Wtorek, 16 kwietnia 202416/04/2024
690 680 960
690 680 960

Lublin: 28 wypadków na przejściach dla pieszych. 4 osoby nie żyją

Statystki lubelskiej Policji dotyczące wypadków na przejściach dla pieszych są zatrważające. Przez 6 miesięcy na terenie Lublina doszło do 28 potrąceń w wyniku czego 4 osoby zmarły a 26 zostało rannych.

Do ostatniego takiego zdarzenia doszło wczoraj na Placu Dworcowym w Lublinie. 51-letni mieszkaniec Świdnika, kierując autem marki Renault potrącił na przejściu dla pieszych 79-letnią kobietę. Zdarzenie zarejestrował miejski monitoring. Na nagraniu widać, że piesza weszła na przejście upewniając się, czy nic nie jedzie a kierujący samochodem miał dobrą widoczność. Do wypadku doszło już na środku przejścia dla pieszych.

– Z policyjnych statystyk wynika, że tylko w okresie 6 miesięcy br. na terenie Lublina doszło do 28 wypadków na przejściach dla pieszych. W wyniku tych zdarzeń 4 osoby zginęły, a 26 zostało rannych. Pamiętajmy, że piesi, rowerzyści i motocykliści to niechronieni uczestnicy ruchu drogowego. W zderzeniu z pojazdem nie mają szans i to oni są ofiarami wypadków drogowych – mówi podkom. Andrzej Fijołek z KWP Lublin.

2015-08-13 09:51:40
(fot. KWP Lublin)

28 komentarzy

 1. miał tylko jedną rzecz do roboty – GAPIĆ SIĘ PRZED SIEBIE … i nawet tego nie potrafi

 2. a może to po prostu łowca z ZUS-u

 3. Bardzo dziwne potrącenie. Prędkość samochodu była naprawdę rozsądna. Piesza znajdowała się na środku przejścia. Kierowca musiał na chwile stracić koncentrację bo innej przyczyny nie widać. Co prawda w momencie wchodzenia pieszej na przejście, widoczność pomiędzy pieszą i renaulem zasłaniała tablica przystankowa. Wystarczy jednak niewielka zmiana położenia auta i pieszej i ten problem ustępuje.

  Tu sobie to rozrysowałem bo sam jestem ciekaw przyczyny jak do tego doszło:
  https://dl.dropboxusercontent.com/u/81153811/potracenie.png

  • Możliwe że kobieta znalazła się w tak zwanym martwym polu widzenia kierowcy przysłaniał ją słupek i kierowca nie zareagował w porę

  • Hehe dobre rysunki 😀 Musiało Ci się bardzo nudzić… 🙂

   • Po prostu zaskoczył mnie film ze zdarzenia. Wygląda jakby kierowca do samego końca nie widział pieszej i nawet bez muśnięcia pedału hamulca w nią wjechał. A przecież warunki były dobre, prędkość bardzo rozsądna, a i trzeźwość w porządku. Żadnego wtargnięcia, żadnych dziwnych czy brawurowych manewrów, no po prostu nic. Jedyne co mogło przyczynić się do potrącenia, to ta tablica przystankowa, która faktycznie zasłoniła samochód podczas wchodzenia na przejście. To jednak stanowczo za mało. Wystarczyły 2 – 3 metry i już wszystko było widać jak na dłoni. Czasu na reakcję też było sporo.

    Głowa jest zamazana ale podejrzewam, że piesza wchodząc na przejście spojrzała w lewo i nie dostrzegła żadnego zagrożenia ze względu na odległość no i tą tablicę. Następnie odwróciła się w prawo by sprawdzić czy nic nie wyjeżdża zza zaparkowanych po prawej samochodów.

    Niestety w tym samym czasie coś musiało zdecydowanie odwrócić uwagę kierowcy „renowki”.

 4. To jakaś masakra, że kierowca jej nie widział. Pewnie zajmował się czymś innym. Z drugiej strony, jak śmiesznie łatwo kobieta mogła się obronić przed tą gapą. Wystarczyło obserwować jezdnię. Skończyłoby się wyzwiskach, nie w karetce. To, że człowiekowi się należy się bezpieczne przejście nie znaczy, że trzeba tak beztrosko oddawać swoje życie w ręce przypadkowych ludzi.

 5. Najgorsi są Ci co tak sie panicznie są niezdecydowani na przejściu tak panicznie boją sie samochodów ze swoimi ruchami przed wejsciem na przejscie samo spowoduje kiedyś jakieś nieszczęscie .

 6. LSW – Lubię Swoją Wieś…i wszystko jasne…zresztą widać to na filmiku.:)

 7. ktoś ma wątpliwości, że kierowcy w tym przypadku , należało by zabrać uprawnienia?

Z kraju