690 680 960

Lublin: Nowe bilety, trolejbusy na lotnisko a także darmowa komunikacja

W Lublinie do obiegu wchodzą nowe bilety komunikacji miejskiej. Dodatkowo na lotnisko do Świdnika pojadą trolejbusy, a wszystkimi pojazdami będzie można jeździć za darmo.

Lublin cały czas świętuje 10-tą rocznicę wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. Z tej okazji wszystkie jednorazowe bilety komunikacji miejskiej mają nadrukowane logo ogólnopolskiej akcji dotyczącej rocznicy członkostwa. Zarząd Transportu Miejskiego wyemitował także okazjonalny wzór Karty Biletu Elektronicznego, który dedykowany jest projektowi “Zintegrowany System Miejskiego Transportu Publicznego w Lublinie”. To właśnie dzięki funduszom unijnym z tego projektu, udało się wymienić dużą ilość taboru na nowy. Po Lublinie kursują nowoczesne trolejbusy i autobusy, a także wprowadzono znany wszystkim pasażerom, system dynamicznej informacji pasażerskiej.

W ramach rocznicy , w całym kraju trwa akcja „Dni Otwarte Funduszy Europejskich”. Mieszkańcy mają możliwość zobaczenia od środka miejsc, które zostały zbudowane dzięki dofinansowaniu z Unii Europejskiej. W piątek swoje drzwi otworzy Zarząd Transportu Miejskiego, zaś dla uczniów lubelskich szkół przygotowano specjalną wycieczkę śladami funduszy europejskich. Będzie ona połączona ze zwiedzaniem Portu Lotniczego Lublin. Uczestników na lotnisko dowiozą trolejbusy z dodatkowym napędem. Pojadą one ulicą Mełgiewską zrealizowaną również w ramach środków z Unii Europejskiej.

Z kolei najbliższy piątek będzie w Lublinie dniem bezpłatnej komunikacji miejskiej. Do darmowych przejazdów upoważnieni są właściciele oraz współwłaściciele samochodów osobowych. -Za okazaniem dowodu rejestracyjnego będą oni mogli bezpłatnie korzystać z komunikacji miejskiej, realizowanej na zlecenie ZTM w Lublinie. Przez współwłaściciela oraz właściciela samochodu rozumiemy również osoby, które posiadają samochody zakupione w ramach leasingu oraz użytkują samochody służbowe. Warunkiem jest okazanie podczas podroży ważnego dowodu rejestracyjnego. Dodatkowo z bezpłatnych przejazdów będą mogły skorzystać osoby podróżujące wspólnie z osobami posiadającymi dowód rejestracyjny – wyjaśnia Justyna Góźdź z Zarządu Transportu Miejskiego w Lublinie.

Wprowadzenie dnia bezpłatnej komunikacji miejskiej ma na celu zachęcenie osób korzystających na co dzień z samochodów, do tego żeby przesiedli się do pojazdów komunikacji miejskiej. Niejednokrotnie pozwala to na szybsze dotarcie do pracy czy tez miejsca przeznaczenia. Szczególnie sprawdza się to w centrum miasta, kiedy to kierowcy muszą jeszcze poświecić wiele czasu na poszukiwanie miejsc parkingowych.

(fot. lublin112)
2014-05-06 18:03:38

3 komentarze

 1. Takie super nowoczesne autobusy,a dnia 5,05,2014 zepsuł sie 2 razy w ciągu dnia tej samej lini i na tej samej trasie 22 nowoczesny irisbus .Pierwszemu urwał sie pasek klinowy i przyjechał na koncowy z 30 min opóznieniem a drugiemu zastępczemu na kalinie drzwi sie nie chciały zamknąć. A taki był ładny ameykanski….

 2. Sylwio – nie dziw się awariom nawet najnowszych trolejbusów.
  To takie samo urządzenie jak wiele innych i ma prawo nawalić w najmniej oczekiwanym miejscu i czasie.
  Tak jak i człowiek. Pomyśl o sobie – jesteś nowa tzn. młoda, ale przydarza ci się np. sraczka i walisz w majty bo do kibla daleko, a krzaków w pobliżu brak.
  I co? Napiszesz o tym w 112.pl? 🙂

 3. Szczególnie wypasione i nowoczesne autobusy kursują na linii 21. Nóż się w kieszeni otwiera jak trzeba jechać tym złomem…

Kursy walut

 • USD 4.4834zł 0.1%
 • GBP 5.438zł -0.28%
 • EUR 4.6968zł -0.06%
 • CHF 4.7608zł 0.29%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Strażacy ze Strzeszkowic Dużych organizują Bal Sylwestrowy
Koncerty, wystawy, spektakle… – zapraszamy na projekty stypendystów!
UMCS zaprasza na Akademicki Jarmark Świąteczny
32 Mikołajki Folkowe w Lubelskiej Chatce Żaka 8-11.12.2022 [PROGRAM]
Mikołajkowe szkolenie dla kierowców w ODTJ