690 680 960

Lublin szykuje się do Dnia Wszystkich Świętych. Będzie sporo zmian w organizacji ruchu

Część ulic stanie się jednokierunkowych, przy kolejnych obowiązywać będzie zakaz parkowania. Do tego wprowadzone zostaną zakazy skrętu czy wydzielone pasy ruchu. Przez kilka dni w rejonie lubelskich cmentarzy będzie obowiązywała zmieniona organizacja ruchu.

Tak jak co roku w okresie Wszystkich Świętych, na terenie Lublina wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu. Ich celem jest ułatwienie w dotarciu do grobów swoich bliskich. Dotyczy to większości nekropolii, które to w tych dniach są tłumnie odwiedzane zarówno przez mieszkańców miasta, jak też osoby z innych stron regionu oraz kraju.

Pierwsze zmiany zaczną obowiązywać już od czwartku 27 października. Wtedy to z samego rana wyłączony z użytkowania zostanie parking przy cmentarzu. Niedostępny on będzie do 3 listopada. Dzień później, czyli w piątek 28 października, na ul. Cmentarnej, prowadzącej do cmentarza na Majdanku, wprowadzony będzie ruch jednokierunkowy, jak też zakaz zatrzymywania się po obu stronach.

Wyjazd zostanie wyznaczony drogą gruntową do ronda im. Janusza Krupskiego. Tego samego dnia w godzinach wieczornych na samej Drodze Męczenników Majdanka środkowy pas ruchu dla pojazdów poruszających się od strony centrum, zostanie przeznaczony do jazdy na wprost, natomiast prawy do skrętu w prawo na teren Muzeum na Majdanku.

Dodatkowo wprowadzony będzie zakaz skrętu w lewo w ul. Ordonówny i na teren Muzeum na Majdanku. W pierwszym przypadku dla kierowców jadących od strony centrum, w drugim dla poruszających się od Felina. Również wyjeżdżając z cmentarza na rondzie im. Janusza Krupskiego nie będzie można skręcić w stronę centrum. Pojazdy będą kierowane przez ul. Dekutowskiego do al. Witosa.

Od 30 października na skrzyżowaniu Drogi Męczenników Majdanka z ul. Ordonówny a dzień później na przejściach dla pieszych między ul. Krańcową a ul. Sulisławicką oraz na ul. Krańcowej przy targu zostanie wyłączona sygnalizacja świetlna.

Utworzone zostaną dodatkowe parkingi. Pierwszy z nich na terenie Państwowego Muzeum na Majdanku, drugi przy dawnym Polmozbycie, trzeci zaś przy Lubelskim Parku Naukowo-Technologicznym na ul. Dobrzańskiego. W tym roku dostępny będzie też nowy parking P&R, jaki niedawno powstał przy ul. Grenadierów.

W dzień Wszystkich Świętych podniesione zostaną szlabany przy wjeździe na parking centrum handlowego Plaza, gdzie będzie można bezpłatnie zostawiać swoje auta. Wjazd i wyjazd możliwy będzie zarówno od ul. Ofiar Katynia jak i ul. Obrońców Pokoju. Zatoka postojowa obok budynku, w ciągu ul. Ofiar Katynia, przeznaczona będzie tylko dla pojazdów osób z niepełnosprawnościami. Od 28 października do 2 listopada niesiony też będzie zakaz zatrzymywania się na ul. Głębokiej na odcinku od ul. Narutowicza do ul. Raabego.

Przy cmentarzu w Zemborzycach, 1 listopada, ul. Pszczela od torów kolejowych do ul. Kukułczej stanie się jednokierunkowa. Wyjazd z nekropolii będzie się odbywał ulicami: Kukułczą, Letniskową do ul. Krężnickiej. Podobnie będzie na drogach przy cmentarzu w Konopnicy. Ulice Łanową, Bełżycką i Folwarczną kierowcy pojadą tylko w jednym kierunku.

Okolice nekropolii będą bacznie obserwowane przez funkcjonariuszy drogówki. Kiedy tyko zajdzie taka konieczność, policjanci mają przystępować do ręcznej regulacji ruchem. Tradycyjnie miasto zachęca do korzystania w maksymalnym stopniu z komunikacji zbiorowej.

(fot. lublin112)

7 komentarzy

 1. To siedzieć w domach i pojechać normalnie na tygodniu lub w niedzielę kiedy kto może i będzie pusto na drodze

 2. Może dzień bez samochodu powinno się zrobić 1 listopada a nie bezsensownie tak jak jest teraz 😉

 3. A we wszystkim będzie przeszkadzać milicja ze swoją durną nazwą akcją znicz!

  • Ale ty możesz być spokojny.
   Tobie nie będą przeszkadzać.
   Akcja będzie na drogach a nie w szpitalach dla upośledzonych umysłowo.

 4. Zapraszam na rowery. Taniej i brzuszek nie będzie rósł.

 5. Covid…Bach i pusto na cmentarzach. Bach i pusto w lasach.

 6. A czy wszystkie parkingi będą płatne? Czy tylko na terenie muzeum?

Kursy walut

 • USD 4.3354zł 0.21%
 • GBP 5.369zł 0.8%
 • EUR 4.7239zł 0.34%
 • CHF 4.7142zł 0.58%

Polub nas