Lublin na pierwszym miejscu w Rankingu Miast Przyjaznych Kierowcom

Lublin po raz trzeci zajął pierwsze miejsce w Rankingu Miast Przyjaznych Kierowcom w kategorii miast powyżej 300 tys. Jak się okazuje, Lublin jest najmniej zakorkowanym miastem w swojej kategorii.

Po raz trzeci Lublin zajął pierwsze miejsce w Rankingu Miast Przyjaznych Kierowcom. Dlaczego? Okazuje się, że w Lublinie jest najmniej korków i po mieście jeździe się płynnie, tak w centrum jak i w innych dzielnicach miasta. Średnia prędkość jazdy wyniosła 42 km/h.

Lublin może się również pochwalić najniższymi w kraju cenami paliwa, korzystnymi cennikami opłat za parkowanie, a także innymi udogodnieniami dla kierowców. W Lublinie można najtaniej zmienić opony oraz kupić polisę OC na najlepszych warunkach finansowych. Lublin w rankingu otrzymał łącznie 46 punktów i wśród metropolii powyżej 300 tysięcy mieszkańców wyprzedził Gdańsk i Szczecin.

Ranking Miast Przyjaznych Kierowcom sporządzony przez serwis Oponeo zawiera ocenę 16 największych miast w Polsce. Duże ośrodki miejskie zostały ocenione w takich aspektach jak: parkowanie, ceny paliw, kolizje, prędkość jazdy, koszt zmiany opon, cena ubezpieczenia OC, ekojazda oraz carsharing. Do sporządzenia posłużyły dane udostępnione przez urzędy miast, zarządy dróg oraz dane z aplikacji Yanosik.

W grupie miast pomiędzy 180 a 300 tysięcy mieszkańców Gliwice zebrały aż 51 punktów i zdetronizowały w ten sposób ubiegłorocznego zwycięzcę, czyli Kielce. Na trzecim miejscu uplasował się Sosnowiec, który przed rokiem był drugi. Mało przyjazne kierowcom okazały się Radom i Toruń. Obie miejscowości zebrały po 36 punktów, co zrównało je na przedostatnim miejscu. Na szarym końcu znalazła się natomiast Gdynia.

Więcej informacji na temat raportu: https://www.oponeo.pl/artykul/ranking-miast-przyjaznych-kierowcom

(fot. oponeo.pl, fanipogody.pl)

21 komentarzy

 1. taaaa trzeba mieć samochód bo inaczej nigdzie nie dojedziesz, żadnej alternatywy. Podmiejska komunikacja nie opłaci się z utrzymaniem samochodu. Parking tragedia, za opłatą i tak o miejsce ciężko.
  Na osiedlach nie ma gdzie zaparkować a i przejechać czasem ciezko.
  Korki czasem roweżysta wyprzedza.
  Autobusy krażą ślaczki przez osiedla, z jednej strony zbierają z drugiej jadąc lepiej się przejsć bo po drugiej stronie ulicy ten sam będzie jechał po zaliczeniu wycieczki krajoznawczej.
  Luksus.

  • To skoro jest tak dobrze, to dlaczego piszesz, że jest tak źle? Cała twoja wypowiedź jest sprzeczna.
   -jazda autobusem jest za drogo, ale opłaty za parkowanie są za duże
   -autobusy jedzie się za wolno, ale samochodem jeszcze wolniej, że rowerzyści nawet wyprzedzają

   To, że w zatłoczonym mieście szybciej jest rowerem, niż samochodem – to nie jest nic niezwykłego, bo to normalna sprawa.

   • Dali kryptoreklame firmy oponiarskiej a wy się podniecacie jak przedszkolaki muchą…
    Op… widać ma najmniejszy obrót w Lublinie i inwestuje w „badania” sponsorowane…

    • Dobrze stwierdziłeś, wszak Franio to jeszcze przedszkolak. Jeździ trójkołowym rowerkiem na plastikowych kółkach.

 2. Ciekawe jakie kryteria brano pod uwagę
  Bo nie inteligentny system zarządzania ruchem raczej 😉

  • masz całą litanię wymienionych kryteriów. pod nagłówkiem jest jeszcze artykuł

   • To było pytanie retoryczne z odrobiną sarkazmu, więc 😉😷

    • pytania retoryczne mają sens, jeśli nie pytają o coś chwile wcześniej dokładnie wyjaśnionego. trzeba również odrobiny inteligencji, by stosować sarkazm

 3. To, że w lublinie najtańsze oc to dlatego, że tutaj ludzie skupują rejestrują i jeżdżą największymi złomami w Polsce… dalej ten złom kupują tylko ukraina i białoruś. Pomiając fakt, że dane z jakiejś tam aplikacji są w chooj niemiarodajne, jakieś punkciki, cyferki… pokażcie prawdziwe wykresy z realnymi danymi.

