Lublin: Ponad 700 zawodników weźmie udział w Mistrzostwach Polski w Pływaniu

Mistrzostwa Polski w pływaniu wracają po długiej przerwie do Lublina. Na basenie olimpijskim Aqua Lublin o awans do Mistrzostw Europy w Londynie w 2016 roku powalczą seniorzy i młodzieżowcy.

W dniach 17-20 grudnia na basenie olimpijskim Aqua Lublin odbędą się Mistrzostwa Polski w pływaniu. O najlepsze wyniki sportowcy będą walczyć na basenie olimpijskim o długości 50 metrów, a kibicować im będzie widownia, na której pomieści się aż 2100 osób.

Mistrzostwa Polski będą jedyną imprezą kwalifikacyjną do Mistrzostw Europy w Londynie w 2016 roku, co znacznie podnosi prestiż i rangę zawodów. Do udziału w zawodach zgłosiło się aż 721 zawodników ze 140 klubów.

Na mistrzostwach będzie można zobaczyć największe gwiazdy polskiego pływania: Konrada Czerniaka, Radosława Kawęckiego oraz dumę lubelskich basenów – zawodnika UKS Skarpa Jana Świtkowskiego, uczestnika programu miejskiego Lublin Team Rio 2016.

Do Lublina przyjedzie legenda wśród pływaków – Paweł Korzeniowski, jak również wielokrotni mistrzowie tegorocznych Mistrzostw Europy – Sebastian Szczepiński, Alicja Tchórz, Tomasz Polewka czy Aleksandra Urbańczyk.

Dla najlepszych pływaków, którzy pobiją swoje rekordy przygotowano nagrody o łącznej wartości 10 tysięcy zł. Każdego dnia odbędą się eliminacje, zaplanowane od godz. 9.00, zaś sesje finałowe zaplanowano na godz. 17.00. W niedzielę (20 grudnia), ostatniego dnia imprezy, finał Mistrzostw Polski o godz. 16.00.

Wstęp kibiców na zawody wolny!

2015-12-15 12:17:39
(fot. ilustr. lublin112.pl, grafika UM Lublin)

4 komentarze

  1. mgr. inż.. Alojzy Czad

    Zawody wyciagania ch..a z wody

  2. Super, szykuje się fajna impreza !

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zespół Pieśni i Tańca „Lublin” im. Wandy Kaniorowej zaprasza na przesłuchania
W weekend odbędzie się Festiwal Mieszkańców Kośminka
Zwiedzanie zajezdni, piknik, bezpłatne przejazdy i zabytkowe pojazdy komunikacji miejskiej. To wszystko od czwartku w Lublinie
Weekend z archeologią w Lublinie
Gratka dla miłośników muzyki bluesowej. Dziś startuje „Chatka Blues Festiwal”