Sobota, 18 maja 202418/05/2024
690 680 960
690 680 960

Lublin na pierwszym miejscu w Rankingu Miast Przyjaznych Kierowcom

Lublin po raz trzeci zajął pierwsze miejsce w Rankingu Miast Przyjaznych Kierowcom w kategorii miast powyżej 300 tys. Jak się okazuje, Lublin jest najmniej zakorkowanym miastem w swojej kategorii.

Po raz trzeci Lublin zajął pierwsze miejsce w Rankingu Miast Przyjaznych Kierowcom. Dlaczego? Okazuje się, że w Lublinie jest najmniej korków i po mieście jeździe się płynnie, tak w centrum jak i w innych dzielnicach miasta. Średnia prędkość jazdy wyniosła 42 km/h.

Lublin może się również pochwalić najniższymi w kraju cenami paliwa, korzystnymi cennikami opłat za parkowanie, a także innymi udogodnieniami dla kierowców. W Lublinie można najtaniej zmienić opony oraz kupić polisę OC na najlepszych warunkach finansowych. Lublin w rankingu otrzymał łącznie 46 punktów i wśród metropolii powyżej 300 tysięcy mieszkańców wyprzedził Gdańsk i Szczecin.

Ranking Miast Przyjaznych Kierowcom sporządzony przez serwis Oponeo zawiera ocenę 16 największych miast w Polsce. Duże ośrodki miejskie zostały ocenione w takich aspektach jak: parkowanie, ceny paliw, kolizje, prędkość jazdy, koszt zmiany opon, cena ubezpieczenia OC, ekojazda oraz carsharing. Do sporządzenia posłużyły dane udostępnione przez urzędy miast, zarządy dróg oraz dane z aplikacji Yanosik.

W grupie miast pomiędzy 180 a 300 tysięcy mieszkańców Gliwice zebrały aż 51 punktów i zdetronizowały w ten sposób ubiegłorocznego zwycięzcę, czyli Kielce. Na trzecim miejscu uplasował się Sosnowiec, który przed rokiem był drugi. Mało przyjazne kierowcom okazały się Radom i Toruń. Obie miejscowości zebrały po 36 punktów, co zrównało je na przedostatnim miejscu. Na szarym końcu znalazła się natomiast Gdynia.

Więcej informacji na temat raportu: https://www.oponeo.pl/artykul/ranking-miast-przyjaznych-kierowcom

(fot. oponeo.pl, fanipogody.pl)

21 komentarzy

  1. wielbiciel nonsensów

    oczywiście ranking był sporządzony z i pod wpływem łysego wielbiciela czarnych słuzbowych renaółtóf z szoferem

  2. z zieloną falą za miliony monet, która nie działa i nawierzchniami głównych, ba! wszystkich ulic, dziurawymi jak budżet IV RP.. ciekawe ile i komu Żuczek posmarował, żeby było o nim głośno