 4. w takich aspektach jak: „parkowanie”.

  Jeżeli miast pozwala na parkowanie na chodnikach, trawnikach itp. to co się dziwić, że da się w miarę łatwo i tanio zaparkować niemal wszędzie.
  Tylko, że odbywa się to kosztem zastawionych chodników, rozjeżdżonych trawników a cały Lublin wygląda jak komis ze starymi gratami, stojącymi w każdym możliwym miejscu.

  • wszyscy wiemy, że jesteś redakcyjnym trollem, by zwiększyć ilość komentarzy i ruch na stronie…

 5. Kazimierz Pawlak

  W Lublinie wszystko największe, najlepsze!

 6. lewak z Górek Czechowskich

  W miastach nie powinno być w ogóle prywatnego ruchu samochodowego! Jedynie autobusy , dostawy towarów do sklepów, kurierzy z przesyłkami, pojazdy służbowe służb ratunkowych (karetki, policja, straż pożarna). Poza tym zero!

  • „W miastach nie powinno być w ogóle prywatnego ruchu samochodowego! Jedynie autobusy , dostawy towarów do sklepów, kurierzy z przesyłkami, pojazdy służbowe służb ratunkowych (karetki, policja, straż pożarna). Poza tym zero!”
   Kononowicz? 🙂
   Nie będzie niczego!

 7. A mnie zastanawia kto jest ODPOWIEDZIALNY i kto reguluje działanie sygnalizacji świetlnej w naszym miasteczku,,, m.in. zjazd ze skrzyżowania Krochmalna w kierunku Diamentowej. Jest jeszcze wiele ciekawostek ale dużo by pisać.

  • ci sami, którzy pomyśleli:
   zakazaliśmy ludziom wychodzić, więc wszystkie przejścia dla pieszych, w których zielone trzeba sobie „kliknąć”, ustawimy bezdotykowo na co 2 minuty. dzięki temu w ciągu godziny kilkaset samochodów będzie hamować przed pustym przejściem, ale 1 pieszy w tym czasie przejdzie i tak wciskając przycisk…
   żeby było zabawniej, nie skoordynujemy świateł nawet oddalonych o 200 metrów, bo ktoś pomyśli, że się da i będzie trzeba rozszerzyć to na całe miasto

 8. Dziękujemy za udogodnienia – system parkingów strategicznych dla Śródmieścia wzdłuż Czechówki…. zeszłoroczny plan zagospodarowania wszystko to przekreślił.

 9. WSZYSTKO SUPER ! ALE…. kiedy koniec remontu tych wiaduktów na Diamentowej , Janowskiej. Ktoś zna termin – czy to ma być taka ” stała atrakcja turystyczna ” ? Wiem, że tego nie remontuje „miasto’, ale jakiś wpływ na to dziadostwo chyba ma ? – czy nie.

 10. Wszystko fajnie tylko ta „przyjazność” wynika od właścicieli wulkanizacji, agentów ubezpieczeniowych czy właścicieli-ajentów stacji benzynowych i w związku z tym pytam gdzie tu rola miasta i jego włodarzy ? Z tego co wiem to miasto łupi podatkami wszelakich najemców pod działalność bez litości (między innymi i tych dzięki któremu jest przyjazne dla kierowców) i regularnie funduje nam bus-pasy które w obecnej formie korzystania z nich są praktycznie zbędne, a wystarczy podpatrzeć to i owo w wawce i można by ludziom trochę życie (ruch) ułatwić.

 11. wielbiciel nonsensów

  oczywiście ranking był sporządzony z i pod wpływem łysego wielbiciela czarnych słuzbowych renaółtóf z szoferem

 12. z zieloną falą za miliony monet, która nie działa i nawierzchniami głównych, ba! wszystkich ulic, dziurawymi jak budżet IV RP.. ciekawe ile i komu Żuczek posmarował, żeby było o nim głośno

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7586zł 0.08%
  • GBP 5.0221zł 0.24%
  • EUR 4.4742zł 0.07%
  • CHF 4.1353zł 0.44%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Spektakl słowno – muzyczny „Nasz papież” w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim
  Targi marki Festool w Lublinie. Przedstawią rozwiązania dla branży stolarskiej i budowlanej
  Nabór do drużyny cheerleaderek – Perełki Tytanów
  „Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Uroczyste obchody 81 rocznicy masowego mordu w Szczuczkach