
Piknik Rodzinny w Konopnicy