Czwartek, 30 maja 202430/05/2024
690 680 960
690 680 960

Lublin: Pozorowany atak terrorystyczny na terenie szkoły

W sobotę na terenie jednej ze szkół w Lublinie odbyły się ćwiczenia służb ratunkowych. Pozorowano atak terrorystyczny, podczas którego dwóch mężczyzn zaatakowało uczniów nożami.

Lubelskie służby – policja, straż pożarna, zespoły ratownictwa medycznego i zarządzeni kryzysowe – brały dziś udział w ćwiczeniach dotyczących pozorowanego ataku terrorystycznego na terenie Szkoły Podstawowej nr 57 przy ul. Krasińskiego 7 w Lublinie.

Do budynku miało wtargnąć dwóch mężczyzn, którzy zaatakowali uczniów nożami. Następnie uczniowie wraz z nauczycielami mieli postępować wg. obowiązującej w szkole procedury – uciekaj, ukryj się, walcz. W związku z atakiem napastników ok. 15 osób zostaje poszkodowanych – rany cięte, krwotoki, urazy kończyn powstałe w wyniku paniki podczas ucieczki, zasłabnięcia, urazy głowy. Na miejscu interweniowały służby ratunkowe.

– Dowódca patrolu, który jako pierwszy przyjechał na miejsce zdarzenia dokonał wstępnego rozpoznania terenu i powstałego zagrożenia. Wyznaczył pierścień zewnętrzny oraz miejsce bezpieczne gdzie pozostałe służby oczekiwały na sygnał Policji, dający możliwość przystąpienia do działań ratowniczych – informuje podkom. Andrzej Fijołek z KWP Lublin.

Celem ćwiczeń był sprawdzenie znajomości procedur, alarmowania oraz algorytmów postępowania przez pracowników oraz uczniów Szkoły Podstawowej nr 57 przy ul. Krasińskiego 7 w Lublinie w przypadku zaistnienia sytuacji kryzysowej na terenie szkoły.

Sprawdzono także umiejętności współdziałania policjantów ze strażą pożarną oraz zespołami ratownictwa medycznego.

2017-10-14 16:13:03
(fot. lublin112.pl)

7 komentarzy

  1. Uciekaj,ukryj się,walcz. Kto takie procedury wymyślił? Antoni? Sam tak zrobił w Smoleńsku-uciekł jedząc obiad,ukrył się na czas wyborów,a teraz walczy…z rozumem.

  2. dzieci „NA GLEBE””

  3. sa silni jak jest ich kilkunastu

  4. W sobotę? Chyba to dzień wolny od zajęć…