Terespol: Kierowcy protestowali przeciwko wyższym mandatom

Kilkudziesięciu kierowców protestowało w sobotę przed przejściem granicznym w Terespolu, sprzeciwiając się podniesieniu wysokości mandatów za nielegalnie przewożone towary.

Przed godziną 10 na polsko-białoruskim przejściu granicznym w Terespolu, rozpoczął się protest kilkudziesięciu kierowców, którzy sprzeciwiają się wyższym kwotom mandatów za ujawnione towary, które są nielegalnie wwożone do kraju. W akcji brały udział głównie osoby, które codziennie, lub też bardzo często przekraczają granicę, przewożąc przez nią wyroby tytoniowe oraz paliwo. Przede wszystkim żądają zmian przepisów dotyczących przewozu przez granicę paliwa oraz nie podoba im się zwiększenie kwot mandatów jakie otrzymują w przypadku, kiedy celnicy ujawnią towary, które są przewożone ponad ustalone limity. Kwoty te wzrosły w ostatnim czasie nawet 10-krotnie.

Kilka dni temu, Służba Celna obserwując nasilenie przewozu paliwa, głównie przez te same osoby, które codziennie przekraczały granice, wydała komunikat informujący o zwiększeniu działań kontrolnych ukierunkowanych na eliminowanie przypadków zarobkowego przywozu paliwa z państw sąsiednich. Zapowiedziano wzmożenie kontroli osób, które uczyniły sobie z dokonywania przemytu stałe źródło dochodów. Wyższymi mandatami zaczęto również karać osoby notorycznie zatrzymywane za to samo wykroczenie.

I to właśnie owe wzmożone kontrole celników nie podobają się kierowcom, którzy postanowili protestować i żądać zmiany przepisów. Głównie tych, mówiących że obecnie paliwo można przewieść jedynie 10 razy w miesiącu. Jak poinformowała Izba Celna w Białej Podlaskiej protest nie zakłócił normalnej pracy przejścia granicznego

Komentarze wyłączone

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8198zł 0.7%
  • GBP 5.3015zł 0.03%
  • EUR 4.5503zł 0.43%
  • CHF 4.158zł 0.18%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  „Rozkopaczew na Off-road-zie”: Trzydniowa impreza o wyjątkowo szczytnym celu
  Komicy wystąpią w Plenerze
  Powitanie wakacji nad zalewem Zimna Woda w Łukowie
  Powitalnie Lata w Krasnymstawie. Na scenie Słowianki, Solaris i Sztywny Pal Azji
  Noc Świętojańska w Jaszczowie. Będzie puszczanie wianków i pokazy ognia