Lubelskie ruchy kobiece wspierają strajk nauczycieli

Dzisiaj na Placu Litewskim lubelskie ruchy kobiece organizują demonstrację, która ma być wsparciem dla protestujących nauczycieli. Start wydarzenia o godzinie 17.

Lubelskie ruchy kobiece organizują spontaniczną akcję solidarności ze strajkującymi nauczycielami i nauczycielkami.

– Zależy nam na tym, aby osoby, którym powierzamy nasze dzieci były godnie wynagradzane, bo to warunek dobrej i nowoczesnej edukacji. Zależy nam na jak najwyższym poziomie kształcenia w polskich szkołach, to niezbędne dla przyszłości naszych dzieci – mówi organizatorka akcji Magdalena Bielska.

Wszyscy, którzy chcą zademonstrować solidarność z protestującymi mogą przyjść na plac Litewski we wtorek 09.04.19 o godz. 17:00.

W dniu 8 kwietnia w Lublinie do strajku przystąpiło łącznie 107 placówek, tj. 66 z 73 szkół (ponad 90 %) oraz 31 z 64 przedszkoli (ok. 50%). Akcja protestacyjna jest prowadzona także w 10 z 17 takich placówek jak bursy, ośrodki szkolno-wychowawcze, czy centra kształcenia (blisko 60%).

(fot. lublin112.pl)

Zobacz również

31 komentarzy

 1. Powinni przegonic te strajki A za co chcą aż tak kolosalnych podwyżek przerwy 15 minutowe co 45 minut i wogole żenada

  • Dokładnie, pogonić te wszystkie manifestacje, marsze równości, aktywistów z górek, feministki i całą reszstę. Za dużo tych zbiorowisk ostatnio, niedługo tak się rozbestwią, że będą chcieli tak codziennie jakiś proteścik dla rozrywki, bo nie mają co innego robić.

  • ja popieram. Stałem w tym HUKU i HARMIDERZE przez 15 minut i MAM DOSYĆ. (zaprowadzając dziecko do szkoły). Pracuje jako ratownik medyczny ale nie zamienił bym się na pracę jako nauczyciel (choć papiery na to mam ..) nie za te pieniądze i nie w tym hałasie i braku szacunku od rodziców i uczniów. Ja ich popieram.

  • Niech będzie strajk do samych wakacji. DZIĘKI TEMU NIE MA KORKÓW NA ULICACH. Też wyraźnie teraz widać, że dla realizacji programu nauczania dziesięć miesięcy to jest o trzy miesiące za dużo. Brak dobrej organizacji w szkołach jest przyczyną rozciągania na dziesięć miesięcy tego co powinno być zrealizowane w ciągu sześciu miesięcy. NIECH STRAJKUJĄ JAK NAJDŁUŻEJ A RZĄD POWINIEN ZERWAĆ WSZYSTKIE ROZMOWY I NIE DAĆ ŻADNYCH PODWYŻEK.

 2. Dlaczego te ruchy kobiece tak nienawidzą dzieci? Są za zabijaniem nienarodzonych dzieci, wspierają protest gdzie dzieci są zakładnikami. Gdzie ta wrażliwość i piękno?

 3. Co oczywiste, jestem gorącym zwolennikiem ruchów kobiecych.
  Jeżeli jedynym problemem jest to, że zarobki belfrów zaczynają się od 1834 zł za 18 godzin tygodniowo, to niech się zaczynają od 2500 zł (brutto, bo chyba to 1834 zł to też kwota brutto) za 40 godzin tygodniowo. Stawek nauczycieli z wyższym stażem nie ma potrzeby podwyższać, bo nic o nich na tej ulotce nie wspomniano. To w sumie miłe, że starzy wyjadacze tak się troszczą o młody narybek.

  • 18 godzin to są godziny tylko przy tablicy!!! Musisz do tego się przygotować, opracować materiały, porobić kserówki, dostosowania dla poszczególnych uczniów. Ponadto musisz mieć dar tłumaczenia trudnych rzeczy w sposób zrozumiały. Musisz mieć cierpliwość (mega cierpliwość). Jak jeszcze masz wychowawstwo to siedzisz dodatkowe godziny uzupełniając dziennik, organizując wyjazdy, zbierając składki, jesteś odpowiedzialny za wiele spraw o których do tej pory nie miałeś pojęcia – za około 100 zł dodatku… Okazuje się że przy 18 godzinach tablicowych 40 godzin tygodniowo czasu pracy to za mało….

