Niedziela, 19 maja 202419/05/2024
690 680 960
690 680 960

Lubelski Ursus bogatszy o 42 mln. Etiopczycy zapłacili za ciągniki

Wczoraj na konto lubelskiego Ursusa wpłynęła kolejna transza środków za podstawę ciągników do Etiopii. Tym samym producent ciągników otrzymał już ponad połowę z 30 mln dolarów, na jakie opiewał kontrakt.

Bez żadnych problemów Etiopczycy wywiązują się z płatności w ramach zawartego z lubelskim producentem ciągników kontraktu. W jego ramach Ursus oprócz dostawy 174 ciągników oraz 390 przyczep do transportu trzciny cukrowej, musiał zapewnić dostępność części zamiennych do tych maszyn. Całkowita wartość kontraktu wynosi 30 672 075,00 dolarów amerykańskich.

Jak poinformowała spółka, wczoraj na ich konto wpłynęła kolejna płatność za realizację umowy z The Federal Democratic Republic of Ethiopia Sugar Corporation. Jest to 42 675 931,58 złotych, co odpowiada 11 046 211 dolarów. Łącznie za dostarczone Etiopczykom maszyny Ursus otrzymał już łącznie 17 594 990 dolarów.

Realizowany kontrakt jest zasługą programu rządowego GO AFRICA promującego polskie przedsiębiorstwa na kontynencie afrykańskim. Jego podpisanie odpisanie było wynikiem dwustronnej umowy rządu polskiego i etiopskiego. Co więcej, jest to już drugi, duży kontrakt w tym kraju.

W 2013 roku spółka podpisała umowę z etiopską spółką Metec na dostawę ciągników, części zamiennych oraz wyposażenie centrów serwisowych. W ramach realizacji kontraktu, w mieście Adama w Etiopii uruchomiona została montownię ciągników. Zatrudnienie znalazły tam miejscowi pracownicy, którzy zostali przeszkoleni przez polskich specjalistów.

(fot. Ursus)
2016-03-12 09:45:51

20 komentarzy

 1. Dzony co polowal na kangury

  Brawo dla Ursusa na chińskiej podzespołach 😉

  • podaj adres zafunduję ci słownik ortograficzny

   • Zanim mu zafundujesz to sam go najpierw przeczytaj, dowiesz się może co to są wielkie litery i kiedy ich używać.

   • dzony co polowal na kangury

    panie spejson odj[]się pan samo mi zmieniło pisownie więc jak nie masz nic do tematu to zamilcz pryszczata gimbazo

 2. No i co z tego jak chłopaki ryja po naście godzin za 2 tysie

 3. Ciekawe czy też pokazali jakość tak jak w przypadku lubelskich trolejbusów?Zrobić,sprzedać i zapomnieć.Zapłacił to niech dalej síę martwi a my chwalimy się zyskiem.

 4. Ale super mega info!!! Rewela!!! Redaktorze – autorze artykułu namawiam do przeredagowania wypocin na język polski.

  • Czekamy na wzór przeredagowania na język polski, jesteśmy ciekawi jak nowy tekst będzie wyglądał, pozdrawiamy.

   • Czytał lektor z Etiopii… Chociaż się nie kompromitujcie chopy. 😉

   • Proszę zadajcie sobie odrobinę trudu, przeczytajcie to co spłodziliście i nie kompromitujcie się! Bo przykro czytać…

 5. Może w końcu swoje należności ureguluja

 6. Droga redakcjo.. artykuł na zamówienie? a wiecie ze te ciągniku juz sie psuja i ze serwis pochlonie te rzekome zyski?? jak ktos tutaj napisal- kwestie zatrudniania,wynagradzania i szacunku do ludzi to doslownie IIICI swiat.. URSUS juz nie jest polski..odkad turek tam zadzi to wszystko z turcji idzie.. dlugo by pisac..ale propaganda iscie jak za komuny

  • jaki Turek?

   • dyrektor generalny..chyba tak sie nazywa, bo tam jest wiecej dyrektorow, menedżerów i innych kierownikow od samych mechanikow,konstruktorow i innych potrzebnych funkcji :):) w kazdym razie on ma tam decydujace zdanie i pierwszymi jego krokami byly pozrywane kontrakty z polskimi dostawcami i oddanie ich w rece turasow z hatatu . a pan zarajczyk kulture to ma na pokaz.

 7. Kasa spływa, ale pewnie nie dla ludzi? Jadą ostro za 1700 na czterbrygadówce? Polski standard.

 8. a co teraz nie jest chińskie wszystko tam klepą:)