Lublin: Trwa zbiórka na rzecz schroniska w Krzesimowie

Zbliża się zima, w związku z tym bezdomne zwierzęta przebywające w schroniskach potrzebują m. in. rzeczy, które pozwolą im przetrwać chłodne dni. Lubelscy studenci zorganizowali zbiórkę na rzecz schroniska w Krzesimowie.

Zbiórka karmy oraz akcesoriów dla zwierząt rozpoczęła się dzisiaj rano. Przede wszystkim potrzebna jest karma, zarówno sucha jak i w puszkach, dla szczeniąt, psów starszych, karmy lecznicze, różnego rodzaju kasze, makarony oraz ryż. By zwierzętom nie doskwierały mrozy zbierane są koce, kołdry i ręczniki.

Nie muszą to być rzeczy nowe, chodzi o wszystko czym można ocieplić budy i legowiska. Dodatkowo zbierane są akcesoria dla psów i kotów: maskotki, zabawki, gryzaki, smycze, miski a nawet używane garnki.

Zbiórka rozpoczęła się w czwartek 3 grudnia w Collegium Veterinarium Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie przy ulicy Akademickiej 12. Studenci czekają do godziny 16.00. Kto chce pomóc bezdomnym zwierzętom, a nie wyrobi się w dniu dzisiejszym, zbiórka będzie prowadzona również jutro w godzinach 8- 16.

2015-12-03 12:36:28
(fot. Nadesłane)

Zobacz również

8 komentarzy

 1. Świetnie, tylko dlaczego w godzinach pracy większości ludzi? Czy studenci nie mogliby się poświęcić i poczekać na dary np. do 20 lub zbierać je w weekend?

  • Żartujesz sobie? Po 16 to ze świecą trzeżwego studenta możesz szukać a w weekend po słoiki trza jechać. Student z poświęceniem to gatunek dawno wymarły.

 2. POWINIEN JESZCZE JAKIS SPECJALNY SAMOCHOD JEZDZIC PO OKOLICY I ZBIERAC BEZPOSREDNIO OD LUDZI TAKIE RZECZY I CZESCIEJ ORGANIZOWAC TAKIE AKCJE OSOBISCIE ODDAM WSZYSTKO CO TYLKO NADA SIE BY POLEPSZYC KOMFORT ZYCIA ZWIERZAKOM

 3. Również podłączam się do tego, niestety z powodu godzin nie dam rady 🙁

 4. lepiej pomagać ludziom, czy psom?

 5. Jak komuś nie pasuje te godziny (fakt więcej by zebrali np od 16-do 20)
  To pewnie KIBICE motoru zbierają również. Rzeczy dla schronisk, od kilku lat cało rocznie, i nikt o tym nie pisze, o kibicach piszą tylko jak zrobią coś złego, a jak co. Dobrego to cisza, ale na szczescie nikomu nie zależy na oklaskach, tak po prostu się robi że pomaga słabszym. Dary zapewne. Można zawozic im do sklepu kolo targu na pkp

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7509zł -0.68%
  • GBP 5.245zł 0.16%
  • EUR 4.5393zł 0.11%
  • CHF 4.0981zł -0.34%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja
  Fabryka Piosenki dla zakochanych
  Przez świat. Spotkania z podróżą znów na żywo w Chatce Żaka!
  Wystawa „W poszukiwaniu genius loci roztoczańskiego brzmienia”