690 680 960

Lublin: Policjanci zarekwirowali podrobiony towar wartości ponad 200 tys. zł

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej z KMP w Lublinie zatrzymali wczoraj dwie kobiety – mieszkanki Lublina, które w centrum Lublina prowadziły sklepy z tzw. markową odzieżą.

-Do zdarzenia doszło wczoraj przed południem. Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej z KMP w Lublinie weszli do trzech sklepów w centrum Lublina. Miała tam być sprzedawana „podrobiona” odzież oznaczona markami słynnych domów mody. W jednym ze sklepów policjanci zatrzymali 32- letnią mieszkankę Lublina.. Kobieta prowadziła sklep i sprzedawała odzież. Towary posiadały znaki znanych marek. Wczoraj specjalista z zakresu znaków towarowych oszacował zabezpieczony towar na kwotę ponad 200 tysięcy złotych – informuje asp. Andrzej Fijołek z KWP Lublin.

-Druga z kobiet 37-letnia mieszkanka Lublina została zatrzymana na lotnisku w Warszawie przez stołecznych policjantów kiedy wracała z Turcji z podrobionym towarem. Jak wynika z policyjnych ustaleń pojechała po towar pod indywidualne zamówienie – dodaje asp. Andrzej Fijołek.

32-latka prowadziła w centrum Lublina dwa sklepy, druga z kobiet miała jeden sklep. Obie działały niezależnie.

Wczoraj 32-latka usłyszała zarzuty wprowadzenia towarów do obrotu, czyniąc z tego stałe źródło dochodu. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

2014-06-13 09:16:21
(fot. KWP Lublin)

Jeden komentarz

  1. ja też na tym targu handluję podrabianą marchewką i pietruszką

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Seniorze! Jak nie dać się jesiennej chandrze, nie nudzić się w domu, a przy okazji zaoszczędzić? Wszystkiego dowiesz się w Galerii Olimp!
Koncert Siema Żaki na placu Litewskim. Zagrają muzyczne grupy studenckie
Zaproszenie na otwarcie Farmy Dyniowej w Lublinie
Wykopki kartoflane w Muzeum Wsi Lubelskiej
Eko Targ w Świdniku