   • Jeśli ktoś idzie na studia bo chce być nauczycielem to wie że ta praca wiąże się z pracą nie tylko w szkole ale i w domu. Wie doskonale jaki hałas panuje na przerwach bo sam też był w szkole i też hałasował, biegał po korytarzach i zaczynał awantury z innymi uczniami, taka już jest natura na szkolnych korytarzach. Podpisujesz umowę w szkole wiesz jaką dostajesz stawkę, jak nie pasuje to szukaj innej roboty. W jakim innym zawodzie jest płatny roczny urlop?! Pytam się w jakiej?! Dobrze nauczyciel za 40h tygodniowo czyli średnio 160h miesięcznie (z czego połowa to praca w domu którą możesz rozłożyć na mniejsze części, pracować przy herbatce itp) a dajmy na to pielęgniarki np na kontraktach pracują po 350h miesięcznie w trybie czasem 36h pracy 12h przewy i zarabia około 4tys, przy czym 1/3 idzie na podatek bo musisz mieć na kontrakcie własną działalność. I zostaje np 3tys za 350h. Ale jaka odpowiedzialność spoczywa na pielęgniarce a jaka na nauczycielu?! Nauczyciel nie omówi lektury to nic się nie stanie, pielęgniarka nie poda leku pacjent może umrzeć. Ci wszyscy nauczyciele powinni się zastanowić czego chcą?! Domagacie się podwyżek a z programem się nie udaje wam wyrobić bo jak nie wycieczka to dzień wolny w szkole. Zaczynając pracę jako nauczyciel wiecie jak to będzie wyglądać, podpisując umowę widzicie kwotę jaką będziecie zarabiać. Więc teraz weźcie się za robotę a nie strajkujecie kosztem własnych uczniów bo przez strajk powstają zaległości w materiale których nie uda wam się nadrobić.

 4. A jak dostaną podwyżki to zmienią podejście do ucznia………. ??????????? Szkoda tylko uczniów, szczególnie tych co na dniach piszą egzaminy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! A kiedy przerobią materiał z którym i tak są do tyłu przez zmianę w reformie. W weekendy czy w wakacje ?????

 5. Jajowody będą się łączyć

  • Cieee chorrroba !!!

   Ruchy kobiece są de best !!!
   I tak jak Jurny Stefan jestem ich zagorzałym zwolennikiem.
   Kobitka bez kobiecych ruchów „w trakcie” to istny manekin.

  • Tu chodzi raczej o zmianę podejścia uczniów do nauczycieli. O szacunek elementarny do nauczycieli. Co do materiału to nie jest nauczycieli wina że materiał dla 7 i 8 klasy zaplanowali tak ogromny bez specjalnych konsultacji z nauczycielami praktykami… to nie są lata 80/90 gdzie dzieci były bardziej zdyscyplinowane i pojętne.

 6. Chciałbym wiedzieć ile faktycznie zarabiają nauczyciele, może niech w końcu pokażą swoje tzw. „paski wynagrodzeniowe” za 18-godzinny etat tygodniowy (3,6 godziny / dzień).

 7. U nas w szkole żeby mieć lepszą ocenę niż 3 trzeba było iść na korepetycje do nauczyciela. A o 13 w szkole było już pusto. Sprawdzaniem kartkówek zajmowały się starsze roczniki które zostawały w świetlicy po lekcjach. A jaka kolwiek uwaga rodzica kończyła się nieodpowiednim zachowaniem dla ucznia co utrudniało wybór dobrej szkoły w przyszłości. Beton nauczycielski to druga kasta zaraz po sędziach.

