690 680 960

Lublin: Straż Miejska idzie na zakupy. Pięć nowych samochodów do patrolowania ulic

Do końca czerwca lubelscy strażnicy miejscy chcą kupić pięć nowych aut. Wszystkie mają służyć do patrolowania ulic miasta.

Lubelska Straż Miejska ogłosiła przetarg na dostawę 5 pojazdów służbowych, które mają wzmocnić zaplecze strażników. Auta mają poprawić skuteczność strażników w dojeździe na zgłaszane przez mieszkańców interwencje a także, dzięki wyższemu prześwitowi podwozia, będą służyły do patrolowania mniej dostępnych dla dotychczas używanych aut terenów. Przede wszystkim mają to być obrzeża miasta, gdzie często Straż Miejska znajduje nielegalne wysypiska śmieci czy też tereny leśne, np. okolice Zalewu Zemborzyckiego, gdzie zwłaszcza w sezonie letnim strażnicy podejmują dużo interwencji.

Do końca czerwca do Lublina ma trafić pięć aut, cztery z nich o standardowym napędzie, jedno zaś uterenowione. Każde z aut ma być pięciodrzwiowe, w srebrnym kolorze, z silnikiem o mocy min. 100 KM. Pojazdy muszą być wyposażone w instalację LPG, co ma zmniejszyć koszty ich użytkowania. Samochody muszą być wyposażone w klimatyzację i posiadać min. dwie poduszki powietrzne. Tylna przestrzeń aut ma być wykonana z materiałów, które ułatwią szybkie sprzątanie, to w przypadkach gdy np. któraś z transportowanych osób zanieczyści wnętrze. Straż nie ma żadnych specjalnych wymagań co do dodatkowego wyposażenia zwiększającego np. komfort jazdy. Pojazdy mają być zwykłych podstawowych wersjach.

Teraz Straż Miejska posiada 12 samochodów, są to skody fabie, skody octavie, ranault kangoo, mitshubisi oraz renault traffic. W chwili obecnej nie ma jeszcze decyzji, żeby któryś z pojazdów był wycofany. Nowe auta zasila flotę strażników a dotychczasowe będą używane dopóki ich eksploatacja będzie opłacalna.

(fot. lublin112)
2015-04-11 19:36:03

12 komentarzy

 1. jak dla mnie to trochę bez sensu mieć „uterenowione” auto a tym bardziej jeśli chodzi o auto dla służb… co jeśli do wypadku przyjedzie trochę wyposażona karetka

 2. Proszę mi powiedzieć kogo transportuje SM na tylnych siedzeniach bo meneli i pijaków w tym mieście inspiracji wozi policja lub pogotowie ratunkowe.

 3. Zmnowu samochody SM będą jeździć parami. Po dwa, jeden za drugim.

 4. To już przetarg nie jest ustawiony pod Octavie 2 jak kiedyś? 😀
  „W specyfikacji, określającej parametry nowych pojazdów, funkcjonariusze wskazali, że auta muszą dysponować bagażnikiem o pojemności co najmniej 550 litrów; mieć nadwozie sedan lub hatchback oraz fabrycznie zamontowaną instalację gazową. Zdaniem dziennikarzy, te warunki spełniała tylko skoda octavia…”
  Warto sobie przypomnieć przy okazji.

 5. Proponuję zakupić AUDI a7 dla strażników. Bo za mało miejsca w OKTAVII

 6. Do patrolowania trudno dostępnych miejsc, np. okolic zalewu najlepszy jest rower, po co od razu uterenowiony samochód…

  • Właśnie! A dlaczego szanowni Panowie ze straży miejskiej nie jeżdżą rowerami bądź skuterami w lecie,ten sprzęt nie generuje aż takich kosztów jak auto,trzeba mieć kat B a ten co nie ma to na rower.W razie interwencji dojedzie lodówa Traffic i po akcji,a tak będą szybko chcieli zarobić I szybko spłacić nowe cacuszka…

 7. Pytanie co/kto jest do zmiany komendant czy auta?

 8. Powinni rozwiązać tych darmozjadów ,zwiększyć etat w policji i by było taniej dla podatników,a nie kupować im nowe samochody.Na piechotę albo rowerem w każdy zakątek dojdzie.

 9. Moja propozycja to nie najnowsza ale sprawdzona konstrukcja Citroen C15…żaden samochód nie pokona takich krawężników jak to „cacko”…tapicerkę z ekoskajki można spokojnie myć myjką a przestrzeń bagażowa pozwala załadować niezliczone ilości blokad kół i fotoradarów….no i ile kasy by jeszcze zostało na pożyteczne rzeczy

 10. Zamiast 5 samochodów, lepiej kupić po 2 pary butów dla strażników i niech patrolują teren. Więcej pożytku z nich wtedy będzie niż z tego wożenia d… samochodami.

Kursy walut

 • USD 4.3833zł 2.11%
 • GBP 5.2764zł 0.37%
 • EUR 4.7195zł 0.59%
 • CHF 4.7458zł 0.93%

Polub nas