Lublin: Pozorowany atak terrorystyczny na terenie szkoły

W sobotę na terenie jednej ze szkół w Lublinie odbyły się ćwiczenia służb ratunkowych. Pozorowano atak terrorystyczny, podczas którego dwóch mężczyzn zaatakowało uczniów nożami.

Lubelskie służby – policja, straż pożarna, zespoły ratownictwa medycznego i zarządzeni kryzysowe – brały dziś udział w ćwiczeniach dotyczących pozorowanego ataku terrorystycznego na terenie Szkoły Podstawowej nr 57 przy ul. Krasińskiego 7 w Lublinie.

Do budynku miało wtargnąć dwóch mężczyzn, którzy zaatakowali uczniów nożami. Następnie uczniowie wraz z nauczycielami mieli postępować wg. obowiązującej w szkole procedury – uciekaj, ukryj się, walcz. W związku z atakiem napastników ok. 15 osób zostaje poszkodowanych – rany cięte, krwotoki, urazy kończyn powstałe w wyniku paniki podczas ucieczki, zasłabnięcia, urazy głowy. Na miejscu interweniowały służby ratunkowe.

– Dowódca patrolu, który jako pierwszy przyjechał na miejsce zdarzenia dokonał wstępnego rozpoznania terenu i powstałego zagrożenia. Wyznaczył pierścień zewnętrzny oraz miejsce bezpieczne gdzie pozostałe służby oczekiwały na sygnał Policji, dający możliwość przystąpienia do działań ratowniczych – informuje podkom. Andrzej Fijołek z KWP Lublin.

Celem ćwiczeń był sprawdzenie znajomości procedur, alarmowania oraz algorytmów postępowania przez pracowników oraz uczniów Szkoły Podstawowej nr 57 przy ul. Krasińskiego 7 w Lublinie w przypadku zaistnienia sytuacji kryzysowej na terenie szkoły.

Sprawdzono także umiejętności współdziałania policjantów ze strażą pożarną oraz zespołami ratownictwa medycznego.

2017-10-14 16:13:03
(fot. lublin112.pl)

7 komentarzy

 1. Uciekaj,ukryj się,walcz. Kto takie procedury wymyślił? Antoni? Sam tak zrobił w Smoleńsku-uciekł jedząc obiad,ukrył się na czas wyborów,a teraz walczy…z rozumem.

 2. dzieci „NA GLEBE””

 3. sa silni jak jest ich kilkunastu

 4. W sobotę? Chyba to dzień wolny od zajęć…

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.6759zł -0.17%
  • GBP 5.204zł 0.32%
  • EUR 4.4723zł -0.17%
  • CHF 4.1043zł -0.1%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Przestrzenie Teatru na cenie Muszli Koncertowej i w Wirydarzu Centrum Kultury
  Małe Inne Brzmienia już za dwa tygodnie
  Jarmark Lubelski zaprasza na starcie serów polskich i włoskich
  Spotkanie pokoleń upamiętniające 77 rocznicę pobytu i walk 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty AK w ramach akcji „Burza” na Lubelszczyźnie
  Food trucki przyjadą do Świdnika