Lublin: Pokazy pierwszej pomocy w nagłych wypadkach zorganizowane przez grupę SIM

W tym roku obchodzona jest 95 rocznica powstania ruchu młodzieżowego Polskiego Czerwonego Krzyża. Dzisiaj na ul. Krakowskie Przedmieście członkowie grupy SIM (Społeczny Instruktor Młodzieżowy) prowadzili pokazy pierwszej pomocy w nagłych wypadkach.

Grupa SIM to zwyczajni ludzie, których połączyła chęć niesienia pomocy. Członkowie grupy uczą udzielać pierwszej pomocy, m.in. na organizowanych przez siebie pokazach. Działanie w grupie opiera się na zasadach wolontariatu.

– Jeździmy po szkołach i festynach, gdzie prezentujemy sposoby udzielania pierwszej pomocy, a także szkolimy w tym kierunku. Pomagamy przy organizacji Mistrzostw Pierwszej Pomocy. Zabezpieczamy imprezy masowe. W ciągu roku szkolimy się by być jak najlepszym w tym co robimy. Ale nie zamykamy się tylko na działania PCK wspieramy także inne akcje takie jak WOŚP, czy Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę – mówią członkowie grupy SIM.

W Lublinie grupa działa od 2003 roku i realizuje programy i akcje Polskiego Czerwonego Krzyża takie jak:

– Super Wiewiórka – Przyjaciółka Oli i Kuby – pracując przy tym programie grupa prowadzi zajęcia w najmłodszych klasach szkół podstawowych. Celem jest wykształcenie u najmłodszych umiejętności bezpiecznego zachowywania się dzieci w różnych sytuacjach. Każdy z nowych członków klubu jest mianowany oraz bierze udział w uroczystym ślubowaniu.

– Ratowniczek – program dzięki, któremu uczniowie w wieku 7-11 lat zapoznają się z podstawami udzielania pierwszej pomocy, oraz sposobami zapobiegania im. Spotkania prowadzone są w lubelskich szkołach.

– Organizacja zbiórki żywności, pieniędzy oraz przyborów szkolnych podczas „Czerwonokrzyskiej Gwiazdki”; „Wielkanocy z PCK”; „Wyprawki dla Żaka” czy tygodnia czerwonokrzyskiego. Po zbiórkach organizowane są zabawy podczas, których podopieczni mogą odebrać przygotowane dla nich paczki.

Dzisiaj od rana grupa SIM prowadziła na ul. Krakowskie Przedmieście akcję informacyjną oraz pokazy pierwszej pomocy.

img_4582

img_4583

img_4586

img_4589

2016-11-27 14:31:57
(fot. wideo lublin112.pl)

Zobacz również

Komentarze wyłączone

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7336zł -0.03%
  • GBP 5.2657zł 0.08%
  • EUR 4.5285zł -0.05%
  • CHF 4.1567zł -0.08%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Nad Zalewem Zemborzyckim odbędzie się Zielona Gra Miejska
  Przestrzenie Teatru na scenie Muszli Koncertowej i w Wirydarzu Centrum Kultury
  Małe Inne Brzmienia już za dwa tygodnie
  Jarmark Lubelski zaprasza na starcie serów polskich i włoskich
  Spotkanie pokoleń upamiętniające 77 rocznicę pobytu i walk 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty AK w ramach akcji „Burza” na Lubelszczyźnie