 8. Pieniądze są na nieroby, pincet plusy i utrzymywanie pasożytów-a jakże są.
  Podwyżki cen,właściwie wszystkiego,galopują (czyt.składki na utrzymanie nierobów).
  A pracujący człowiek musi trzymać gębę na kłódkę i cieszyć się ze może za pół darmo pracować.
  Idziesz do sklepu-w ręku 50zł. Podstawowe produkty z najniższej półki i liczenie od 1go do 1go. Zmienić pracę? gdzie? wszędzie gów*** zarobisz.
  Czy może wzorem patoli zabrać się za masową produkcje bachorów i siedzieć na zasiłkach?
  Wy się cieszcie ze jeszcze ktoś w ogóle chce pracować w państwie gdzie więcej masz na bezrobociu niż uczciwie na etacie. Bo KTOŚ MUSI za pincet plusy zapłacić… (a w tym przypadku jeszcze wychować efekty produkcji-smartfon w łapę od najmłodszych lat,plus „róbta co chceta” to nie wychowanie!)
  A kto to zrobi? nieroby na zasiłkach? Powodzenia.

 9. Mam w rodzinie nauczycieli, którzy uważają że wcale mało nie zarabiają mając tak mało godzin zajęć tygodniowo. Wręcz są zadowoleni. A więc o co im chodzi, czym mają więcej to ich pazerność narasta.

  • to pewnie słabo uczą. mam w rodzinie nauczyciela który przy 18 h tablicowych pracuje non stop, jest wykończony jak nadchodzi weekend. Nigdzie nie wychodzi bo nie ma czasu. Ani też nie ma za co za bardzo…Tym ludziom należy się jednak podwyżka.A przynajmniej wzrost szacunku bo wielu z was wypowiadających się na tym forum wytrzymała by góra tydzień w szkole na etacie.

 10. Etatowa nauc,yciela

  Ja jestem nauczycielką i rządam 60 tyś na miesiąc jak ten głąb z banku centralnego od wizerunku za nicnierobienie. Demokracja i praworządność i konstytucja.

 11. Jak nie pasuje pensja, to trzeba zmienić prace!

 12. Nie dać ani grosza bandzie nierobów

 13. Przecież to dziecinnie proste, Bronisław Komorowski już nam powiedział jak mamy żyć : Trzeba wziąć kredyt, zmienić pracę…

 14. i maja rację ze starjkują te pieniądze po prostu im sie należą jak ministrom Beaty . w końcu mamy takie sukcesy po POprzednikach że skarbiec pełny no chyba ,że nas oszukują ?

 15. To zbiegowisko i komedia powinna się nazywać „Lubelskie ruchy kobiece pasożytów i obiboków” i powinny być zakazane ze względu na tych co zarabiają najniższą krajową i nikt się o nich nie upomni i nie wesprze, a jest ich u nas naprawdę wiele w regionie.

 16. Ogólnie to ten ruch kobiecy powinien się zebrać przy referendum w sprawie górek czechowskich, a nie wspierać teraz nauczycieli – jakiś czas temu organizowały marsz bo się czuły zagrożone wieczorami ! Drogie Panie jest dużo przyjemniejszych rzeczy do roboty niż popieranie strajkującej grupy zawodowej. Święta się zbliżają warto posprzątać w domu okna umyć – kwiaty wysadzić na balkonie albo w ogródku !

 17. Czy lubelskie ruchy gejowskie wspierają strajk nauczycieli?

 18. Czemu mnie to nie dziwi? Skoro strajk zorganizowany i prowadzony jest przez działacza SLD pana Broniarza to cóż się dziwić że nagle aktywnie wspiera go środowisko feministek i innych powykolejanych „kobiet”? O czyich dzieciach te biedne osoby mówią, chyba nie o swoich? Czyściutka lewacka polityka i tyle, zorientowani wiedzą o co się tutaj naprawdę rozchodzi

