690 680 960

Lublin: Chciał pojechać autobusem stojąc na dachu – AKTUALIZACJA

Do nietypowego zdarzenia doszło na ulicy Nadbystrzyckiej, kiedy to młody mężczyzna wszedł na dach autobusu komunikacji miejskiej.

W czwartek w nocy, tuż po zakończeniu koncertów z okazji Dni Kultury Studenckiej, odbywających się na terenach zielonych Politechniki Lubelskiej, zostały podstawione przez MPK autobusy. Miały one rozwieźć uczestników zabawy do domu. Tymczasem w pewnym momencie jeden z pasażerów wyłamał właz znajdujący się w suficie pojazdu i wyszedł na dach autobusu.

O zdarzeniu został powiadomiony dyżurny lubelskiej policji, który na miejsce skierował znajdujący się nieopodal radiowóz prewencji. Młody mężczyzna, kiedy zauważył nadjeżdżający radiowóz, natychmiast zeskoczył z autobusu i usiłował uciec. Funkcjonariusze w bezpośrednim pościgu ujęli go kilkadziesiąt metrów dalej. Podczas zatrzymania był bardzo agresywny i nie chciał podporządkować się poleceniom wydawanym przez funkcjonariuszy.

Za swój chuligański wybryk został ukarany mandatem w kwocie 500 złotych.

AKTUALIZACJA

W związku z informacjami od czytelników jakie otrzymujemy, dotyczącymi zajścia do jakiego doszło w czwartek na ul. Nadbystrzyckiej, pragniemy poinformować, że materiał oparliśmy na informacjach uzyskanych od policji. Także jest to wersja jednej ze stron. Nie byliśmy na miejscu zdarzenia oraz nikt ze świadków nie poinformował nas o rzeczywistym przebiegu wydarzeń. Stąd nie mogliśmy zweryfikować posiadanych informacji. Dochodzą do nas jednak sygnały, o innym niż podany przez nas, przebiegu wydarzeń, dlatego postanowiliśmy o nich napisać.

Informujemy również, że rzetelność w przekazywaniu informacji jest naszym nadrzędnym celem. Jednak nie możemy być świadkami każdego zdarzenia, dlatego też jak wszystkie media polegamy na relacjach osób obserwujących dane zdarzenie oraz służb które w nim uczestniczyły.

Owszem mogą zdarzać się nieścisłości lecz zależą one właśnie od uzyskanych relacji świadków. Chyba jako jedyni z lokalnych mediów reagujemy na każde zgłoszenie dotyczące niejasności przekazu. Zależy nam na czytelnym i jasnym opisie sytuacji.

Mamy nadzieję, że dzięki Wam i Waszym relacjom portal www.lublin112.pl będzie jeszcze szybciej i dokładniej informował o wszystkich zdarzeniach oraz ciekawych i interesujących tematach dotyczących naszego miasta oraz regionu. Robimy to dla Was.

Przez ostatnia dobę otrzymaliśmy kilkanaście wersji zdarzenia od osób podpisujących się jako świadkowie zdarzenia. Według tych świadków zdarzenia, mężczyzna nie wszedł na dach przez właz w autobusie a wspiął się na dach autobusu przy pomocy drugiej osoby. Dodatkowo bezpośredni świadek zdarzenia informuje, że funkcjonariusze policji po tym jak zeskoczył z dachu, poturbowali go. Z kolei inna osoba pisze, że student uciekał przed policją a jeszcze inna, że mężczyzna spadł z dachu na chodnik, wprost na twarz, stąd jego obrażenia. Jest również informacja o interwencji pogotowia ratunkowego w związku z tym, że mężczyzna był ranny.

Wierzymy, że podane powyżej fakty, tak policji jak i świadków zdarzenia lepiej pokazują jego przebieg.

 

(fot. materiał nadesłany)

2 komentarze

  1. Informacje które zawarliśmy w powyższym materiale pochodzą z policji, także jest to wersja jednej ze stron. Nie dostaliśmy informacji id świadków czy też uczestników więc nie możemy tego skonfrontować.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Koncert charytatywny dla Nelki Wychodzkiej w Bełżycach
Piknik z produktem polskim w Janowie Podlaskim
Festiwal Oręża Polskiego. Gwiazdą wieczoru będzie Anna Wyszkoni
Piknik Wojskowy pod hasłem „Zostań żołnierzem RP”
Piknik Wojskowy pod hasłem „Zostań żołnierzem RP”