Niedziela, 21 kwietnia 202421/04/2024
690 680 960
690 680 960

Lubelskie słodycze w największych sklepach w Dubaju. Duży kontrakt Fabryki Cukierków „Pszczółka”

Pierwsza partia słodyczy z Fabryki Cukierków „Pszczółka” poleciała na Bliski Wschód. W lutym do Polski przylatuje delegacja z Ministerstwa Gospodarki Dubaju.

Lubelska Fabryka Cukierków „Pszczółka” rozpoczęła realizację zawartego w grudniu kontraktu na dostawę słodyczy do Dubaju. Pierwsza partia produktów została właśnie wysłana na Bliski Wschód.

Cukierki będzie można tam kupić w największych sieciach supermarketów, a także na stacjach benzynowych Enoc. Umowa z kontrahentem w Zjednoczonych Emiratach Arabskich przewiduje dostawę całego asortymentu lubelskiej fabryki, w tym również czekoladowych nowości. Szczególny nacisk położony został na wyroby czekoladowe: praliny – czekoladowe Sympatie, czekoladowe Fantazje, galaretki Tęczowe, truskawkowe Pychałki, karmelki – Coffee Amo oraz Mieszankę Imieninową.

Jak wyjaśniał w grudniu Prezes Zarządu Fabryki Cukierków „Pszczółka” Robert Rudnicki, potencjał sprzedaży słodyczy na Bliskim Wschodzie jest nieograniczony. Polska sprzedaje ich ciągle stosunkowo niewiele. Dubaj jest biznesowym hubem pozwalającym zaoszczędzić czas i pieniądze firmom, które myślą o ekspansji na Bliskim Wschodzie, w południowej Azji i Afryce. Podstawową barierą wejścia na te rynki jest brak możliwości promocji tych produktów. Fabryka Cukierków Pszczółka została zauważona i wyróżniona przez Dubai FDI, agendę rządową przy Ministerstwie Rozwoju Dubaju.

Jak duży jest to kontrakt dla lubelskiego zakładu świadczy fakt, że jego realizacja daje szansę na potrojenie eksportu i podwojenie całkowitych obrotów spółki. „Pszczółka” pracuje również nad marką eksportową. Jeszcze w lutym do Polski przylecą przedstawiciele agendy rządowej przy Ministerstwie Gospodarki Dubaju. Spotkania koncentrować się będą na wypracowaniu strategii powstania nowej marki oraz wymianie know – how. Delegacja z Dubaju odwiedzi Fabrykę Cukierków „Pszczółka” w Lublinie, spotka się również z przedstawicielami Krajowej Spółki Cukrowej.

(fot. lublin112.pl)

10 komentarzy

 1. Brawo Pszczółka :)))

 2. HERBALIFE niszczy wątrobę?

  cukierki nie zdrowe lepiej wypić koktail z białego proszku w plastikowej puszki aż beda sie wam oczy świecić

 3. Nie mieli wyjscia,

 4. Niech żrą arabsuy… Na zdrowie

 5. Panowie z Dubaju chcieli się również spotkać z kierownictwem lubelskiej cukrowni. Okazało się to jednak niemożliwe.

 6. A jak się spytają gdzie ta zmodernizowana, nowoczesna i piękna cukrownia za płotem??

 7. A dają już w pszczółce umowy? Czy dalej zlecenie na europarku?

 8. Proszę powiedzieć o zarobkach pracowników Pszczółki. Zatrudnieni przez agencje pracy, na miesięczne umowy zlecenie za najniższą krajową na trzy zmiany, bez dopłat za nocki. Kołchoz, ręce opadają… Potrzeba dowodów ?

 9. niewiernym ?

 10. Syrop glukozowy w cenie…

Z kraju