 19. to pewnie słabo uczą. mam w rodzinie nauczyciela który przy 18 h tablicowych pracuje non stop, jest wykończony jak nadchodzi weekend. Nigdzie nie wychodzi bo nie ma czasu. Ani też nie ma za co za bardzo…Tym ludziom należy się jednak podwyżka.A przynajmniej wzrost szacunku bo wielu z was wypowiadających się na tym forum wytrzymała by góra tydzień w szkole na etacie.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8475zł 0.44%
  • GBP 5.0381zł 0.14%
  • EUR 4.2461zł -0%
  • CHF 3.9629zł 0.24%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Zaproszenie do udziału w terenowych akcjach poboru krwi
   W Lublinie rozpoczyna działalność Akademia Mentora
   Zaproszenie na spektakl charytatywny
   „Lodowata Krew z Gorących Serc” – Zimnolubni będą oddawać krew
   VIII Ogólnopolskie Mistrzostwa Strażaków OSP w Narciarstwie Alpejskim i Snowboardzie 2020
   x

   Szanowny Czytelniku!

   Pragniemy Cię poinformować, że nasza strona może dostosowywać treści do Twoich potrzeb. Aby to robić, potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych w celach personalizacji treści marketingowych, dzięki czemu otrzymujesz:

   Lepszą jakość strony. Możemy dostosowywać treści pasujące do poszczególnych grup odbiorców.

   Reklam jest mniej i są bardziej dopasowane do Twoich potrzeb. Dzięki reklamom finansujemy nasz rozwój, dzięki czemu nasz serwis nie wymaga opłat

   Twoje dane są u nas bezpieczne.Zgodę na przetwarzanie danych możesz wycofać w każdej chwili na stronie Polityka Prywatności.

   Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" lub zamykając to okno za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie* przez ITLU sp z o.o. oraz naszych Partnerów, Twoich danych danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach stosowanych w Serwisach przez ITLU sp. z o.o. i Partnerów w celu marketingowym, obejmującym analitykę w celach marketingowych oraz wyświetlanie spersonalizowanych ofert, reklam i innych usług.

   Pamiętaj, możesz w każdej chwili nie wyrazić zgody lub cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych.

   Informujemy także, że poprzez korzystanie z tego Serwisu bez zmiany ustawień Twojego oprogramowania/przeglądarki wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookies i im podobnych technologii w Twoim urządzeniu końcowym oraz na korzystanie z informacji w nich zapisanych w celach dopasowania treści i reklam. Więcej przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

   Kto jest administratorem danych osobowych?

   Administratorem Twoich danych osobowych będziemy my, tj. spółka ITLU Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie oraz nasi Partnerzy (reklamodawcy).

   Szczegółowe informacje na temat celów przetwarzania

   Twoje dane uzyskane w naszych Serwisach za pomocą plików cookies i im podobnych technologii będziemy przetwarzać, w tym profilować:

   • w naszych celach marketingowych polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie, w celach badań analitycznych w celach marketingowych, w celach dokonywania analiz i badania ruchu na stronach, w celu zapewnienia bezpieczeństwa naszych usług, w celu dochodzenia praw i roszczeń (podstawa: nasz prawnie uzasadniony interes),
   • w celach marketingowych naszych partnerów-reklamodawców, polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie, w celach badań analitycznych w celach marketingowych (podstawa: Twoja zgoda).

   Jeśli wyrazisz na to zgodę nasi Partnerzy będą przetwarzali, w tym też profilowali Twoje dane osobowe uzyskane w naszych Serwisach za pomocą plików cookies i im podobnych technologii w celach marketingowych polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie a także badań analitycznych w tych celach.

   Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.

   Twoje prawa

   Jeśli wyraziłeś zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych możesz ją zawsze cofnąć.

   Przysługuje Ci też prawo dostępu do Twoich danych, prawo do ich sprostowania, usuwania, prawo do przenoszenia danych, wyrażenia sprzeciwu, prawo do ograniczenia przetwarzania. Przysługuje Ci także prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego, którym będzie Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień przeczytasz tutaj.

   * Do przetwarzania wykorzystywane będą następujące dane: Twój adres IP, adres URL żądania, nazwa domeny, identyfikator urządzenia, typ przeglądarki, język przeglądarki, liczba kliknięć, ilość czasu spędzonego na poszczególnych stronach, data i godzina korzystania z Serwisu, typ i wersja systemu operacyjnego, rozdzielczość ekranu, dane zbierane w dziennikach serwera a także inne podobne informacje.