690 680 960

Lubelski sanepid uchylił karę 15 tys. złotych dla lokalu Laser Factory w Zamościu

Centrum Rozrywki Laser Factory z Zamościa poinformowało, że sanepid uchylił karę 15 tys. złotych dla lokalu. Sprawa trafiła do ponownego rozpatrzenia.

– Lubelski sanepid uchylił dziś karę 15 000 zł i przekazał sprawę do ponownego rozpatrzenia. Prezent dla szefowej na Dzień Kobiet – taki wpis opublikowano w poniedziałek po południu na profilu na Facebooku lokalu Laser Factory z Zamościa.

Na dowód zostało opublikowane zdjęcie decyzji, w której czytamy, że Lubelski Wojewódzki Inspektor Sanitarny uchyla zaskarżoną decyzję w całości i przekazuje sprawę do ponownego rozpatrzenia organowi I instancji.

Przypomnijmy, 7 grudnia na lokal została nałożona kara administracyjna w wysokości 15 000 złotych za naruszenie „ustanowionego do odwołania zakazu prowadzenia przez przedsiębiorców oraz przez inne podmioty działalności polegającej na prowadzeniu dyskotek i klubów nocnych”.

6 stycznia 2020 r. Centrum rozrywki Laser Factory postanowiło wznowić swoją działalność. Pomimo wprowadzonych przez rząd obostrzeń związanych z funkcjonowaniem tego typu obiektów, podjęto decyzję o ponownym otwarciu. Jak wyjaśniał wówczas właściciel, nie jest już w stanie czekać w nieskończoność na pomoc od państwa. Przez cały okres pandemii firma nie otrzymała ani złotówki z tarcz antykryzysowych. Pomimo tego, nie zwolniono ani jednego pracownika. Po konsultacjach z radcami prawnymi i adwokatami podjęto decyzję o otwarciu lokalu, aby ratować się przed bankructwem. Teraz właścicieli lokalu w najbliższy czwartek 11 marca czeka batalia sądowa.

– Chcieliśmy po prostu walczyć o sprawiedliwość i utrzymać miejsca pracy, utrzymać swój lokal, w który włożyliśmy dużo serca, czasu i pieniędzy oraz zarobić na utrzymanie swojej rodziny. Również mamy dzieci, kredyty, leasingi sprzętu w lokalu. Daliśmy nadzieję WOLNYM Polakom, ogień, który rozpaliliśmy wysłaliśmy dalej w POLSKĘ. Przeciwstawiamy się nielegalnemu działaniu Polskiego Rządu, który już doprowadził do bankructwa nie jednego przedsiębiorcę – czytamy na stronie zbiórki pieniędzy, przeznaczonych na prowadzenie spraw sądowych przez właścicieli lokalu.

(fot. Laser Factory)

7 komentarzy

 1. Państwo z dykty. Nie potrafi nic wyegzekwować.

  • Od łajzy i ciamajdy potrafi ale wolnych i niezależnych ludzi już nie jest tak łatwo zwłaszcza, że prawo nie stoi po stronie rządu. Ciągle się zastanawiam czy robią te buble prawne specjalnie czy przez brak myślenia ?

 2. Sanepidowi strach w oczy zajżał. Teraz kolej na milicję!

  • szcze na pionki

   I wielkie brawo dla przedsiębiorców, za ich odwagę, trud i nerwy na jakie naraziło ich „państwo” które właśnie oni utrzymują… Brawo!!!

 3. Ło boshe, prawo na kolanie spisane….

 4. Zawsze i od początku mówiłem że,, sanepid jest pisowski.policja jest pisowska.
  A PiS to terroryści.
  A każdy mi się śmiał w twarz i myślał że jestem chory.
  Prawda boli PiS.
  Po kradło, PiS dokańcza

 5. Sanepid jednak stwierdził, że faktycznie działa nielegalnie i nie chce kosztów sądowych pokrywać?

Kursy walut

 • USD 4.3742zł 1.7%
 • GBP 5.3417zł 0.85%
 • EUR 4.6911zł 0.2%
 • CHF 4.7623zł 1.39%

Polub nas