Lublin: Nerwowy kierowca audi zaatakował autobus. Uszkodził szybę i potraktował kierowcę gazem

Policja poszukuje agresywnego mężczyzny, który zaatakował kierowcę lubelskiego MPK gazem. Po wszystkim odjechał.

Do zdarzenia doszło w środę około godziny 15-tej w Lublinie na al. Tysiąclecia w rejonie dworca głównego PKS. Przed zatrzymujący się autobus linii nr 10 nagle podjechało audi, z którego wyskoczył mężczyzna i podbiegł do kierowcy. – Nerwowy mężczyzna wyrwał znajdującą się obok kierowcy przesuwaną szybę w autobusie a następnie rozpylił gaz – wyjaśniała nam Weronika Opasiak z lubelskiego MPK.

Jak ustaliliśmy, pomiędzy kierowcami doszło jeszcze do wymiany zdań, lecz jak się okazuje, nie jest znana przyczyna tak zdecydowanego zachowania mężczyzny z audi. Kierowca autobusu jechał prawidłowo. Na szczęście nie odniósł on żadnych poważniejszych obrażeń.

Po całym zdarzeniu agresor wsiadł do swojego auta i odjechał. – O zdarzeniu została powiadomiona policja, która poszukuje sprawcy ataku – dodała Weronika Opasiak. Autobus linii 10 ze względu na uszkodzenia szyby nie wrócił już na swoją trasę.

(fot. lublin112)
2014-05-02 19:21:06

19 komentarzy

  1. bez powodu facet z audi nie wyskoczył

  2. Powód miał lub nie , jak go znajdą zapłaci za szybę i przestój autobusu i odpowie za napaść na kierowcę.Szyba w zależności jaki autobus do 2000 PLN i działa za napaść.Warto było?

  3. Według przepisów ruchu drogowego autobus komunikacji miejskiej nie ma pierwszeństwa przed innymi użytkownikami wyjeżdżając z zatoki autobusowej. Jednie my czyli kierowcy mamy obowiązek pomóc mu się włączyć do ruchu, jeśli widzimy, że autobus włączył kierunkowskaz mamy zwolnic i go wpuścić. Jednak w rzeczywistości jest inaczej. Bardzo często jest ze jedziemy, autobus sobie stoi i nagle wyjeżdża jak jesteśmy w jego połowie. Kierowcy MPK uważają się za święte krowy. Proszę mi uwierzyć ze niektórzy nawet nie patrzą w lusterka tylko wyjeżdżają z zatoczki. Jak jest w sytuacji kolizji? Wszystko zależy od tego gdzie go uderzymy im bliżej przodu tym wina jest autobusy jak bliżej tyłu to niestety nasza. Ale może być również współwina.

  4. pewnie i jeden i drugi nie był święty ale jak mpkowcy by się nie wciskali to na żadnym przystanku nie byłby na czas a pasażerowie by czekali też ich klienci i jak tu wszystkim dogodzić, a ten z audi to jakiś idiota, juz nie jeden tak zrobił i dowiedział się ile to kosztuje.

  5. I znaleźli tego gościa?

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Dożynki w mieście, czyli Dożynkowe Jarmarki Lubelskie
Startuje Lubelski Festiwal Nauki. Będzie specjalny pokaz na placu Litewskim oraz Piknik Naukowy
Na zamku lubelskim i zamkowych błoniach odbędzie się weekend z archeologią
Jarmark Firlejowski, czyli dawne dworskie i rycerskie tradycje z czasów świetności magnackiego rodu
Malownicza Wąwolnica: Gwiazdą wydarzenia będzie Izabela Trojanowska