Lublin: Nałogowy podpalacz znów dał o sobie znać

Podpalał wiaty śmietnikowe, od nich ogień przenosił się na zaparkowane obok samochody. Mieszkaniec Lublina został zatrzymany w autobusie, gdy uciekał po kolejnym podpaleniu.

W lubelskiej dzielnicy Czuby, problem z podpaleniami wiat śmietnikowych występował od marca. Nie było miesiąca, żeby strażacy nie byli wzywani do tego typu zdarzeń. Łącznie w tej okolicy policjanci odnotowali cztery podobne przypadki, kiedy to sprawca działał w ten sam sposób. Zdarzenia były o tyle groźne, ponieważ w dwóch przypadkach, w wyniku pożaru, częściowemu nadpaleniu uległy zaparkowane w pobliżu samochody.

Do ostatniego z podpaleń doszło w nocy z piątku na sobotę przy ulicy Jantarowej. Dyżurny lubelskiej policji został poinformowany przez świadka, że do altany śmietnikowej wszedł mężczyzna i podłożył tam ogień. Podpalacz następnie skierował się na przystanek i wsiadł do jednego z autobusów.

Na miejsce natychmiast został wysłany patrol policji i straż pożarna. Strażacy przystąpili do gaszenia pożaru, zaś policjanci odnaleźli autobus i zatrzymali w nim sprawcę podpalenia. Mężczyzna nie dość że był kompletnie pijany, gdyż w organizmie miał 3 promile alkoholu, to na dodatek na jego rękach i ubraniu widać było ślady dymu.

W trakcie wykonywanych z nim czynności, funkcjonariusze ustalili, że dopuścił się on wszystkich czterech podpaleń. Co więcej, w przeszłości był już karany za podpalenia. Teraz usłyszał cztery zarzuty, za które grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Straty spowodowane podpaleniami oszacowano na około 25 tys. złotych.

(fot. lublin112 – zdjęcie ilustracyjne)
2015-07-07 11:57:05

10 komentarzy

 1. ” (…) na jego rękach i ubraniu było widać ślady dymu” – to brzmi jednak dość abstrakcyjnie 😉

  • Brzmi faktycznie dziwne. Istotniejsze jest, że delikwent po kontakcie z „pożarem” intensywnie śmierdzi dymem ze znacznej odległości.

  • być może miał białe rękawy, a dym mógł zostawić czarny ślad na ubraniu

 2. jak go wsadza to teraz wiezienie podpali 🙂

 3. Ciekawe czy to ten sam baran co na wiosnę podpalił na Agatowej , obok stał niemal nowiutki samochód , wyszła właścicielka i płakała mówiąc dzisiaj odebrałam dowód rejestracyjny ,nie pamiętam dokładnie ale miał przejechane chyba 600 km. , mam nadzieję że ta pani przeczyta mój wpis i zgłosi się na policję a później panu zafunduje sprawę cywilną , to może coś dotrze do pustej główki jak pokryje koszty naprawy

  • skoro jej majątek uległ zniszczeniu w wyniku działań tego podpalacza to na pewno policja poinformuję tę Panią że go mają.

 4. porażka prawa

  Jak to ten sam co podpalał na Czechowie to i tak nic mu nie zrobią niestety bo ma żółte papiery

 5. Dzisiaj wszyscy mają żółte papiery tzw. immunitet 😉 Powinni dziada na wiejską podrzucić….

 6. Szanowna redakcjo prosze o inicjaly podpalacza albo chociaz wiek bo jesli to G.B. to popij woda bo nikt go niechce, zolte papiery w abramówku potrafil rozpirzyc oddzial w godzine ze tylko kraty na swoim miejscu zostaly

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 4.0031zł -0.53%
  • GBP 4.9213zł -0.21%
  • EUR 4.4503zł 0.54%
  • CHF 4.1621zł 0.31%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online