Lublin: CBA w SPSK nr 4 w Lublinie. Zamówienia na ponad 1,4 mln zł niezgodnie z prawem

Dobiegła końca kontrola Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym Nr 4 w Lublinie. Ujawniono nieprawidłowości związane z zamówieniami na ponad 1,4 mln złotych.

Podczas zakończonej kontroli w SPSK nr 4 w Lublinie funkcjonariusze z lubelskiej Delegatury CBA ustalili, że zamówienia na ponad 1 mln 413 tys. zł na usługi ochrony w szpitalu zostały udzielone w niekonkurencyjnym i niezasadnie zastosowanym trybie zapytania o cenę.

– Naruszono tym samym prawo zamówień publicznych oraz dyscyplinę finansów publicznych – czytamy w komunikacie CBA.

Tym samym Agenci CBA skierowali do Rzecznika Dyscypliny Finansów Publicznych przy RIO w Lublinie zawiadomienie o naruszeniu dyscypliny finansów publicznych przez kierownictwo szpitala. Do Rektora Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, jako organu nadzorczego nad działalnością szpitala, trafiło już wystąpienie pokontrolne CBA.

2016-02-04 09:00:39
(fot. lublin112.pl)

reklama

Zobacz również

20 komentarzy

 1. Wszędzie było przyzwolenie PO na kradzież finansów publicznych. Ręka rękę myje a mydło szeleści. Szpitale bankrutują a nowe wille za miastem powstają. Czas prześwietlać majątki osób odpowiedzialnych za takie sytuacje i konfiskować dobra doczesne, zgromadzone z pieniędzy podatników.

  • Teraz to dopiero będzie porządek. Komisje śledcze złożone ze „specjalistów”, których sami sobie wybiorą, a zapłacą za to podatnicy.

  • dlatego zarobki funkcjonariuszy publicznych powinny być jawne i weryfikowane, inaczej będą okradać Polskę i Polaków.

  • Niestety obawiam się, że za 4 lata przy podobnym artykule będziesz mogła wpisać w komentarzu nazwę obecnej partii rządzącej. Niestety obietnice to jedno a siła pieniądza, władzy i wpływów to drugie…

 2. PSK4 to jeden z lepszych szpitali w regionie wysokospecjalistyczna kadrą. Ciekawe czemu CBA nie zajmie się kontrolą szpitali podległych marszałkowi tam to dopiero są kręcone lody.

  • Tomografia K w tym szpitalu, gdzie Pani za konsola to nadaję się do pracy u weterynarza co najwyżej i to takiego od krów ze swoim podejściem do Pacjenta, a na SORze zainteresowanie przy okienku gorsze niż w zakładzie pogrzebowym…

   • Grubo przesadzasz – w żadnym zakładzie pogrzebowym nie spotkałem się z tak bezczelnym olewaniem klienta… 😉

    • Jak byles w zakładzie pogrzebowym i piszesz że nie spotkałeś się tam z takim „bezczelnym olewaniem” to oznacza tylko jedno – NIE ŻYJESZ. SOR Ci już nie pomoże, spoczywaj w pokoju.

  • ha ha ha dobry jak ta lala niestety czesto tam bywam jako osoba współpracująca zenada za wszystko łapówa lub przysługa sor czekasz 6-8 h bo konował oglada fim

 3. niech przyjdą do dziecięcego szpitala tam to są machloje jednym słowem ręka rękę myje

 4. Czy kogoś to jeszcze dziwi??? Śfagry zarobiły.

 5. to dlatego w pierdlach takie POparcie dla peło i bronisława

 6. W tym szpitalu to już FBI teraz CBŚ, a niedługo co CIA przyjdzie machlojki sprawdzać??

 7. SOR w PSK 4 to horror,leżałam tam po wypadku aż 24 godziny,zrobili rtg, usg i TK kręgosłupa i nie stwierdzili niczego, w karcie napisali, ze mam brać takie i takie leki a recept na leki nie dali,które sa na receptę, nawet wenflona z żyły mnie nie usunęli, i wypisali do domu z niemiłosiernym bólem.gdzie po 2 dniach wylądowalam w innym szpitalu ,tam zrobiono rezonans i okazało się że mam połamane trzony kręgów odcinka L,leże już czwarty miesiąc z tym połamanym kregosłupem

 8. podobnie w dziecięcym szpitalu jakoś sporo ludzi wybudowało się ostatnio ci co są bliżej koryta i samochody zmienili haha biedaki a pracują klany rodzinne po znajomościach

 9. W tym szpitalu od dawna były przekręty. Jedna pani z administracji ,,pomagała” zaufanym osobom i firmom wygrywać. Miała tupet i nieschodzący uśmiech na twarzy… Rozbicie pakietu bo importer, producent da lepszą ofertę, NIE tylko dla wybranego pośrednika krzak.. Opisy, dopuszczenia wszystko ustalone. Przez ostatnie 10 lat dziłao się tam! Przedstawiciele firm zakładali firmy i dostarczali w ,,odpowiedniej” cenie… Wystarczy poszukać i prześledzić fakty..

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Dożynki w mieście, czyli Dożynkowe Jarmarki Lubelskie
Startuje Lubelski Festiwal Nauki. Będzie specjalny pokaz na placu Litewskim oraz Piknik Naukowy
Na zamku lubelskim i zamkowych błoniach odbędzie się weekend z archeologią
Jarmark Firlejowski, czyli dawne dworskie i rycerskie tradycje z czasów świetności magnackiego rodu
Malownicza Wąwolnica: Gwiazdą wydarzenia będzie Izabela Trojanowska