Poniedziałek, 20 maja 202420/05/2024
690 680 960
690 680 960

Lubelskie ruchy kobiece wspierają strajk nauczycieli

Dzisiaj na Placu Litewskim lubelskie ruchy kobiece organizują demonstrację, która ma być wsparciem dla protestujących nauczycieli. Start wydarzenia o godzinie 17.

Lubelskie ruchy kobiece organizują spontaniczną akcję solidarności ze strajkującymi nauczycielami i nauczycielkami.

– Zależy nam na tym, aby osoby, którym powierzamy nasze dzieci były godnie wynagradzane, bo to warunek dobrej i nowoczesnej edukacji. Zależy nam na jak najwyższym poziomie kształcenia w polskich szkołach, to niezbędne dla przyszłości naszych dzieci – mówi organizatorka akcji Magdalena Bielska.

Wszyscy, którzy chcą zademonstrować solidarność z protestującymi mogą przyjść na plac Litewski we wtorek 09.04.19 o godz. 17:00.

W dniu 8 kwietnia w Lublinie do strajku przystąpiło łącznie 107 placówek, tj. 66 z 73 szkół (ponad 90 %) oraz 31 z 64 przedszkoli (ok. 50%). Akcja protestacyjna jest prowadzona także w 10 z 17 takich placówek jak bursy, ośrodki szkolno-wychowawcze, czy centra kształcenia (blisko 60%).

(fot. lublin112.pl)

31 komentarzy

  1. Jak nie pasuje pensja, to trzeba zmienić prace!

  2. Nie dać ani grosza bandzie nierobów

  3. Przecież to dziecinnie proste, Bronisław Komorowski już nam powiedział jak mamy żyć : Trzeba wziąć kredyt, zmienić pracę…

  4. i maja rację ze starjkują te pieniądze po prostu im sie należą jak ministrom Beaty . w końcu mamy takie sukcesy po POprzednikach że skarbiec pełny no chyba ,że nas oszukują ?

  5. To zbiegowisko i komedia powinna się nazywać „Lubelskie ruchy kobiece pasożytów i obiboków” i powinny być zakazane ze względu na tych co zarabiają najniższą krajową i nikt się o nich nie upomni i nie wesprze, a jest ich u nas naprawdę wiele w regionie.

  6. Ogólnie to ten ruch kobiecy powinien się zebrać przy referendum w sprawie górek czechowskich, a nie wspierać teraz nauczycieli – jakiś czas temu organizowały marsz bo się czuły zagrożone wieczorami ! Drogie Panie jest dużo przyjemniejszych rzeczy do roboty niż popieranie strajkującej grupy zawodowej. Święta się zbliżają warto posprzątać w domu okna umyć – kwiaty wysadzić na balkonie albo w ogródku !

  7. Czy lubelskie ruchy gejowskie wspierają strajk nauczycieli?

  8. Czemu mnie to nie dziwi? Skoro strajk zorganizowany i prowadzony jest przez działacza SLD pana Broniarza to cóż się dziwić że nagle aktywnie wspiera go środowisko feministek i innych powykolejanych „kobiet”? O czyich dzieciach te biedne osoby mówią, chyba nie o swoich? Czyściutka lewacka polityka i tyle, zorientowani wiedzą o co się tutaj naprawdę rozchodzi

  9. to pewnie słabo uczą. mam w rodzinie nauczyciela który przy 18 h tablicowych pracuje non stop, jest wykończony jak nadchodzi weekend. Nigdzie nie wychodzi bo nie ma czasu. Ani też nie ma za co za bardzo…Tym ludziom należy się jednak podwyżka.A przynajmniej wzrost szacunku bo wielu z was wypowiadających się na tym forum wytrzymała by góra tydzień w szkole na etacie.