Czwartek, 20 czerwca 202420/06/2024
690 680 960
690 680 960

Lublin: Policjanci zarekwirowali podrobiony towar wartości ponad 200 tys. zł

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej z KMP w Lublinie zatrzymali wczoraj dwie kobiety – mieszkanki Lublina, które w centrum Lublina prowadziły sklepy z tzw. markową odzieżą.

-Do zdarzenia doszło wczoraj przed południem. Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej z KMP w Lublinie weszli do trzech sklepów w centrum Lublina. Miała tam być sprzedawana „podrobiona” odzież oznaczona markami słynnych domów mody. W jednym ze sklepów policjanci zatrzymali 32- letnią mieszkankę Lublina.. Kobieta prowadziła sklep i sprzedawała odzież. Towary posiadały znaki znanych marek. Wczoraj specjalista z zakresu znaków towarowych oszacował zabezpieczony towar na kwotę ponad 200 tysięcy złotych – informuje asp. Andrzej Fijołek z KWP Lublin.

-Druga z kobiet 37-letnia mieszkanka Lublina została zatrzymana na lotnisku w Warszawie przez stołecznych policjantów kiedy wracała z Turcji z podrobionym towarem. Jak wynika z policyjnych ustaleń pojechała po towar pod indywidualne zamówienie – dodaje asp. Andrzej Fijołek.

32-latka prowadziła w centrum Lublina dwa sklepy, druga z kobiet miała jeden sklep. Obie działały niezależnie.

Wczoraj 32-latka usłyszała zarzuty wprowadzenia towarów do obrotu, czyniąc z tego stałe źródło dochodu. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

2014-06-13 09:16:21
(fot. KWP Lublin)

Jeden komentarz

  1. ja też na tym targu handluję podrabianą marchewką i pietruszką