Sobota, 13 kwietnia 202413/04/2024
690 680 960
690 680 960

Lublin: Tajemniczy pakunek w autobusie. Na miejsce jadą antyterroryści

Dzisiaj rano w jednym z autobusów komunikacji miejskiej w Lublinie znaleziona została torba z podejrzaną zawartością. Uruchomione zostały procedury bezpieczeństwa. Część ulicy Granitowej jest wyłączona z ruchu.

We wtorek rano kierowca jednego z autobusów komunikacji miejskiej na pętli nawrotowej na osiedlu Poręba w pojeździe zauważył siatkę. Gdy zajrzał do środka dostrzegł znajdujący się w niej pakunek. Mężczyzna powiadomił swojego dyspozytora, ten zaś informację przekazał policji.

Na miejsce przyjechała straż pożarna, pogotowie ratunkowe, pracownicy nadzoru ruchu MPK Lublin oraz policja. Funkcjonariusze potwierdzili zgłoszenie, wszczęte zostały procedury bezpieczeństwa. Teren w pobliżu znaleziska został zabezpieczony przed dostępem osób postronnych. Policyjny pies przeszkolony do wykrywania materiałów wybuchowych sprawdził wnętrze autobusu.

Teraz policjanci oczekują na przyjazd pirotechników oraz antyterrorystów. Zabezpieczą oni znalezisko oraz sprawdzą co jest w środku. Pracownicy MPK zgrywają monitoring z autobusu, aby sprawdzić kto pozostawił podejrzany pakunek.

O zdarzeniu powiadomione zostało także Zarządzanie Kryzysowe. Ulica Granitowa jest częściowo wyłączona z ruchu.

AKTUALIZACJA 12:00

Akcja służb ratunkowych została zakończona. W szczelnie zapakowanym pojemniku znajdowało się jedzenie.

2016-07-26 11:47:22
(fot. nadesłane Lusi, Igor, lublin112)

34 komentarze

  1. Po Wrocławiu będą teraz robić szum ze wszystkiego co znajdą.Obłęd ich opętał.Tylko kto za to zapłaci?A i tak jak widać nikt nie jest w stanie przewidzieć ich pomysłów.

Z kraju