690 680 960

Lublin: Rowerzystka wjechała w pieszego. Połamany mężczyzna trafił do szpitala

Na ulicy Lipowej w Lublinie rowerzystka wjechała w starszego mężczyznę. Poszkodowany zdążył wstać z ławki, na której siedział wraz z żoną.

Do wypadku doszło we wtorek przed godziną 17 na ulicy Lipowej w Lublinie. Na wysokości centrum handlowego rowerzystka potrąciła pieszego. Ze wstępnych informacji funkcjonariuszy lubelskiej drogówki wynika, że na ławce przed galerią Plaza, siedziało starsze małżeństwo. Gdy oboje wstali, mężczyzna został potrącony przez jadąca chodnikiem rowerzystkę.

Na miejscu interweniowało pogotowie ratunkowe i policja. Poszkodowany został przetransportowany do szpitala. Jak nas poinformowano, mężczyzna doznał licznych obrażeń ciała w tym złamań kości. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Kierująca rowerem kobieta w średnim wieku była trzeźwa. Obecnie trwają czynności policji, mające na celu ustalenie szczegółowych okoliczności zdarzenia.

(fot. lublin112)
2015-07-07 17:01:08

89 komentarzy

  1. Trudno zrobić przy zderzeniu z rowerem, pieszego trwałym inwalidą. Najczęściej to są potłuczenia, siniaki, otarcia czy złamana ręka. Ktoś upadnie, rower wyhamuje i jest zdarzenie drogowe…. Kara w kwocie „kilka tysięcy” to jedynie, gdy osoba zdecyduje się na proces cywilny, co jest dość rzadkim zjawiskiem – ludzie się na tym nie znają lub nie stać ich na zainicjowanie takiego procesu + poświęcony czas na stawiennictwo w sądzie itd. Bo prawda jest taka, że najczęściej to zwykłe kolizje gdzie szkody są znikome – no tu jest przypadek odmienny bo i wiek poszkodowanego dość sędziwy, więc co się dziwić… aczkolwiek, takie są realia a zdarzenia takie jak to, to wyjątek w skali sumy ogólnej zdarzeń z rowerami na chodnikach. To tyle, resztę polemiki ja także, w pełni popieram.

  2. pan potracony rowerem nie przezyl dzisaj umar

Kursy walut

  • USD 4.4351zł -0.91%
  • GBP 5.4317zł -0.31%
  • EUR 4.6821zł -0.33%
  • CHF 4.7474zł -0.05%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Bal Sylwestrowy w Wilkołazie
Miejski Urząd Pracy w Lublinie serdecznie zaprasza na „Polsko-Ukraińskie Spotkanie dla Pracy”!
Zaproszenie na wspólne ubieranie osiedlowej choinki
X Turniej o Puchar Świętego Mikołaja w Karate Tradycyjnym w Zamościu
Strażacy ze Strzeszkowic Dużych organizują Bal Sylwestrowy