Wtorek, 05 marca 202405/03/2024
690 680 960
690 680 960

Lublin: Kompletnie pijany strażnik miejski. Miał blisko 3 promile

Kompletnie pijany strażnik miejski pojawił się w niedzielę w pracy. Na szczęście przełożeni szybko dostrzegli, że mężczyzna nie nadaje się do pracy i nie dopuszczono go do pełnienia obowiązków. Już podjęto decyzję o wyrzuceniu strażnika z pracy.

To niechlubne dla lubelskiej Straży Miejskiej zdarzenie miało miejsce w niedzielę wieczorem. Jak co wieczór w siedzibie straży zmieniali się funkcjonariusze. Kończyła pracę popołudniowa zmiana zaś osoby, które miały w grafiku zmianę nocną, szykowały się do pracy. Po podpisaniu listy obecności, czyli rozpoczęciu pracy, odbyła się odprawa. To właśnie na niej pojawiły się wątpliwości co do stanu gotowości do pracy jednego z funkcjonariuszy. Podejrzewając, że mężczyzna może być nietrzeźwy, o pomoc w potwierdzeniu tego faktu poproszono policję. Na miejsce przyjechał patrol z alkomatem, który wykazał, że strażnik jest kompletnie pijany.

Okazało się, że mężczyzna ma blisko 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. – Po potwierdzeniu tego stanu mężczyzna pozostał w siedzibie straży miejskiej, gdzie zajęli się nim jego przełożeni. Policja ze swojej strony prowadzi również postępowanie w tej sprawie – wyjaśniał nam podkom. Andrzej Fijołek z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie. Ponieważ strażnik przebywał w swoim miejscu zatrudnienia oraz podpisał listę obecności więc fizycznie rozpoczął pracę. W tym przypadku jego wina jest jednoznaczna.

Podobnego zdania są przełożeni mężczyzny. Największe zdziwienie budzi fakt, iż był to długoletni pracownik. – Pracował w Straży Miejskiej od 18 lat, jednak był to jego ostatni dzień pracy. Została już podjęta decyzja, że za ciężkie naruszenie obowiązków pracowniczych mężczyzna w oparciu o art. 52. Kodeksu Pracy zostanie dyscyplinarnie zwolniony – wyjaśniał nam Robert Gogola z lubelskiej Straży Miejskiej. – W tym przypadku dzięki szybkiej reakcji przełożonych mężczyzna nie został dopuszczony do wykonywania swoich obowiązków służbowych – dodał Gogola.

W chwili obecnej nie ma jeszcze decyzji czy z powodu pojawienia się dodatkowego wakatu, zwiększony zostanie trwający właśnie nabór do Straży Miejskiej. Dzisiaj upłynął termin składania dokumentów przez osoby chętne do podjęcia pracy. Zainteresowanie jest spore, gdyż na jedno miejsce przypada aż sześciu chętnych. Przyjętych zostanie pięć osób a swoje aplikacje złożyło 29 chętnych. W lubelskiej Straży Miejskiej pracuje 115 funkcjonariuszy.

(fot. lublin112)
2015-03-02 20:01:32

17 komentarzy

  1. Adi dobre ja bym jeszcze dodał bo trzeba było się uczyć .SM do likwidacji.Już kiedyś zbierali podpisy za likwidacją tego tworu do obsługi radarów.

  2. Jako jeden z nielicznych jestem przeciwny likwidacji SM. Kasa wpływająca na nich w życiu by nie pozwoliła na zatrudnienie podobnej liczny policjantów. A wtedy to na tą formacje spadło by takie g@#$o jak nie prawidłowe parkowanie, psy na trawniku czy śmieci w rowie – i nie będzie skuteczności. Fakt jest taki że nie potrzebny im fotoradar i należało by go oddać policji lub ITD. I ich magiczne zdolności do tego że są gdzie ich nie trzeba a gdzie są potrzebni to nigdy nie przyjadą. Ale jednak są potrzebni

    • http://bip.lublin.eu/bip/sm/index.php?t=200&id=33270 tu masz 17 biurokratów, którzy zarabiają średnio na pewno więcej niż Policjant w stopniu st. sierżanta. Do tego trzeba dodać kilka sekretarek, czyli śmiało można kalkulować, że 20 posterunkowych było by za samych biurokratów. W S.M. pracuje 115 osób, ale pewnie już wliczając biurokrację. Wolałbym zamiast nich 70 policjantów plus 4 dowódców, którzy są skuteczniejsi niż 150 S.M.

      S.M. nie jest w stanie nawet zbadać na trzeźwość swoich własnych pracowników, tylko wzywa Policję poza tym wszyscy ci, z którymi miałem do czynienia to sfrustrowani swą nieudolnością kretyni, którzy potrafili założyć mi blokadę tam, gdzie nie było zakazu, pojazd nie powodował utrudnienia itd. Policja to jakoś widziała, S.M. dłuższą chwilę tłumaczyła Policji, że oznakowane skrzyżowanie wcale nie odwołuje zakazu…

  3. Jak najszybciej rozwiązać tych nieudaczników i pijaków,Jaka szkoda,że Biedroń nie został Prezydentem zrobiłby szybko z nimi porządek.

Z kraju

Polityka i społeczeństwo