Piątek, 24 maja 202424/05/2024
690 680 960
690 680 960

Lublin włącza się w pomoc osobom dotkniętym depresją. Sprawdź, gdzie otrzymać pomoc

23 lutego przypada Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją. Miasto Lublin włącza się w pomoc osobom dotkniętym tą chorobą. Specjaliści Centrum Interwencji Kryzysowej świadczyć będą konsultacje psychologiczne, przeznaczone zarówno dla chorych na tę chorobę, jak i ich bliskich.

Miasto Lublin włącza się w pomoc osobom dotkniętym depresją. W związku z przypadającym jutro (23 lutego) Ogólnopolskim Dniem Walki z Depresją, specjaliści Centrum Interwencji Kryzysowej świadczyć będą konsultacje psychologiczne, przeznaczone zarówno dla chorych na tę chorobę, jak i ich bliskich.

– Dzięki obchodom Ogólnopolskiego Dnia Walki z Depresją próbujemy przełamywać istniejące w społeczeństwie stereotypy dotyczące depresji. Niestety, wciąż panuje przekonanie, że osoba, która konsultuje się z psychiatrą cierpi na chorobę psychiczną. Doświadczenia związane z pandemią Covid-19 i koniecznością społecznego dystansowania się miały ogromny wpływ na kondycję psychiczną wielu mieszkańców Lublina. Szacuje się, że częstotliwość występowania depresji podczas epidemii wzrosła na świecie od 2 do 7 razy w porównaniu z danymi z poprzednich lat. Dlatego Miasto Lublin w ramach współpracy z podmiotami i organizacjami pozarządowymi aktywnie włączyło się w obchody Ogólnopolskiego Dnia Walki z Depresją. Zachęcamy mieszkańców Lublina do skorzystania z oferty proponowanej w tym dniu przez poszczególne placówki i organizacje – mówi Monika Lipińska, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Społecznych.

Jutro w Centrum Interwencji Kryzysowej skorzystać można z bezpłatnych konsultacji psychologicznych dla osób, które chciałyby porozmawiać ze specjalistami na tematy dotyczące depresji. Specjaliści dostępni będą w godzinach od 7.00 do 19.00 w siedzibie Centrum, przy ul. ul. Probostwo 6A, jak również pod numerem telefonu: 733 588 600. Będą również odpowiadać na wiadomości napływające na adres: [email protected]. Podczas wizyty osobistej w Centrum obowiązuje zachowanie zasad reżimu sanitarnego.

Porady telefoniczne udzielane będą także przez specjalistów z zakresu psychologii i psychiatrów:

 • Lubelskiego Stowarzyszenia Ochrony Zdrowia Psychicznego, pod numerem: 783 703 500, w godz. 8.00-20.00,
 • Fundacji Sempre a Frente, pod numerem 536 080 154, w godz. 11.00-16 00,
 • Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 4 w Lublinie, pod numerem 81 72 44 778, w godz. 10.00-12.30,
 • I Kliniki Psychiatrii, Psychoterapii i Wczesnej Interwencji SP Szpitala Klinicznego nr 1 w Lublinie, pod numerami 535 674 379 i 535 658 549, w godz. 9.00-18.00.

 

Specjaliści z I Kliniki Psychiatrii, Psychoterapii i Wczesnej Interwencji SP Szpitala Klinicznego nr 1 w Lublinie przygotowali cykl krótkich webinariów, przybliżających problematykę depresji. Zainteresowane osoby będą mogły zapoznać się z najczęstszymi mitami dotyczącymi tej choroby, jej przyczynami, metodami terapii oraz sposobami zapobiegania depresji. Materiały video dostępne będą na stronie internetowej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.

Lublin włącza się w pomoc osobom dotkniętym depresją. Sprawdź, gdzie otrzymać pomoc

(fot. pixabay.com, Miasto Lublin)

9 komentarzy

 1. Jest taka strona rządowa, charytatywna, że jeśli chcesz to możesz poprosić o pomoc jeśli masz depresję czy myśli samobójcze. Napisałem maila. Wyjaśniłem krótko o co chodzi. Chciałem skończyć że sobą. Wiecie co dostałem w odpowiedzi (mailowej)? Nic… Nic mi nie odpisano. Gdyby nie moja twarda psychika (jednak) teraz nie pisałbym tego komentarza. Dziękuję. Pozdrawiam. (na to zapewne też nikt nie odpisze)

  • Jasny Gwint !!!

   To Ty nie wiesz Wojtku, że takie (i podobne) instytucje istnieją dla samego istnienia ?

  • Plandemia robi swoje

   Wojciech. Zacznij uprawiać sport, nawet spacer pomaga. Wszystkiego dobrego i się nie daj depresjii. Trzymamy kciuki.

  • Wojtku trzymaj się. Życzę Ci wytrwałości i siły żeby pokonać depresję!

 2. Plandemia robi swoje

  Jak nie będzie plandemii to zmniejszy się ilość osób chorych na depresję.

  • Pan Dyrdymałko Eustachy (starszy)

   Jak nie będzie zagrażać im brak możliwości zejścia na skutek szczepionki, to depresji też nie dostaną 😆

 3. Wojciech ,Ty się ciesz , że Cię nikt nie prześladuje za wygląd

 4. To jest Polska i naród , który np jak kogoś boli głowa ,to mówią , że głupi i problem rozwiązany

 5. obłuda, fałsz i hipokryzja – nie istnieje ŻADNA, KOMPLETNIE ŻADNA POMOC dla chorych na depresję, no chyba że za kasę